WAPEN ZUSTERS PROFESSOR.... WAT BEN JE BEGONNEN Dit is een zeer eenvoudige film, doch liet feit, dat ze gebaseerd is op historische feiten, maakt haar belangwekkender dan een gege ven, dat slechts aan de fantasie van een schrijver ontsproot. De film werd opgedragen aan de twee vrouwen Louise de Bettignies en Leonie Vanhoutte, die tijdens den wereldoorlog 'n eigen spionnagedienst inrichtten en die uit louter vaderlandsliefde alle gevaren en risico's welke daaraan verbonden waren, trotseerden. Haar wijze van werken is tamelijk primitief en onhandig, maar de goede wil en de bedoeling werden bij de Fransche autoriteiten zeer gewaardeerd en we kunnen dan ook begrijpen dat deze vrouwen een bijzondere plaats innemen in de harten harer landgenooten. Er werd van deze film een gala-première gegeven in de Parijsehe Opera, waarbij zoowel de president der republiek als de ministers tegenwoordig waren. Het is van het begin tot het einde een gevoelige film, welke niet zal na laten op ontvankelijke naturen een diepen indruk te maken. Een verdienste is het verder, dat in deze film de Franschen Fransch, de Duitschers Duitsch en de Hollanders Hollandsch spreken, terwijl de opnamen bijna uitsluitend op de authentieke plaatsen genomen werden. Een ontroerend verhaal voor ieder die een ietsje meer ziet dan deze film in al haar be scheidenheid te aanschouwen geeft. Zij wordt een dezer dagen door Actueel Film uit gebracht. Op de linkerfoto ziet men een echt Vlaamseh grensinterieur, waar Louise de Bettignies (Jeanne Sully) in angstige spanning wacht op de komst van haar vriendin, terwijl de andere foto haar toont in de cel na haar gevangenneming. gefungeerd. In deze R.K.O. Radio-film is het echter James Stewart, die als professor optreedt en die ei' ten slotte in slaagt na een legio aantal onhandigheden het meisje James /Stewart en Ginger Hogersals de professor en zijn vrouw. De twee treurende vrouwen Beulah Blondi, de vrouw van den reetor cn Ginger Hogers) nadat zij hals over hop gevlucht zijn voor de ellendige houding harer echtgenoot en. Het einde der film en een groote ver zoening zijn echter in zicht. Dit zou een prachtige titel geweest zijn voor een film, waarin Harold Lloyd de hoofdrol had vervuld, want vergissen We ons niet, dan heeft deze komiek reeds verschillende malen als professor zijner keuze in zijn armen te sluiten. De strijd, welken hij te voeren heeft, gaat in hoofdzaak tegen zijn zeer conservatieven en stijfhoofdigen papa, die als rector Van de hoogeschool niet duldt dat in zijn gezin ook nog iemand anders dan hijzelf beslissingen neemt. Het meisje, dat het geluk heeft in deze illustre familie te worden opgenomen, is Ginger Rogers, die nu niet bepaald een type is, dat met zich laat sollen. De liefde is echter onberekenbaar en dat is dan ook de oorzaak dat er menig traantje vloeit alvorens alles tot een gelukkig einde gekomen is. Het is een luchtige, gezellige film, zonder veel pretentie, doch zeer onderhoudend.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32