KRUSCHEN FORMAMINT Rheumatische pijn in alle gewrichten S, EEN GOED PATROON Gezondheid thans geheel hersteld SALTS is het hnloe werk! Patronenkantoor Panora 35 vrouw had, die zijn zorgen met hem wilde deelen, zou zij hem kunnen aan sporen, als moedeloosheid zich van hem meester dreigde te maken. Zulk een vrouw zou hem kunnen helpen, als hij in den put zat. Was Truus werkelijk zulk een vrouw? De gansche week hield een martelende onzekerheid Gerard gevangen. Zoodra hij haar zag, moest hij haar ronduit vragen,waarom zij haar vorige verloving verbroken had. Hij meende daar recht op te hebben. Truus moest weten, dat hij haar beminde. Zij kon niet blind gebleven zijn voor de attenties, die hij haar telkens bewees. Hij alleen kon er zich op beroemen haar thuis te mogen brengen. Wellicht sprak zij nooit eerder tot een ander zooals zij den laatsten keer tot hem sprak. Den avond van de laatste repetitie trok hij de stoute schoenen aan en vroeg„Mag ik u iets vragen, juffrouw Verhagen?" „Natuurlijk, mijnheer Schenk." „Bent u verloofd geweest?" Gerard schrok zelf van zijn vraag. Zij klonk harder dan hij gedacht had. „Men heeft u goed ingelicht, mijn heer," antwoordde zij opmerkelijk koel. Zij begreep, dat de laster zijn werk ge daan had. Zou zijn liefde voor haar groot genoeg zijn om daarover heen te zien Zwijgend liepen zij verder. Zij ver wachtte ieder oogenblik een nieuwe vraag. Gerard vroeg niet verder. Zij stelde dat op prijs en besloot hem alles te zeggen. „Twee jaren geleden heb ik deze ver loving verbroken om een zeer geldige reden," zei ze, na de lange pauze, die er in hun gesprek gevallen was. „Men heeft mij er iets van verteld. Herinnert u zich ons gesprek van de vorige week nog?" vroeg Gerard zacht. „Terdege!" „Ik heb de gansche week mij vergeefs afgevraagd, hoe het mogelijk is, dat een vrouw, die redeneerde als u toen, haar verloving heeft kunnen verbreken, om dat haar verloofde geen vooruitzichten had." Het was er uit. Gerard had er op het zelfde oogenblik spijt van. Het was een paardenmiddel, dat hij toepaste. Dat zijn woorden haar gewond hadden, ver telde hem haar antwoord. „Denkt nu werkelijk, mijnheer Schenk, dat een vrouw, die liefheeft, tot zulk een daad in staat is?" „Vergeef me. Het was niet mijn be doeling u te grieven. Maar ik moet zekerheid hebben, meisje. Het heeft me de gansche week beziggehouden." „Waarom, mijnheer Schenk?" „Omdat ik je liefheb." Zij waren al pratend buiten de stad gekomen en stonden nu op den dijk. Voor hen lagen de wijde, vlakke polders onder den wijden hemel. „Dit is niet de eerste maal, dat men mij dit vertelt," antwoordde ze na eenige oogenblikken. „Dat weet ik. Maar niemand kan het oprechter gemeend hebben dan ik. Kun je dit gelooven?" „Dat kan ik gelooven. Gelukkig. En daarom stemt het mij verdrietig, dat zelfs jij mij in staat achtte tot zulk een lage daad." Ongemerkt waren zij elkander ver trouwelijk gaan aanspreken. Er klonk een groote innigheid in Gerard's stem toen hij zei: „Dat is niet waar. Mijn liefde wilde je dwingen tot een ver klaring. Ik ben arm. Mijn zaken gaan niet zooals zij gaan moeten. Van het eerste oogenblik af, dat ik je zag, heb ik je liefgehad. Maar ik meende jou niet aan mij te mogen verbinden, zoolang ik je niet een onbezorgd leven kon verschaffen." „En denk jij dan, malle jongen, dat ik dit niet geweten heb? Wat weten jullie mannen toch weinig van vrouwen af." „Truus, zou je ja gezegd hebben, als ik je gevraagd had mijn zorgen met mij te deelen?" „Ik weet het niet. Kom, laten wij den dijk uitloopen. Ik zal je iets vertellen. Twee jaar geleden meende ik gelukkig te zijn. Ik vertrouwde den man, die mij zijn leven aanbood. Later bleek het, dat hij mij bedroog. Hij was een van de mannen, die niet trouw kunnen zijn. Daarom maakte ik mij vrij. Daarom...." „Spreek er niet verder over, schat," smeekte Gerard. „Je behoeft me niets verder te vertellen. Ik zal wachten. Ik weet nu, dat de man, aan wien jij hart en hand schenkt, een gelukkige kerel is. Mag ik