I2| ■BI bH X zoo sterk Thans! Een succesvolle bestrijding van chronische verstopping! Gchtzuvver Jxwvnder vwder \Zooeven verscheen het dertiende hoek van de Kennemer Serie: HET WITTE KASTEEL BIJ DE DOODEN VALLEI ■ér KING 18 Gebrek nun „volume" l\ormaeol zorgt voor 't doet (Ie (larmspieren noodige „volume". De verslappen met ver- normale darmfunctie stopping als gevolg, uordt hersteld. DE MODERNE VOEDINGSWIJZE IS VAAK DE OORZAAK CHRONISCHE verstopping is meermalen het gevolg van een gebrek aan spijsver teringsslakken in de moderne, sterk geconcen treerde levensmiddelen. Deze slakken zijn echter noodzakelijk, aangezien deze in de darmen een „volume" vormen, welke de darmspierwerking ins tand houdt. Een gebrek aan „volume" kan dus een verslapping «Ier darmperistaltiek met zich mee brengen. Een natuurlijke werking is noodzakelijk. I)e normale darmfunctie is een natuurlijke werking, die niet zonder schadelijke gevolgen ruw gestoord kan worden. Vandaar, dat chro nische verstopping het best bestreden kan worden met een natuurlijk werkend middel en wel met Normacol. De zuiver plantaardige korreltjes zwellen in den darminhoud gelati- neus op en vormen daar het zoo noodzakelijke ..volume' Een kleine hoeveelheid geregeld ingenomen zorgt voor een geregelde, gemak kelijke stoelgang. Overtuig Uzelf en lever onderstaande waarde bon in bij Uw apotheker of drogist. Indien niet voorradig, gelieve U zich te wenden tot C. N. Schmidt, Keizersgracht 31, A'dam-C. WAARDKBON bij Uw apotheker of drogist. NORMACOL VOOR REGELMATIGE WERKING met den verrukke- lijken, decenten geur in de typische door J. B. Priestley De natuurzuivere KING PEPERMUNT HEERLIJK als versnapering WELDADIG als medicijn. Grossmith'sOld Cottage Lavender Water Importeurs Rich. Wernefcinck (C«. J Huddestr. 9 Amsterdam-C. Olct Cottage C «vender ot onze voldoening mogen wij voort- durend oonstateeren, dat de uitga ven van onze Kennemer Serie zich mo gen verhengen in de groeiende populari teit van een steeds wijderen kring van trouwe boekenvrienden. De oplaagcijfers bewegen zich in stijgende lijn en herhaal delijk ook is ons uit de waardeerende brieven van velen onzer lezeressen en le zers gebleken, dat aan de hooggespannen verwachtingen, gekoesterd hij de ver schijning dezer uitgaven, ruimschoots is voldaan. Vanzelfsprekend verheugen wij ons van harte in dit mooie succes. Het legt ons echter tevens de niet lichte ver plichting op er zorg voor te dragen, dat het liooge peil. waarop ons boek zich verheft, gehandhaafd blijft en zoo mogelijk nog wordt opgevoerd. Bij de verschijning van het dertiende boek in onze serie stemt het ons daarom tot nieuwe voldoening te kunnen vast stellen, dat dit streven ook thans weer met gunstigen uitslag is bekroond. Het mag ons hier wel eens van het hart:. I de keuze van een goed boek, dat aan de vele en uiteenloopende eischen voldoet, die onze abonné's volkomen terecht aan hun ontspanningslectuur stellen, is ons een voortdurende zorgenbron. En daar- om begroeten wij de verschijning van een werk, dat aan die hooge eischen J voldoet, altijd met groote ingenomen heid. Zoo'n boek ligt thans voor ons. Het witte kasteel 1» ij de Dooden vallei is geschreven door (leri Engelsehen auteur J. B. Priestley, een der beroemd ste schrijvers onzer dagen. Zijn boeken vinden hun weg over alle vijf de wereld- deelen en het is allang ,.bon ton" ge-, worden in de wereld der boekenvrien den zich minstens in het bezit te stellen van zijn beste werken. En tot die beste der „Priestley's" behoort ook het werk, waarop wij onze keus hebben laten vallen voor onze uitgave. Het is het laatst verschenen hoek van dezen auteur en neemt in de uitgaven der Kennemer Serie een geheel eigen plaats in. Een boeiende en geestige roman De opzet van Priestley's nieuwsten roman is rijk aan fantasie. Boeiend en geestig beschrijft hij de raadselachtige avonturen van drie jonggezellen, die elkander niet kennen en met een ver uiteenloopend doel zich op reis begeven, om het verborgen verb Ij jf op te sporen