Toen keeper Olieviri tijdens de 2de helft, het doel van ons B-elf tal verdedigde weerde hij zich eveneens, uitstekend. Men ziet hem op deze kiek een aanval van de continentale voorhoede onderbreken. De continentale voetbalploeg, welk, te Amsterdam met 2-1 van ons B-elftal won. %et Ne£rlands^ die thans in het B-elftal tegen de continentale ploeg in actie kwamen, eenmaal het oranje-shirt zullen dragen. Wanneer men nagaat welk een fraai resultaat deze B-spelers tegen de beste voetballers van het vasteland wisten te bewerkstelligen, dan kan men zich in de handen wrijven. De 1-2-nederlaag was bijzonder eervol en het zou niet eens zoo heel vreemd zijn ge weest, indien de uitslag in het voordeel der onzen was uit gevallen. Uitblinkers waren er intusschen in het B-elftal niet veel. Een uitstekende verdediging, doch een vrij middelmatige aan- valslinie. Vanzelfsprekend werden de halfspelers nogal vaak in de verdediging teruggedrongen, waardoor het spel van de voor hoede er tegen de sterke Italiaansche verdediging niet makke lijker op werd. Maar niettemin zien wij toch in v. Spaendonck, Vente en de Boer geen spelers voor de oranjeploeg meer. Dit drietal viel werkelijk tegen. Op het moment dat dit nummer onder het publiek komt is de wedstrijd te Londen reeds gespeeld en dit bespaart ons mo menteel een voorspelling. Wij kunnen ons echter moeilijk inden ken dat het continentale team in Old Albion veel lauweren zal oogsten. In elk geval is Zondag te Amsterdam wel komen vast te staan dat men van elf prominente voetballers nog niet altijd een prominent team kan maken. Daarvoor was althans in het hoofdstedelijk stadion de ploeg nog een te hetero geen geheel. Deze oefenwedstrijd bleek in elk geval hard noodig. Maar voor ons blijft het ten slotte ook nog de vraag of men van een elftal, dat niet bezield is met het gevoel dat nationale belangen een rol spelen, kan verwachten dat het alles geven zal. Enfin, zooals wij de zaken thans bezien, zullen de Engelsche profs het niet al te moeilijk hebben. Nog een spelmoment uit de tweede helft van den wedstrijd te Amsterdam. Brustad in duel met vr Olieviri. Piola kijkt in afwachtende houding toe. De wedstrijd van het B-elftal tegen de continentale ploeg in de hoofdstad. Keeper Olieviri zuivert het doelgebied der continentalen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 15