MARKTPROBLEMEN in Oostburg is er nu een ruim beursgebouw beschikbaar, toch blijft naar oude wijs de Oostburgsche graanhandel zich afspelen in de open luoht op het marktplein - of in de- cafeetjes er omheen. En kramen met de meest uiteerïloopende handelswaar komen langzamerhand de Oostburgsche markt eompleteeren. Niet enkel graanbeurs is de Oostburgsche markt ge bleven de laatste jaren hebben de marktkooplui wel begrepen, dat, waar het volk is, ook de nering is. Voorspoed lieeft evengoed zijn zorgen en onge makken zoo troosten zich wijselijk wie alleen de zorgen en de ongemakken kennen van den tegenspoed. Maar 't komt wel 'ns uit ook. Dat ziet u aan de Oostburgers en bun marktpro blemen. Met den groei van West-Zeeuwsch-Vlaanderen in beteekenis als graanstreek heeft het centrum Oostburg zijn faam als marktplaats een evenredige vlucht zien nemen. De markt steeg in aanzien, in om zetten, in deelnemers. En Oostburg voer er wel bij. De winkeliers zetten op marktdag hun beste beentje voor. En steeds meer cafeetjes groeiden er rondom de markt: die zijn overal goed voor om elkaar goede zakon toe te drinken, om een strop weg te spoelen, om een koop te beklinken, om een extra winstje te vieren, om wat te bekoelen in den zomer en om wat te ontdooien in den winter. De markt groeide en groeide. En Oostburg groeide niet. Met het gevolg, dat de Woensdagsche markt langzamerhand een obsessie geworden is, de markt- drukte puilt eenvoudig Oostburg uit. Daar is op do eerste plaats het marktplein, zoo danig op Woensdag met koopers, verkoopers en be langstellenden ovorvuld, dat het doorgaand verkeer er geen schijn van kans meer krijgt. liet stadsbestuur

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16