/inoita m ïBREBBF Lingerie, die Uw figuur beter doet uitkomen CORRESPONDENTIE (jxbuoL fijn, goëniulgeefuL fjPj Imitatie bontjassen Mej. H. v. O. te Steenbergen. De boor den kunt u liet beste op de volgende manier wasschen en glanzen. U weekt de boorden in water met azijn, zoodat alle oude stijfsel wordt ver wijderd. De oude stijfsel veroorzaakt het bolderen van den boord. Daarna kookt u ze uit in een sop van een goede zeep- soort of een zelfwerkend wasehmiddel. U laat ze ongeveer 1 kwartier doorko ken. De boorden worden uit het kooksop ge Wasschen, u geeft ze voor de helder heid een tweede sopje en spoelt ze daar na in ruim water na. U laat ze hangend drogen, als u ze niet dadelijk kunt stijven en afwerken. Voor het stijven gebruikt u glausstijfsel. U maakt 1 pakje aan met 2 dl. lauw water en voegt er een paar druppels glycerine bij, zoodat het strijk ijzer niet blijft kleven. De boorden wor den door deze vloeistof gehaald, flink uitgeknepen en glad neergelegd. U wrijft de stijfsel daarna flink in het goed. U rekt de stof weer glad en legt de boorden op een karton of glansplank, die met een wit lakentje is bedekt. U strijkt de boorden nu droog, het ijzer moet goed warm zijn, zoodat de stijfsel gaar kan worden. De boorden worden eerst droog geplet en daarna glad afge streken. U hebt dan geen kans van valsche vouwen. De boorden worden dan aan den rechterkant iets vochtig ge maakt met een sponsje en dan geglansd. U gebruikt daarvoor een ijzer met een zg. glanskant, dit is een afgeronde ach terkant. U strijkt eerst even zachtjes met den glanskant over den boord en glanst dezen dan gelijkmatig af. Naliet glanzen zet u het ijzer midden op don linkerkant van den boord, trekt hem er ouder door, zoodat hij een ronden vorm krijgt. Buig bij het rondstrijken de boor den niet te veel door, zoodat zij geen deuken of vouwen krijgen. U werkt den vorm tusschen de hand even bij en zet den boord vast met een boordeknoopje. EEN RECEPT VOOR ROOMTAART 5 eieren, ons bloem, ous suiker, een tikje zout. Voor het vulsel: 3 eierdooiers, 2 dl. melk, 15 gr. bloem, l/2 stokje vanille, V2 ons suiker. Voor de garneeiing: gla zuur en Fransche vruchtjes. Roer de eierdooiers met de suiker, tot ze licht en schuimig zijn. Zeef de bloem met het zout en voeg deze bij de dooiers, klop de eiwitten stijf en schep ze luchtig onder de massa. Doe het deeg over in een beboterden springvorm en bak de taart in een Wannen oven gaar en bruin in ongeveer V, uur. Zet de branders op onderwarmte, zoodat het deeg kan rijzen en gaar worden. Zie, of de taart gaar i- door te controleereii, of zij van den rand van den vorm loslaat. Stort haar op een plank of zeef en laat ze koud worden. Snijd ze daarna in twee lagen en bestrijk I de helften met de roomvla. Plak ze weer op elkaar en garneer de taait met gla zuur en Fransche vruchtjes. Roomvla. Breng de melk aan de kook met d< vanille. Roer de eierdooiers met suikei en voeg de bloem toe. Voeg er onder goed roeren wat van de kokende melk bij, giei alles bij elkaar en laat de vla onder voort durend roeren doorkoken. Laat de massa afkoelen en roer hiervoor af en toe om j het vormen van een vlies te voorkomen. De nieuwe mode stelt booge eischen aan den pasvorm van Uw lingerie. Daarom brengt Juvena nieuwe modellen, die de buste nauw omsluiten. Dit is verkregen doordat aan boven- èn onderzijde van den bustevorm elastiek is ingeweven. Het hierboven afgebeelde hemdje laat L dat duidelijk zien. Ook zijn de schouderbandjes geheel naar Uw figuur te verstellen. En wat heerlijk warm is Juvena. De zuivere wol. met kunstzijde, is zoo zacht als dons. Koopt U eens zoo n Juvena garnituurtjeU zult zeker zeggen: Deze lingerie is ideaal! Juvena onderkleeding wordt in bijna alle goede zaken verkocht. H'aar niet, vrage men het adres van den dichtstbijzijnden leverancier aan Jos. Könings Koningin Wilhehninalaab 475. (g) Voorburg. VC 48 - 03O6 A 359. Mantel van velours veulen, 2 rijen knoopen, het geheel afgewerkt met effen biezen. Benoodig- de stof: 3.50 m. 130 cm. breed. 361. Mantel van loutre, klokkende kraag, aange sloten rug, sluiting met 2 rijen knoopen. Benoo- digde stof 3.25 m. 130 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42-44-46-48 358. Mantel van astra kan, hoog gesloten, een rij knoopen, ingezette zak ken. Benoodigde stof 3.25 m. 1 30 cm. breed. \7au alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Wintenveelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine uvoncljasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte mantnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door fjiro-storting op No. 293631; door toezendiug van het >edrag per postwissel of in postzegels (s.v. p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOO R ..P ANOR A", NASSAUPLEIN l HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezendiug per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39