WARM VESTJE SPORTKOUSJES VOOR ZUS VOOR ONZE PEUTERS BOVENWIJDTE 60 64 cm. Zusje groeit hard en zal vermoedelijk volgend jaar wel uit verschillende jurkjes gegroeid zijn. Waarom laten we haar deze niet afdragen met een dergelijk aardig jasje er over? Het bijpassende mutsje maakt er een vlot geheel van. Maten. Lengte: 36 cm.; bovenwijdte: 60-64 cm. mouwlengte: plm. 38 cm. Benoodigdheden plm. 250 gr. middelblauwe vier- draads wol, 4 parelmoeren knoopjes en 1 stel brei naalden nr. 3. Bug. We zetten voor den rug 88 steken op en breien hierboven afwisselend 2 recht, 2 averecht tot we een lengte hebben van 6 cm. Daarna gaan we verder en breien afwisselend 1 recht verdraaid (in de ach terste lus insteken), 1 averecht, tot we een lengte van 22 cm. hebben gebreid. Nu kanten we voor de arms gaten aan weerskanten achtereenvolgens 3 st., 2 st. en 1 st. af. Boven de overige 76 steken breien we verder, tot het armsgat 14 cm. diep is en kanten dan voor de schouders aan weerszijden 3 maal 8 steken af. De middelste 28 steken kanten we in één keer voor den hals af. Voorpand. Hiervoor zetten we 44 steken op en breien eerst weer 6 cm. afwisselend 2 recht, 2 averecht. Boven den boord breien we voortdurend afwisselend 1 recht verdraaid, 1 averecht. In dit patroontje breien we eerst 2 naalden, daarna breien we de 3e naald: (gerekend vanaf den boord) 20 steken breien, 2 steken steken te zamen breien, 2 maal om slaan, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen en de naald uitbreien. 4e naald: steeds afwisselend 1 recht verdraaid, 1 averecht en uit de 2 omslagen 1 recht, 1 averecht breien. 5e naald: 18 steken breien, 2 steken te zamen breien, 2 maal omslaan, 1 steek afhalen, 1 steek breien, over halen, 2 steken te zamen breien, 2 maal omslaan, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen, de naald uitbreien. 6e naald: Als de 4e naald. 7e naald: 16 steken breien, 2 steken te zamen breien, 2 maal omslaan, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen, 4 steken breien, 2 steken te zamen breien, 2 maal omslaan, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen, de naald uitbreien. 8e naald: Als de 4e naald. 9e naald: 14 steken breien, 2 steken te zamen breien, 2 maal omslaan, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen, 8 steken breien, 2 steken te zamen breien, 2 maal omslaan, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen, de naald uitbreien. 11e naald: Deze is weer als de 3e naald. Dit pa troontje breien we in totaal 3 maal (dus na de 9e naald nog 2 maal herhalen). We breien nu verder, tot we een lengte hebben van 22 cm. (de boord is hierbij inbegrepen). Daarna kan ten we voor het armsgat achtereenvolgens af (dus aan denzelfden kant) 4 steken, 2 steken, 1 steek. Tegelijkertijd breien we aan den anderen kant iedere 4e naald 2 steken te zamen om de afschuining van den hals te verkrijgen. We gaan hiermee door, tot we nog 24 steken op de naald hebben. Wanneer het arms gat een diepte heeft van 14 cm., kanten we voor den schouder 3 maal 8 steken af. Het andere voorpandje is het spiegelbeeld van het reeds beschrevene voorpand. Voor het bandje langs den hals zetten we 11 steken op en breien hierboven 1 recht verdraaid, 1 averecht, tot we een lengte van plm. 80 cm. hebben gebreid, waarna we alle steken afkanten. Mouwtje. We zetten 20 steken op en breien hier boven weer in patroon (1 recht verdraaid, 1 averecht). Aan het einde van iedere naald maken we er 2 steken bij, tot we in totaal 72 steken hebben. Boven deze 72 steken breien we 6 naalden. Aan het begin en einde van de 7e naald breien we 2 steken te zamen. We minderen op deze manier iedere 6e naald (dus telkens 5 naalden overbreien), tot we een lengte van 30 cm. hebben bereikt. Nu breien we nog een manchet van 810 cm. hoogte en wel afwisselend 2 recht, 2 averecht. Daarna afkanten. Deze manchetten kunnen later altijd verlengd worden door er een stukje aan te breien. We persen nu de verschillende deelen onder een vochtigen doek luchtig op en naaien ze daarna in elkaar. Op het aangenaaide bandje, dat we langs middenvóór hebben genaaid, zetten we de knoopjes op de bestemde plaats (zie foto). Tegenover deze knoopjes haken we eenzelfde aantal lusjes. Mutsje. Dit wordt in strepen gebreid en wel afwis selend 1 recht verdraaid, 1 averecht. We zetten 91 steken op en breien hierboven eerst 4 naalden afwisselend 1 recht verdraaid, 1 averecht. 