GEWERKTE WOEEEN STOFFEN 38 Hoewel het wat over dreven zou zijn, te beweren, dat de gladde wollen en zjjden weefsels geheel en al heb ben afgedaan, moeten we toch constateeren, dat zjj wel sterk aan populariteit hebben ingeboet. Kiezen we voor onze daagsehe jurkjes in hoofdzaak ruw harige wollen stoffen en materiaal met een motief, dat zoowel ingeweven als en reliëf kan zijn, ook voor het meer gekleede toilet zijn het vooral ge werkte stoffen, die de aan dacht trekken. Zijde met ingeweven motief, maar daarnaast vooral goud- of zilver-lamé. Brokaat-stof fen, die thans ook voor het gekleede middagjurk je verwerkt worden. Goud- lamé, dat altijd wat duur der komt dan met zilver draad doorweven stoffen. Wat de warme Schotsche ruiten en de kleurige strepen betreft, deze worden meestal in com binatie met effen stoffen verwerkt. Voor het avond - toilet wordt ook een mooie geribde taf zij de gebracht, terwijl crêpe satin, hoe wel niet meer modern, toch als klassieke dracht geven. Nóg een stapje verder gaan de fabrikanten, die de bont-imitatie op een echt huidje aanbrengen, waarmee ze echter de principieele dierenbescherm- ster als klant verliezen. Degenen, die geen bont willen dragen, omdat de dieren er het slachtoffer van zijn, kunnen er bezwaarlijk goed aan doen, met een wollen imitatie rond te loopen. Het slechte voorbeeld, dat zij in het dragen van een echte bontjas zien, wordt er alleen door gesteund. gehandhaafd blijft. Fluweel is altijd flatteus, maar velours chiffon wordt meer gevraagd dan velvet, ten minste voor japonnen. Voor mantels en pakjes blijft velvet met hooge pool het aan gewezen materiaal, 'n Typisch ver schijnsel is, dat fluweel, dat tegen water bestand is, slechts in de confectie schijnt voor te komen en niet per meter verkocht wordt. Dat velours chiffon thans ook in breedten van 130 en 140 gebracht wordt zal bij velen zeer zeker in den smaak vallen. Ten slotte een enkel woord over de verschillende bont-imitaties. We geven toe, dat er een groote vooruitgang op dit gebied bestaat, ten voordeele van de vrouwen, die voornamer willen schijnen dan zij in werkelijkheid zijn. Een verstandige vrouw vindt dat terecht nogal smakeloos. Alsof er voor degenen, die geen bontmantel kunnen betalen of er „om principieele redenen" niet voor voelen, geen mooie, warme stoffen mantels te koop zijn. Het allernieuwste op het gebied van bont imitaties zijn de stoffen, die bestaan uit aan elkaar gezette reepen, die de illusie van genaaide velletjes moeten 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38