Zeeuwsche Sport 19 De Zeeuwen-E.C.S. 0-3. Ook in dezen wedstrijd wisten de bezoekers de gastheeren te overwinnen met 3-0. waardoor de Souburgers bewezen, dat ze nog meetellen in 2A. Links een aanval op het doel van de Zeeuwen.. Rechts een schermutseling in het veld. de clubgenootjes S. Petiet 147 L. van Loo, die al heel sterk vooruitgaat (144%) en S. Blokpoel (143%). De besten op de diverse onderdeelen waren bij de vrije oefeningen M. Priesterop de brug was N. Roth de baas, terwijl S. Blokpoel aan de ringen goed werk te zien gaf. J. Rijkse, die het ook lang niet slecht maakt, was in beste conditie aan het paard. De paardsprong was bij allen even goed, zoodat we daarop geen uitblinker kunnen signaleeren. Bij de jongens werd C. Dockheer eerste met 190 punten, dus een flinke voorsprong op nummer 2, J. C. Bal met 179 punten. J. de Baare (175) en J. Tisserand (168%) werden drie en vier. A. Kooman deed het beste de vrije oefeningen, terwijl Dockheer aan de brug een stuk won, welke winst hij in de ringen nog eens flink aandikte. J. C. Bal bleef echter op zijn hielen en evenaarde zijn prestatie bij het paard. Het rek laat een daling van de cijfers zien en dit moeilijke werktuig doet enkelen sneuvelen. Dockheer was Weer de beste, maar Bal en de Baare blijven met een halve punt verschil in de buurt. Dockheer werd bij paardsprong het naast gevolgd door Tisserand en Kooman, maar bleef toch ook hier in de meerderheid. Er zat nogal wat leeftijdsverschil tusschen de ver schillende deelnemers en hoewel natuurlijk de groo teren winnaar werden en de jongeren hen niet al te erg bedreigden, waren de resultaten b.v. van een Daane en v. Bijlevelt bij de jongens, gezien hun leeftijdsverschil van 4 en 3 jaar, heel aardig. Hun puntentallen van resp. 164 en 159% spreken voor zichzelf. Men krijgt bij jongens van den leeftijd van 12 tot 16 jaar nu eenmaal groote verschillen in phy- sieke gesteldheid te zien. Een jury houdt daarmee ongetwijfeld rekening, maar mag zich daardoor toch niet geheel laten leiden. De positie van T.S.C. is niet veilig, zooals De Baronie bewees door een puntje afhandig te maken en zich zelf dus in goede positie] te handhaven. En het is precies in de kaart van Middelburg, dat er dank zij een overwinning op Zeelandia nu even goed voorstaat als T.S.C. Hulde aan de beide hoofdstedelijke ploegen voor de wijze waarop zij de altijd zenuwachtige derby tot een sportief einde hebben gebracht. De atmosfeer was tot bar stens toe geladen, doch behoudens enkele normale strubbelingetjes hebben alle spelers zich onder de bekwame leiding van scheidsrechter Enders en voor een kalm publiek weten te beheerschen. Prachtig, zoo hoort het! Breda bljjft verliezen én Vlissingen had zoo'n ruggesteuntje net noodig om niet al te veel naar onder te duikelen. De Zeeuwen liet een steekje vallen, omdat R.C.S. voor de verrassing van den dag meende te moeten zorgen. Let op, de ommekeer bij de Souburgers is gekomen en menige kampioens- candidaat zal op zijn tellen moeten passen! Goes weerstond R.B.C., maar kon de Roosendalers niet verslaan. Ons idee? Goes is er nog niet en moet geducht oppassen. In de derde klasse was niet veel bijzonders te bespeuren. Breskens deed wat hét moest doen, al kostte het onverwacht veel moeite voor de rust, en won met flinke cijfers van Corn Boys. Ter- neuzen I kou in IJzendijke maar net aan winnen. Is Terneuzen niet een beetje onfortuinlijk dit jaar? VVe viagen ons af; zou het waar zijn dat Terneuz. Boys met 5-2 van Biervliet won? 't Zou een pracht- prestatie zijn voor de benjamins. Sluiskil overwon Zeeland ia-Middelburg 0-3. De ontmoeting te Middel burg tusschen de twee plaatselijke clubs leverde 'n fraaie overwinning op voor Middelburg, dat daardoor de tweede plaats veroverde. Foto van het elftal van Mid delburg, dat met 'n paar invallers verscheen. De keeper van Middelburg onderschept een aanval van Zeelandia. noemd mag worden. In het Brabantsche werd Zierikzee flink afgedroogd door Alliance. We stappen voor 'n mo ment over naar de gymnas tiek. Achilles organiseerde onderlinge wedstrijden en daaraan waren verbonden de K.N.G.V.-vaardigheidsproe- ven. Om met de deur in huis te vallen: 't ging van een leien dakje en van de 2S deelnemen- den slaagden 27 voor 't vaar digheidsdiploma en nummer 28 kwam maar 'n half puntje tekort. De meisjes troffen el kaar in een vijfkamp en de jongens in een zeskamp. Bij de meisjes werd Nel Roth eerste met 150% punt, gevolgd door Hoofdplaat, wat ook al te verwachten was. Ten slot te moest Oosthurgin Hulst de vlag strijken, maar 't was geen smadelijke ne derlaag. Terneuzen 2 bleef natuurlijk baas in eigen huis en sloeg Zeelandia 2. Vlissingen 2 won de derby van Eiland Boys, wat ook al normaal is. De grootste verrassing was 't gelijke spel van Middelburg 2 tegen Goesche Boys, wat zeker een sprekende Mid delburg-overwinning had moeten zijn. En ten slotte, bevocht Burgh een 1 -0- zege op E.M.M., wat met een zoo verre reis in de beenen heel aardig ge- Een moment tijdens den wedstrijd. Corner op het doel van Middelburg

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19