5e naald. Uit iederen 13en steek 2 steken breien. We verkrijgen zoodoende een totaal van 98 steken. We breien nu steeds recht boven recht en averecht boven averecht. 7e naald: Uit iederen 14en steek 2 steken breien 105 steken). 9e naald: Uit iederen 15en steek 2 steken breien (112 steken). Op deze manier blijven we meerderen, tot we een hoogte hebben gebreid van plm. 6 cm. Daarna breien we 6 naalden boven hetzelfde aantal steken. Nu gaan we minderen. Dit moet gebeuren juist boven de plaatsen, waar we den laatsten keer gemeerderd hebben. Was dit dus b.v. iederen 20en steek, dan breien we nu den 20en en 21en steek te zamen, 1 naald overbreien, den 19en en 20en steek te zamen breien, 1 naald overbreien en dan weer den 18en en 19en steek te zamen breien, 1 naald overbreien en op deze manier verder gaan, tot er nog 28 steken op de naald staan, die we met een draadje bjj elkaar trek ken en tot een ringetje naaien. We persen het mutsje op en naaien den naad dicht. We haken met dubbelen draad een paar lossen en naaien dit koordje op de muts. LEEFTIJD 2-3 JAAR Bijgaande foto toont ons een paar kousjes in streepjespatroon gebreid, die onze kleintjes maar W&t aardig zullen staan. Benoodigdheden er voor zijn: 30 gr. marine-blauwe, 40 gr. witte koordwol en 4 stalen breinaalden nr. 8/0. We zetten op 3 naalden 50 steken op en maken de ronding dicht. Voor den boord breien we nu 16 toeren afwisselend 1 recht verdraaid, 1 averecht met Witte wol. Daarna beginnen we de strepen tq breien. Voor iedere streep breien we 2 toeren. We breien nu dus 2 toeren recht met blauwe wol, ver volgens 2 toeren recht met witte wol. Deze 4 toeren herhalen we nu afwisselend tot we in het geheel 39 toeren hebben gebreid (gerekend vanaf den boord). In den 40en, 46en, 52en, 58en en 64en toer min deren we 2 maal per toer. Dit gebeurt als volgtDe eerste naald 2 recht, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen, naald uitbreien. De derde naald breien we tot er nog 2 steken op de naald staan die we dan te zamen breien. Na den 64en toer hebben we nog 40 steken in totaal. Boven deze 40 steken breien we verder tot We, vanaf den boord gerekend, in het geheel 90 toeren hebben gebreid. Dan zijn we aan den grooten hiel gekomen, die geheel met wit wordt ge breid. We nemen voor den grooten hiel 20 steken op één der naalden. Deze steken moeten precies midden boven de minderingen liggen daar deze juist midden achter vallen. We breien nu dus voor den grooten hiel: le naald: 1 recht, 1 averecht, 16 recht, 1 averecht, 1 recht. 2e naald: Geheel averecht. We herhalen nu deze twee naalden tot we in het geheel 16 naalden van den grooten hiel hebben gebreid. 17e naald: 1 recht, 1 averecht, 9 recht, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen, 1 recht, omkeeren. 18e naald: 4 averecht, 2 steken te zamen breien, 1 averecht, omkeeren. 19e naald: 5 recht, 1 steek afhalen, 1 steek breien, overhalen, 1 recht. We gaan op deze manier verder tot we na de min dering geen enkelen steek meer overhouden. We hebben nu nog 10 steken op de naald. Aan den zijkant van den grooten hiel zijn nu lussen ontstaan, die we op de naald nemen en breien (in het geheel 10 steken). Daarna breien we de 20 steken die den bovenkant van den voet vormen en nemen dan de lussen aan den anderen kant van den grooten hiel op en breien deze eveneens. We hebben nu in het geheel 50 steken en verdeelen deze als volgtVoor den bovenkant van dén voet 20 steken op de le naald, terwijl er op de 2e en 3e naald elk 15 steken komen. We breien nu weer verder in strepenpatroon en minderen aan Weerszijden van de „groote" naald. Dit doen we als volgt: 2e naald: 1 recht, 1 steek afhalen, l steek breien, overhalen, de naald uitbreien. 3e naald: De naald uitbreien op 3 steken na. Van deze 3 steken breien we 2 steken te zamen en daarna nog 1 steek recht. We breien nu 1 toer over en minderen dan weer op dezelfde manier. We gaan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 36