hopen?" Voor haar lag de wijde, donkere pol der. Boven haar welfde de majestueuze hemel, vol sterren. Zij voelde, dat hier een oprecht man haar zijn leven aan bood. Zij wist opeens, dat zij ook hem liefhad. Hij was een man, waarop zij bouwen kon. Toch aarzelde zij. Het leed van twee jaar terug had diep in haar jonge ziel gevreten. Maar zonder hoop kon zij hem niet wegsturen. „Het is goed, Gerard. Laten wij nu naar huis gaan. Wij hebben elkander leeren kennen. Als ik toegeef, moet het voor altijd zijn. Morgen is het feest. Kom me dan halen. Kan dat?" „Ik zal komen." Zoo scheidden zij dezen avond. Reed Wilhelmina als een sprookjesbruid, Nog jonge koninginne, ter bruiloft uit. Vroolijk en frisch klonken de honder den stemmen boven de duizendkoppige menigte uit. Truus stond dicht in de buurt van Gerard. Zij had hem hooren zingen. Het was, of hij voor haar gezongen had. Zij was zijn koninginne en hij wilde niets liever dan haar als een sprookjesbruid ter bruiloft rijden. Zij nam haar besluit, toen zij de laatste regels van het lied zongen O, moge God nog lang ons land be trouwen Aan deze sterke, fiere Oranje-vrouwe, Die nimmer meer verlaat, in vreugd of smarten, De gouden koets van onze trouwe harten. Toen de laatste regel gezongen was, boog Gerard zich over haar heen en fluisterde: „Dat is ook voor ons, meisje. In vreugd en smarten blijft onze liefde in de gouden koets van onze harten.' Truus draaide zich om en hij zag, dat er een traan inliaaroogen fonkelde, toen zij terugfluisterde„Laat het zoo dan maar zijn, jongen." Wijd golfde de vreugde in Gerard's ziel. Samen vierden zij juichend den nationalen feestdag. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f i.62y% per kwartaal of f 0.12V, per week. Franco per post fl.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 35170. Giro nr. 97046. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Riltstraat 142. Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. V1JSS1NGEN. Bad huisstraat 5. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar Op kantoor, in de tram, op straat - overal waar menschen zijn dreigt besmetting. Beveilig U tegen besmettingsgevaar, tegen kouvatten en griep. Neem DE KEELONTSMETTENDE TABLETTEN „Ik had rheumatische pijnen in elk gewricht. Dit duurde zoo 13 weken lang. Toen raadde men mij aan om Kruschen Salts eens te probeeren en voordat ik j mijn tweeden flacon op had. was ik reeds in staat om mijn dagelijksehe ge wone plichten weer te vervullen. Krusehen Salts heeft mij absoluut van de pijn afgeholpen. Mevr. 1. D." (Origineele brief ter inzage.) Rheumatische toestanden zijn meest al een gevolg van een ophooping van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salts heeft de kracht om het gevaar lijke urinezuur, dat zich vastzet in spieren en gewrichten en ondraaglijke pijnen veroorzaakt, op te lossen en langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam te verwijderen. De oorzaak van Uw klachten verdwijnt daarmede en de rheumatische pijnen zullen ge leidelijk aan minder worden om ten slotte geheel te verdwijnen. De „dage lijksehe dosis" Kruschen zal Uw lichaam voor goed vrij houden van alie kwaad aardige afvalstoffen. Uw pijnen komen niet terug en ge zult U bovendien veel frisscher, krachtiger en energieker voelen. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. No. 526 vooi 20 CENT Van bovenstaand model kunt U patronen bestellen in de maten 40 42 - 44 - 46 en 48 a 20 ct. plus 5 ct. porto voor toezending Daar kunt U zich van overtuigen, door van de hiernaast afgebeelde keurige blouse een Kant-en-Klaar-patroon te bestellen. Deze patronen zijn direct voor het gebruik gereed. U verliest dus geen tijd met het overteekenen en uitraderen en loopt daar door geen kans Uw stof te verknippen Bestellingen kunnen als volgt geschiedendooi bemiddeling van Cv: agent of bezorgerdoo girostorting op no. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan NASSAUPLEIN 1 HAARLEM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35