9latié HALF EL F i BLOOKERTUD Geneesmiddelen en Geneeswijzen Annonces betreffende 31 Pauze in de studio. Het werk wordt even onderbrokenin de groote eantine, die aan iedere studio verbonden is, hunnen de fümmiisten een haastige lunch gebruiken. Een filmster van zeventien jaar Het sprookjesachtige avon tuur van het kleine Fransche wonderkind, dat door Holly wood eerst tot 'n jong Ame- rikaansch meisje en daarna tot een ster werd opgevoed. In gezelschap van den publiciteit® - c.hef, die mij naar Mae West heeft ver gezeld, keer ik naar de Paramount- studio terug. Terwijl wij een deur pas- seeren krijgt hij plotseling een idee en staat stil. „Zooeven hebt u onze oudste en ijdel- ste ster gezien. Wilt u nu eens kennis maken met de jongste en lieftalligstet Zij is een landgenoote van u, een Frantjaise. Weinigen kennen haar echter slechts in uw land. Wij hebben haar zelf opgevoed en zij spreekt, denkt en speelt thans als een geboren Amerikaansche. Zij heet Olympe Bradna!" Olympe Bradna? Die naam is mij bekend. Ik herinner mij iets van een klein meisje, dat in Parijsche kinderthea ters als danseresje optrad. „Wat wilt u van haar maken?'' vraag ik. „Een tweede Shirley Temple?" Mijn metgezel begint te lachen. „Wacht maar eens even, mijn waarde...." Hij klopt op de deur en kondigt luid onze komst aan. Achter in het. vertrek verheft zich een lang, jong meisje met bruine haren en een zacht, ietwat ern stig gezicht. Zij spreekt vlug Engelscli, zooals alle Californischen. Na de be groeting laat mijn metgezel mij met haar alleen. „Ja, ik ben Olympe Bradna," zegt zij in het Fransch. „Slechts weinigen in Europa zullen echter mijn buitengewone geschiedenis kennen. Als u haar hooren wilt, hier is zij Mijn eerste kennismaking met het tooneel dateert reeds uit de dagen, toen ik nauwelijks achttien maanden oud was. Mijn ouders waren hondendresseurs en traden met hun dieren in het variété op. Na den oorlog presenteerden zij het publiek nog als extra-nummer een vaderlandslievende schets, waarin ik optrad als vaandeldraagster. Ik kon nog nauwelijks loopen, maar het schijnt dat ik het er uitstekend afgebracht heb, want ik was in „Olvmpia" geregeld de triomf van den avond." „Wanneer was dat?"' onderbrak ik haar met een glimlach. „In 1922. Een paar jaar later leerde ik dansen en op tiehjarigen leeftijd trad ik geregeld in Parijs op met mijn solo- dansen in een kinderballet. Bij een van die gelegenheden werd ik opgemerkt door een Amerikaansehen impresario en deze stelde mijn ouders voor mij te laten optreden in het Fransche Casino in New York. Mijn ouders stemden toe en kort daarop vertrok ik naar Amerika. Ik was toen twaalf jaar en nadien ben ik niet meer in Frankrijk teruggeweest. Twee jaar heb ik gedanst in New York. En daarna besloot de Paramount mij een contract aan te bieden. Ik heb erin toegestemd," vervolgt Olympe. „Drie jaar heeft de Paramount aan mijn opvoeding en vorming be steed. Nu ben ik een Amerikaansche ge worden. Zes maanden geleden ben ik voor de eerste maal opgetreden. Mijn eerste film heette „Ames a la Mer". Het is een succes geworden. Ik ben pas zeventien jaar, maar ik speel toch reeds vrouwenrollen. Het schijnt; dat de Para mount veel van mij verwacht. Iedereen hier vertroetelt mij en verzorgt en be waakt me. Ik ben het aangenomen kind van de studio. Ik heb echter nog niet het recht 's avonds uit te gaan." Zij lacht, haar helder gezicht ont gloeit „TT weet zeker wel, dat ik nog naar school ga. Een wét verplicht hier de artisten de school te bezoeken tot hun achttiende jaar en minstens drie uur per dag. Men heeft er een lokaal in de studio voor ingericht en leeraren en leeraressen van de universiteit geven ons les in letterkunde en geschiedenis. Wij zijn met ons drieën leerlingen, twee jonge balletmeisjes en ik. Als wij soms I den heelen dag moeten draaien, komt de i leerares ons tusschen twee scènes door onze lessen overhooren. Er zijn zelfs oude acteurs, die hiervan profiteeren lui, die in hun jeugd geen tjjd hebben gehad, om te studeeren." De kleine Olympe Bradna lijkt mij gelukkig, tevreden. „En Frankrijk, Olympe?" informeer ik. „Dat schijnt mij ver en teeder als een droom. Hoe is het nu in Parijs? Wie weet, of ik het ooit nog eens weer za.1 zien. Zouden de menschen daarginds mij nog kennen en mij genegen zijn Soms komt het mij voor, dat ik gedeserteerd ben. Er klinkt een melancholieke toon in haar stem en een half uur lang heb ik het kleine geëmigreerde meisje van haar vaderland verteld. (Copyright by Agttnce Littéraire international Paris. .Nadruk - ook gedeeltelijk - verboden) VOLGENDE WEEK: De carrière van Deanna Dur- bin Shirley Temple, de best betaalde filmster van Amerika. De nieuwe Blooker Kunst-Kalender zoolang de voorraad strekt. Zichtbare reel ame komt er niet op voor! Deze schitterende Kunst-Kalender, formaat 46x31 cM., bestaat uit 6 platen naar schilderijen van Frans Langeveld Montelbaanstoren Willy Sluiter Schelpenkar Bernhard de Hoog, Binnenhuis, „Moedervreugde" Frans Oerder Stilleven „Anjers" Willy Sluiter Venetië J. Scherrewitz Landschap met koeien Kalenderblok met dekblaadje, 6 kalender blaadjes en 5 blaadjes met nieuwe re cepten van Mevrouw Lotgering-Hillebrand. Uw winkelier verstrekt U dezen prachtigen Kunst- Kalender gratis bij aankoop van een kilo Blooker's Cacao, verkrijgbaar in bussen a 1 en V2 kilo en in bussen of cartons a 'A en '/to kilo. Bij aankoop van kleinere verpakkingen dan 1 kilo, zal Uw winkelier den kalender voor U reserveeren, zoodat U den aankoop over eenige maanden kunt ver- deelen; het eenvoudigste is natuurlijk EEN kilo ineens te koopen, dan kunt U hem direct mee nemen, want Uw winkelier overhandigt den ka lender eerst dan, wanneer in totaal een kilo oiooKer s v_acao is afgenomen. Blooker is nog steeds een bolwerk voor zuiverheid en kwaliteit. worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigd: Segbroek- laan 33, 's-Gravenhage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 31