vit rNU m k mbt Ml T 1CHTIG^^ 13 Loek moest al haar wilskracht te hulp schade kon betalen. Het was tóch al een roepen, om zich te kunnen beheerschen. onverdraaglijke gedachte zich zijn edel- Zij voelde echter.dat zij beurtelings koud moedigheid te moeten laten aanleunen, eri warm werd, doch gelukkig lette nie- nadat zij hem om zoo'n kinderachtigheid mand op haar. Karei Meertens stond het en gekwetste ijdelheid eerst van zich eerste op en met nog drie andere stu- afgestooten had. denten volgde hij den assistent naar Het bezoek viel haar niet mee, maar het laboratorium. Hier aanschouwden na uren van zenuwachtig uitstellen zij tot hun verbazing een ravage van ge- schepte zij moed en verliet het huis. De broken lampen en hulzen en een paar duisternis begon reeds te vallen, toen verbogen stangen. zij aan het welbekende huis aanbelde, „Weet een van de heeren hier mis- waar Karei zijn kamer had. Zijn hospita schien meer van?" vroeg de assistent verwees haar naar boven en een oogen- laconiek. blik later stond zij met een kloppend Niemand gaf hem antwoord alle hart in de kleine zitkamer, vier staarden ze naar de scherven op den „Hallo," zei zij met een vreemde grond en naar de verwoesting van het stem, terwijl zij haar best deed zich zoo kostbare apparaat. gewoon mogelijk voor te doen. „Niemand van de heeren?" klonk het „Dag, Loek," kreeg zij hartelijk terug, nogmaals met nadruk. „Wie van u heeft „Ga zitten." het laboratorium het laatst verlaten?" Zij nam plaats en dankte den hemel, „Ik, meneer," antwoordde Karei dat het half duister was in het vertrek. Meertens onmiddellijk. Hij stond naar „Ik wou je even spreken," ging zij de glasscherven te kijken en bukte zich haastig voort. „Het gaat over die onge- plotseling, om de huls van een lamp op lukkige geschiedenis in het „lab". Jij te rapen. hebt natuurlijk part noch deel aan het De assistent keek hen een voor een gebeurde. Waarom nam je de schuld aan. „Het staat vast, dat de schuldige van een ander op je?" niet gezocht hoeft te worden onder het „Waarom? Omdat ik ried. dat die personeel. Het is eveneens zeker, dat ander geweldig in angst zat. er na vier uur niemand meer hier is ge- „Hoe ried je dat?" weest. Behalve dan natuurlijk de con- „Wel, als de schuldige niet zoo over- /.ioro'o die deze ruïne om half vijf dreven bevreesd was geweest voor de ontdekte en mij toen terstond rappor- gevolgen van een ongelukje, waarbij teerde. Er. is een schade aangericht van alle opzet of roekeloosheid ver te zoeken ongeveer tweehonderd gulden en die was, zou zij er immers terstond na het moet vergoed worden. Indien de schul- gebeurde melding van hebben ge- dige zich niet vrijwillig meldt, zal er maakt?" een onderzoek naar hem worden inge- „Je hebt gelijk," zei ze met een steld en zullen er disciplinaire maat- zucht. „Het was een dwaasheid me ver regelen tegen hem worden genomen, borgen te houden. Ik was het, ja. Voor dengene, die dit ongeluk veroor- Maar ik had er geen vermoeden van, zaakt heeft, is het dus verreweg het dat een ander de schuld zou krijgen. En beste, als hij zich vrijwillig bekend nog minder, dat jij de schuld op je zou maakt. Een ongeluk kan iedereen over- nemen. Wist je, dat ik het gedaan had? komen en als de schuldige zich meldt, „Ja, bijna terstond, toen ik die ravage loopt de geschiedenis met een sisser af. aanzag." Ik zal den heeren intusschen een kwar- „Hoe?" vroeg zij verbaasd, tier bedenktijd geven, om hun geheugen Karei lachte en trok zijn stoel dich- op te frisschen —met die korte dagen zijn terbijToen stak hij een hand in zijn zak. we allemaal wat kort van memorie.„Kijk eens wat ik tusschen de glas- Hij wendde zich met een ironisch scherven vond." glimlachje naar de deur, dóch voor Zij boog zich naar hem toe en her hij er was, hield de stem van Karei kende verschrikt haar eigen armband. Meertens hem tegen. „Ik heb geen Zij had hem nog niet gemist zoo bedenktijd noodig, meneer. Ik ben de verbouwereerd was zij door het ge- man. Het was werkelijk een ongeluk, beurde geweest. maar ik zal de schade vergoeden." „Zie je, ik begreep wel, dat je door De assistent ging heen en de anderen de mand zou vallen, als er een serieus keerden terug naar de collegezaal, onderzoek werd ingesteld. En om je die „Tweehonderd pop dat is een strop, kwellingen te besparen Karei," klonk het van mond tot mond, Hij voltooide den zin niet en scheen toen het ongeluk bekend werd. te wachten op een woord van haar. En Karei Meertens haalde zijn schouders weer moest zij denken aan de beuzel- even op en nam met een ondoorgronde- achtigheid, waarmee zij aan alle ver- lijk gezicht in zijn bank plaats. Drie rijen wachtingen tusschen hen een einde achter hem zat Loek. Zij was uit het had gemaakt. Het was beschamend, en veld geslagen en schier een flauwte fnuikend voor haar trots, nabij. Karei kon onmogelijk weten, dat „Waarom deed je 't?" vroeg zij piot- zij de schuldige was. Maar waarom had seling met een week gevoel. „Ik heb het hij dan de schuld voor een onbekende niet verdiend." op zich genomen? „Waai*om? lachte Karei opgewekt. Loek had nog nooit een collegeuur „Wel, toen ik daar zoo stond, dacht ik meegemaakt, zóó kwellend als dit. Zij aan een bijgeloovig spreekwoord en vooi lag op een pijnbank en dankte den één keer wilde ik ook eens bijgeloovig hemel, toen het afgeloopen was. Zij zijn." reed naar huis en daar trachtte zij haar „Een spreekwoord?" verwarde gedachten te ordenen. Karel's „Scherven brengen geluk, ant- houding was haar onbegrijpelijk, maar woordde hij ernstig. Toen strekte hij zij kon niet zonder meer in de geschiede- zijn hand uit en Loek legde er de hare nis berusten. Zij moest naar hem toe, in. hem alles eerlijk opbiechten en hem „Ja, scherven brengen geluk, be- zeggen, dat niemand anders dan zij de aamde zij met een blijden lach. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijut Donderdags. Tezamen niet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post, abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97646. ROTTERDAM. Stationsweg 24. telefoon Intern. 50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc, 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT, Billstraat 142, Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's I1ERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1213. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VI.1SSINGEN, Bad- huisstraal 5. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. MARTINI H ij was altijd on tevreden, omdat zijn j>yamas nooit mooi gewassen waren vi> Het zuurstofhoudende Radion-sop doet veel meer voor het wasgoed dan gewo ne zepen. Radion verwijdert al het vuil uit het goed, ook het vuil, dat diep in het weefsel is gedrongen. En doordat Ra dion met zijn speciale werking het was goed werkelijk helemaal schoon maakt, wordt het goed zo prachtig hagelwit. En Radion is thans, door de lage prijs, binnen ieders bereik. Bovendien, op elk pak nog een geschenkenbon! RA043-O1s)A*.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13