van drie schatrijke broeders, dat ergens in een geheimzinnige vallei van de Oalifornische Mohavewoestijn gelegen moet zijn. Twee hunner hebben een misdadige rekening met hen te veref fenen de derde echter, een jonge Engelsche architect, zoekt een meisje, dat hij in Europa heeft ontmoet en dat in familiebetrekking staat tot de drie broers en in ongelukkige omstandig heden leeft. Deze drie jonge avonturiers ontmoe ten elkander en zien zich reeds onmid dellijk door allerlei geheimzinnige ge varen bedreigd. Tot hun ontsteltenis' ontdekken zij, dat de. drie broers aan een hoogmoedig idée-fixe lijden en het voornemen hebben opgevat alle leven op aarde te vernietigen waartoe zij zich in staat achten door een uitvinding, die den geheelen aardbol uit haar as zal werpen. Het gelukt het misdadige trio huA tegenstanders gevangen te nemen en na kort beraad worden de drie vrien den veroordeeld van nabij getuige te zijn van den monsterachtigen aanslag. Dank zij de hulp van het meisje, dat wederliefde voor den jongen architect heeft opgevat, en de heldhaftige daad van een stuntvlieger, die zijn leven in boet hij dit avontuur, wordt een cata strophe echter nog op het laatste oogen- blik voorkomen. Een „happy end" na een avontuur vol dramatische spanning De geestige en boeiende stijl van dezen beroemden auteur houdt de aandacht van den lezer gevangen van het begin tot aan den climax 'aan het slot, dat van een adembenemende spanning is. Het was een schrijver als Priestley volkomen toevertrouwd de kroon op zoo'n drama tisch avontuur te zetten met een happy end", dat de hooggespannen verwach tingen van den lezer in elk opzicht be vredigt. Daarom zijn wij dan ook reeds hij voorbaat overtuigd, dat dit werk tot de meest gevraagde en gelezen hoekei zal gaan behooren van onze serie. Een Priestlev mag in geen boekenkasi ontbreken en wij verwachten, dat niet alleen onze trouwe lezers, doch ook veh nieuwe vrienden van hetere en boeiend i ontspanningslectuur deze gelegenheid te baat zullen nemen, om met; dezen wereldberoemden Engelsehen auteui kennis te maken. De prijs van het werk kan voor nie mand een bezwaar zijn. Wel echter be staat de kans, dat wij u zullen moeten teleurstellen met een „uitverkocht", als u te lang met uw bestelling wacht. Voor onze nieuwe abonné's vermelden wij volledigheidshalve nog, dat de uit gaven van de Kennemer Serie bedoeld zijn als een premie voor de lezeressen en lezers van onze tijdschriften. De prijs van deze met groote zorg gekozen en vertaalde en keurig verzorgde boeken, die het beste vertegenwoordigen van wat op dit gebied verschijnt, bedraagt daarom slechts DERTIG CENT per ingenaaid exemplaar. De luxe-uitgave, gedrukt op extra zwaar papier en gebonden in een geheel linnen prachtband, kost EEN G I J ld) EN Wij herinneren er nog aan, dat onze bezorgers verplicht zijn u deze uit gaven bij verschijning aan te bieden. Rechtstreeksche toezending volgt alleen na ontvangst van 40 cent (in postzegels, per postwissel of per giro no. 142700) voor 't ingenaaide en f 1.16 voor 't luxe-boek aan het hoofdkantoor. Dinrekking rn verkwikkin&i Firma TONNEMA 8» CiE Sneek Die Levertraa Uw kind nooit levertraan wilde nemen, déze lust het. Ze mist den walgelijken traansmaak geheel, omdat ze direct na de vangst uit de versche levers aan boord van de schepen wordt gewonnen. Levertraan is noodig om Uw kind ge zond en sterk te houden, om het weer standsvermogen tegen ziekten, griep, verkoudheden te versterken en om Engelsche ziekte te voorkomen En Millioenen Levertraan is de beste lever traan -Doctoren schrijven ze voor Millioenen Levertraan is buitengewoon rijk aan vitaminen Ze is geijkt op 3 maal zoo veel eenheden vitamine A en D als gewone levertraan Daarom is ze ook de meest voor- deelige Pén lepel Levertraan Millioenen heeft deze Drie lepels levertraan gewone Groote Flesch 60 c. Dubbele-Flesch 90 IIIII.U.l I.H-1'il.lJJ.I.IJ Uit VERSCHE levers endaardoor ZONDER de- akeliger, traansmaak

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18