kh Pk ZEEUWSCHE OMROEP 25 f' ;sA. Te 's-Heerenhoek wijdde de bisschop van Haarlem b-ij zijn eerste bezoek aan Zeeland tevens het nieuw opgerichte jeugdhuis in. De bisschop van Haarlem, mgr. JP. Huiberskwam te Zierikzee de geheel vernieuwde B.K. kerk inwijden. De 170 jaar gediend hebbende schuilkerk is er naar moderner opvattingen verbouwd. De oud-directeur van den Wilhelminapolder, thans nog voorzitter van de Goesche veiling, de heer Hanken, heejt op zijn tachtigsten verjaardag kunnen ervaren, dat de Zeeuwen nog niet vergeten zijn, wat hij voor land- en tuinbouw in ons gewest heelt ware ladingen worden op 't oogenblik langs de kaden van de Eendracht bij Tholen de mosselen aangevoerd. De Vlissingsche haven-installaties ondergaan ge stadige uitbreiding. Voor den opslag van melasse worden er alweer nieuwe tanks bijgebouwd. Er wordt niet getalmd met het werk aan den Vlissing- schen Boulevard bij de doortrekking over het haventje van Meyer. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeivwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten., in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de luchtbeschermingsoefening hier tot in de puntjes verzorgd wordt. In plaats van één houdt men drie verduisterings avonden met medewerking van bewo ners van het Huis van Bewaring. Alle voorlichtingsbureau's zijn ge sloten. De caféhouders mogen alleen donker bier schenken en 'n kapitein ter zee is uit de stad gestuurd met de mededeeling, dat hij pas terug mag komen, wanneer hij bevorderd is tot schout-bij -nacht Wij vernamen uit Philippine, dat de plaatselijke voetbalvereeniging eenige dagen in hoogspanning heeft geleefd, omdat niets minder dan haar bestaan bedreigd werd. Aanvankelijk dachten wij, dat deze catastrophe was beginnen te dreigen, doordat de voetbal was weggeraakt, doch inmiddels vernamen wij, dat de crisis veroorzaakt is door het aftreden van het bestuur. Een naaister te Vlissingen is, aldus onze vaste medewerker aldaar, door den strengen rechter te Middelburg veroordeeld wegens valschheid in ge schrifte. Nader wordt bericht, dat de juffrouw- de maat van een japon twee nummers te wijd had opgegeven. Men seint ons uit Souburg, dat een propaganda-filmvergadering alhier niet kon doorgaan, omdat er geen enkele toeschouwer was komen opdagen. Vermoed wordt, dat de menschen hier bang in het donker zijn. Uit dezelfde plaats schrijft men ons iets over een proces-verbaal tegen een Vlissinger, die 15 kilogram appels uit een boomgaard gestolen heeft. Men ziet hieruit, dat niet voor niets Vrouwe Justitia over een weegschaal beschikt Tot onze groote vreugde vernamen wjj, dat er ook deze week weer iets bijzonders te Yerseke is gebeurd. Men meldt ons namelijk dat aan den oproep tot het deelnemen aan een cursus in paardenkennis reusachtig gevolg is ge geven. Hierin ziet men wel een bewijs, dat de Yersekenaren niet uitsluitend naar oesters en mosselen willen kijken, doch ook wel eens met 'n ander dier probee- ren kennis te maken. Voor hen, die zich speciaal voor nachtmerries interesseeren, zal een droomboekje gekocht worden! Uit Kruiningen ontvingen wij een tiental brieven, meldende, dat in den boomgaard van een ingezetene een peer van acht ons is geplukt. Volgens onze informaties is dit de zwaarste peer, die men ooit in Neder land gekend heeft. Wat Europa betreft men heeft alleen wel eens 'n om vangrijker gezien in het Engelsche Hoogerhuis. Voorloopig is de kolossale peer onder gebracht in een speciale koelhuiscel in Kapelle. Men is in onderhandeling met Vreemdelingenverkeer, dat de reus achtige vrucht prepareeren wil, omdat gemeend wordt, dat deze Kruiningsche peer ten slotte evenveel reclame-kracht zal bezitten als de Amersfoortsche kei! Tot de volgende week, dames en heeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25