En proper dat t weer in Zeeland is! ONS ZEELAND 9 FOTODIENST: BADHUISSTRAAT 5, TEL. Nr. 81, VLISSINGEN 't Is nu toch weer regentijd en op 'n emmertje water hoeft er niet gekeken te worden in Baarland. Links: En vergeet den deur post niet, waar iedere leve rancier en praatjesmaker maar zwarte vingers op achterlaat In 't voorjaar, als de kachel 't huis uitgaat, dan is 't het groote feest van de Zeeuwsche properheid geen stofje en geen ragje blijft er in huis, de Zeeuwsche huis vrouw viert haar schoon maakwoede bot. Nu zullen een heelen zomer lang geen kolengruis of stuivende asch haar het leven meer vergallen. Maar in 't na jaar, als de kachel weer netjes gepotlood klaar staat om haar wintersche taak opnieuw te beginnen dan ontwaakt ook opnieuw het huisvrouwelijk schoon- maak-instinctvoor de kachel gelegenheid krijgt, den boel onder stof en roet en asch te stuiven, moet het heele huis nog eerst 'ns van boven tot onder extra gereinigd. Er zijn mannen, zeker, die het eerste be grijpen. Maar om het tweede te begrijpen, daar moet je huisvrouw voor zijn. Ja, de gang, waar iedereen naar binnen kijken kam, is beslissend voor de repu tatie van de huismouw. Met vereende krachtenmoet in Baarland dus voor de vlekkeloosheid van gang en reputatie worden gezorgd. En van den buitenboel maken we ons ook maar niet af met den Franschen slagDaar komen in Hoe- dekenskerke alle emmers van 't dorp aan te pas! Een hoefsmid is 'n erkend en gediplomeerd vuilpoets, dat is bekend. Maar hier kunt u zien, dat de smids vrouw van Oudelande daar toch heel andere begrippen over heeft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 9