Solvolif EEN SCHIP ZEILT UIT.... ANQSS Na de film dreigt gevaar! m&z-l 26 De bioscoop gaat uit. Goede detective-film. Bezoekers zijn opgewonden en warm. Jassen aan, kragen op k K. De families Boom en Bloemsma gaan samen naah huis. Het zijn naaste buren. Gelukkig dat m'n vrouw een paraplu bij zich heeft, anders mus het morgen weer hoesten wye Paraplu is goed, maar een Wybertje is beter. Alsjeblieft! Met het grootste hondenweer blijf je met Wybertjes nog fit. Alleen in origineels blauwe doozen 25, 35 en 60 ci. „«en n"- 4e' Vervolg van blz. 23 En toen Detlev na Tele vergeefsche zich afzijdig van twisten of vechtpar- nasporingen eindelijk gevonden was en tijen. Zijn belangstelling in Dahn bracht reeds op weg naar huis, had er iets in er hem op zekeren dag toe hem te vra- haar hart geklonken als een ver ver- gen, hoe hij eigenlijk ooit aan boord van wijderd feestelijk klokgelui. Zij had de een walvischvaarder verzeild was ge- dagen en uren geteld, die. haar nog raakt en zoo werd hij bekend met het scheidden van het weerzien en toen zij mysterie, dat zijn jongsten matroos 's morgens den auto de straat in had omgaf. heoren komen, die hem thuisbracht, was De geschiedenis was Wonderlijk ge- zij ten prooi geweest aan een bijna uit- noeg, om hem in verbazing te brengen, zinnige vreugde. Zij had het gevoel ge- Het Was iets onbegrijpelijks, dat iemand had dat er iets geweldigs zou plaatsgrij- zich zijn verleden niet kon herinneren, pen in haar leven, als hij dadelijk op Maar hoe onbegrijpelijk ook, hij twij- den drempel verscheen, en slechts met felde geen oogenblik aan de waarheid moeite had zij zich kunnen Weerhouden van de geschiedenis. Daim was oprecht hem tegemoet te snellen. en geen bedrieger. En zonder hem er iets Toen was Detlev op haar toegetreden, van te zeggen nam hij zich voor, als de Zij had hem omhelsd en gekust, maar gelegenheid zich voordeed, eens bij de <>p datzelfde oogenblik was zij zich iets reederij van de Vega naar gegevens zonderlings bewust geworden. Haar hart omtrent Daim te informeeren. Ongetwij- bleef koel bij dit weerzien en die omhel- feld wisten ze daar meer van hem en als zing liet een vreemde leegte in haar ach- hij Dahn zijn geboorteplaats slechts ter. Het zachte verlangen, dat denaam kon noemen, kwam de rest wellicht van- Detlev in haar hart deed trillen, bleef zelf. Kapitein Hansson wist echter niet ongestild en de roep naar geluk onbe- dat het mysterie reeds veel oudeT was antwoord. dan de ondergang van de Vega en dat De stralende verwachting, die zij op dus zijn goedbedoelde pogingen tot dit weerzien had gebouwd, was niet vruchteloosheid Waren gedoemd, vervuld - en in dit bewustzijn zat zij De bemanning van de Warmeland daar stil en roerloos te luisteren. had gehoopt, dat de reis van Cadiz Toen Raune naar Flensburg was ver- uit naar de Oostzee en dus naar huis zou trokken, had zij er geen oogenblik aan gaan en zij was dus niet weinig teleur- gedaeht, of en wanneer zij ooit weer eens gesteld, toen kapitein Hansson in Cadiz naar Stralsund terug zou keeren. Doch telegrafisch opdracht kreeg lading in te thans kwam het haar tot haar eigen nemen voor Montevideo. Dahn was verwondering als iets vanzelfsprekends misschien de eenige aan boord, dien die voor, dat zij morgen weer naar huis reis onverschillig liet hij voelde zich zou vertrekken. Ha het avondmaal over de heele wereld thuis, zonder ooit begeleidde George Resch haar naar het ergens thuis te zijn. Intusschen ver huis van meneer Rommel en onderweg rijkt-e hij op de Warmeland zijn kennis onderhielden zij zich met elkander als van de Duitsche taal, welke hem bij goede, oude vrienden. Maar ook in dit zonder gemakkelijk in den mond lag. samenzijn was niets dat haar bevredigen Hij gebruikte zelfs woorden, die geen kon of gelukkig stemde en toen zij op mensch aan boord hem had geleerd en bed lag, gaf zij er zich eerlijk rekenschap die