ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen om roep. Het verder vertellen van al deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Lewedorp, dat 'n jager een paar landarbeidsters voor een koppel patrijzen aanzag in dit geval was de vergissing buitengewoon nien- schebjk en er een schot op loste met alle gevolgen van dien. De verschrikte Nimrod beeft de aangeschotene als de wind naar een dokter gebracht. Dit vervoer is per auto geschied en niet per weitasch, zooals men rond strooide! Uit Hulst ontvingen wij een aantal brieven, vermeldend het feit, dat een tachtigjarige heer voor het eerst van zijn leven een witten haas geschoten heeft. Aan het verzoek dit geval rond te seinen is hiermede voldaan, maar wij meenen er aan te moeten toevoegen, dat in de rest van Zeeland het contact tus- schen grijsaards over het algemeen op minder wreede wijze tot stand komt. Met kinderlijke opgetogenheid heeft de provinciale pers, als de gebeurtenis van 't seizoen, het nieuws gebracht, dat een varken te West-Souburg vijftien biggetjes gekregen heeft. We kunnen dit best begrijpen. De peis moet al wat er leeft onder de bevolking vernielden. Uit Tkolen seint men ons, dat Monu mentenzorg heldhaftige pogingen in het werk heeft gesteld om den ouden gevel van het Gruttershuis in zijn oorspron- kelijken vorm te behouden. Helaas is dit niet gelukt en komt de moker aan liet woord. Aan de beproefde oudheidminnenden is geadviseerd. om, indien het leed hen overmant, de bekende grutjes-gramo- foonplaat af te draaien Uit Middelburg vernamen wij, dat de Engelsche ministerpresident 't geschenk van zijn Zeeuwseke bewonderaars niet heeft willen accepteeren. De deelneming met de comité-leden, die het nu niet kunnen aanbieden, is algemeen Onze medewerker te Kolijnsplaat be richt ons, dat de gezamenlijke slagers de prijzen van het varkensvleesek met vijf cent per pond verhoogd hebben. Van 'n slager zelf ontvingen we de toelichting, dat een en ander voortvloeide uit de gelukkige omstandigheid, dat zijn collega's zich eindelijk van hun eigen waarde bewust zijn geworden! .Te Zierikzee is tussehen den raad en het college van (fed. Staten een woe dende strijd ontbrand om het schenken van '11 kop thee gedurende de raads zittingen. Wederzijds wordt aan ultima tums gedacht. De rijksarbiter zoekt nu naar een compromis 0111 erger te voorkomen. Hij wil voorstellen, dat de raadsleden het theewater gratis uit de Ooster-Schelde mogen scheppen en dat zij zelf de thee koopen De pas te Yerseke opgericht e panne - boerenvereeniging mag zich in een onge- kenden bloei verheugen. Tegen alle verwachting in is er geen oogenblik van „panne" sprake geweest Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren Het aspect van het dorp Kwadendamme is door de kerk met haar nieuwen, slanken toren wel zeer veranderd, zooals men uit bovenstaande foto ziet, waar het gebouw tussehen de hoog op gaande populieren een schilderachtig effect maakt. De afbouw van de H-K. kerk te Vlissingen wordt thans in een versneld tempo uitgevoerd, zoodat een en ander nog vóórdat de winter invalt klaar kan zijn. Een foto van het bestuur en het feestcomité van den Vlissingsehen Bestuur - dersbond, welke vorige week het 30-jarig bestaan v ierde, t ussehen de vlaggen- en bloemenhulde. De aardappeloogst op Walcheren is in vollen gang. Een detail-foto van den nieuwen kerktoren te Kwadendamme. De plaatselijke Bakkersvereeniging van Yerseke, onder- afdeeling van den Néderlandschen Bakkersbond, vierde vorige week haar gouden jubileum. Het bestuur der rereeniging in de bloemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25