hem soms plotseling invielen. Kaar- van Detlev was heelemaal van haar mate hij zijn kennis in dit opzicht ver- vervreemd en zij van hem. De klokken rijkte verbleekten echter de herinne- hadden opgehouden met luiden van het ringen aan zijn verblijf in Indië en ver- oogenblik af, dat zij hem terugzag, en minderde de kennis van de taal, die hij nooit zou zij ze meer hooren. Hier nog daar gesproken had. Dat ging alles heel langer te blijven had geen reden den geleidelijk en bijna zonder dat hij het volgenden dag zou zij naar haar eigen zich bewust Werd. woning in Stralsund terugkeeren. Eén ding echter bleef hij zich onder Inderdaad vertrok zij slechts uit- alle omstandigheden helder herinneren geleide gedaan door meneer Rommel. dat hij een tasch bezeten had, waar- Detlev had haar niet eens aangeboden van de inhoud van groote waarde voor haar naar het station te vergezellen en hem was. Waaruit die inhoud bestond zij kon niet zeggen, dat dit een nieuwe wist hij niet en evenmin waar de tasch teleurstelling voor haar was. gebleven was, maar in zijn nevelig brein kwam soms de stellige wetenschap VEERTIENDE HOOFDSTUK dat d4drin de sleutel g^or8en zat- die hem toegang zou geven tot. zijn on- Reeds een jaar lang zwierf Vidhaja bekend verleden, als een zekere matroos Dahn met de De Warmeland bleef in Montevideo Warmeland van haven tot haven. Van dokken en het duurde dus geruimen tijd, Sydney uit koos het schip zee met voor zij haar reizen vervolgde. Toen het bestemming naar Perth en vandaar schip zijn ankers lichtte en de Rio de voer het uit naar Bombay. Hier bleef la Plata verliet, zong de wacht een de Warmeland tien dagen liggen en vroolijk liedje en kapitein Hansson kreeg Dahn gelegenheid zijn geheugen neuriede het mee. De Warmeland was nog meer op te frisschen. Hij bezocht bevracht, naar Le Havre, zou daar de „Bloem van Indië", waar hij kennis lossen en stukgoederen laden en ver had gemaakt met George Resch en volgens naar Stockholm varen naar Paulus en vond ook het Duitsche con- huis sulaat terug. Zijn angst voor vreemde De reis had een voorspoedig verloop, indrukken week langzamerhand, doch Het oponthoud in Le Havre duurde het donkere gat, waarin zijn vroegste slechts een paar dagen en thans zou het verleden schuilging, bleef. Hij wist nog schip alleen Kopenhagen en Stralsund steeds niet wie hij was, noch waar hij nog aandoen. Doch deze havens lagen geboren was of vandaan was gekomen, in de route naar huis en vertraagden In Bombay werd de Warmeland be- de thuisreis niét noemenswaardig, vracht naar Cadiz. Kapitein Lars Het was op een mooien zomerdag, Hansson was zeer tevreden met zijn dat de Warmeland de haven van Stral- nieuwen matroos. Dahn bleek ten volle sund binnenvoer. De daken van de oude berekend voor zijn werk en gedroeg zich stad en de kerktorens baadden zich in uitstekend aan boord. Zijn houding was zonneglans en in 't heldere water van de beleefd en correct, hij was bereid in de Strelasund weerspiegelden zich de beu bres te springen voor een ander en hield kenwouden van Rügen. Het lossen van Hèl-rood Met Tingee geverfde lippen natuurlijke lippen T Worlds Most Famous lipstick EMDS THAT PAINTED LOOK Hei GEHEIM van Tangee's grondbeginsel der kleur verandering geelt ze natuurlijke schoonheid. Het oranje van Tangee Lippenstift verandert op Uw lippen in een warme natuurlijke kleur. Parijs zegt„Geen geverfd uiterlijk .meer met de nieuwe modeTangee is geen verf. De crème-basis houdt Uw lippen zacht en gaaf. Bovendien is Tangee kissproof. Tangee rouge en poeder passen voortreffelijk bij Tangee Lippenstift. Er is slechts ÉÉN TANGEE laat niemand U tot wat anders overhalen. Indien U voor Uw lippen meer kleur verlangt, vraagt dan Tangee Theatrical. i Tangee op de metalen huls. Waar niet verkrijgbaar vraagt Importeur Fa. Jacq. Mot Jr., Sarphatistr. 115, A'dam C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26