DROSTE swam* J%o MADAME DE STEET Van if dit dt dl DOET U AAN SPORT? KUKTU ER NAAR? OF HEBT U HET TE DRUK? 9} ar f rexona VE NIEUWE SPORTZEEP BIJ EIKEN GOEDEN WINKELIER VERKRIJGBAAR 20 7 Nieuwe namen - met den klinkenden eerenaam Droste er bij- 7 Nieuwe toon aangevende Droste-bonbons Vanaf 35 en 40 ct. per ons. ALTIJD WELKOM Spaart plaatjes voor t nieuwe Droste-album „Het Water op O v Actieve mensen van elke leeftijd, sportlui, toeschou wers, zakenlui, dit is een nieuwe toiletzeep, waar U heel spoedig niet mee? buiten zult kunnen. Het is een gezondheidszeep met zeer bijzondere eigen schappen. Juist wat U nodig heeft En het schuim is iets geweldigsAls U warm en vermoeid is, roept het Rexona-bad U U stapt erin wat een op wekkende geur een zee van schuim een ongekend genot! Het Rexona-schuim dringt tot diep in Uw poriën door en wast alle stof en vuil van de hele dag weg. Uw huid is nu weer geheel bacterievrij en kan weer op normale wijze zijn functie verrichten. Elk gevoel van vermoeidheid is na ditRexona- bad als bij toverslag verdwenen. U voelt zich als verjongd, U straalt van gezond heid, U bent weer een ander mens. Maar U behoeft dit zo maar niet te ge loven. Probeer Rexona zelf, vandaag nog! ?"n v®'rdienen ën Slot van blz. 15 meneer Conde een beetje op, als er een stelletje dames binnenkwam, 't Waren meest meisjes uit de 1600-club van miss Missouri, maar Rodney Emerson stelde ze voor als „Sophie Tucker" en „Kath leen Norris" en Pearl Buck" en „Elissa Landi" en weet ik wie allemaal. Enfin, de jazzband van miss Missouri, de Hi-Hi-Boys, kwam ook, en toen begon er een beetje gang in 't fuifje te komen, vooral toen Dave de Dandy zijn vriend Emerson overhaalde, om 't edele druivennat uit de flessohen te knijpen. Ze raakten aan 't dansen, en iedereen had kolossaal veel pret, meneer en me vrouw Conde inbegrepen. Ik moet ronduit zeggen, toen er een paar fles sohen uitgeknepen waren, bleek meneer Conde een echte leuke oude baas te zijn, al konden we geen van allen be grijpen, waar hij 't over had. Rechter Blake was reusachtig op toeren. Hij wist nu zélf al niet beter meer, of 't was allemaal echt, wij waren allemaal beroemdheden en hij ontving ons in zijn eigen huis. Als je dien ouden heer een liter goed druivennat ingiet, gelooft hij al wat je wilt. Hij danste zich buiten adem en hij werd hoe langer hoe attenter voor madame de Stelt. Toen 't tegen twaalven liep, moest Dave de Dandy naar de keuken om een gevecht over een dobbelspelletje te be slechten, maar voor de rest was alles echt kalm en vredig. 't Schijnt, dat vice-president Curtis en commissaris Whalen met een spel letje bezig waren, toen Vanderbilt er bijkwam en ze in een mum van tijd in maakte, maar toen kregen ze in de gaten, dat Vanderbilt met valsche dobbelstee- nen gewerkt had, ze sloegen er op, en Da ve de Dandy moest ze uit elkaar trekken. Ik begon er zoo zoetjesaan over te denken om op te stappen, en ik ging op zoek naar meneer en mevrouw Conde om ze wel te rusten te wenschen, maar meneer Conde was nog met miss Mis souri aan 't dansen, en miss Missouri goot hem de conversatie bij emmersvol in zijn ooren. Mevrouw Conde zat in een hoek met Edison, alias Velletje Bolivar, en die probeerde met bargoensch en gebaren taal van haar te weten te komen, of je in Spanje iets zou kunnen bereiken, als je goed kon geven bij 't eenentwintigen. Toen ging ik madame de Stelt opzoeken. Ze zat moederziel alleen in 'n donker hoekje en ik zag echt niet, dat Rechter Blake over haar heen gebogen stond vóór ik zoowat tegen ze opbotste, dus hoorde ik, wat de rechter zei. „Ik ben mezelf al twee dagen lang aan 't afvragen," zei hij, „of je me mis schien herkend zou hebben. Weet je, wie ik ben?" „Ja zeker," zei madame de Stelt, „ik herkende je direct.ik ken je nog o zoo goed, Henry. Hoe zou ik je kun nen vergeten? Maar ik dacht niet, dat je mij herkennen zou na zooveel jaren." ,,'t Is twintig jaar geleden," zei Rechter Blake. „Ik weet nog goed, hoe mooi je was. Je bent nóg mooi." Ik stond al te denkendie champagne werkt reusachtig bij Rechter Blake, dat hij zulke praatjes verkoopt. ,,'t Heeft aan mij niet gelegen!" zei Rechter Blake. „Enfin, 't is misschien nog niet te laat. Zorg jij maar, dat je dochter met dien kwajongen trouwt, en let dan eens op, wat er gebeurt!" Ik begreep wel, dat 't geen zin had, madame de Stelt en Rechter Blake lastig te vallen, terwijl ze zoo bezig waren de oude touwtjes weer aan mekaar te knoopen, dus ik dachtweet je wat, ik zal alleen de jongelui maar even gedag zeggen en dan poets ik de plaat; maar toen ik naar die dochter van madame de Stelt en haar Kloris liep te zoeken, liep ik David de Dandy tegen zijn lijf. „Zoek je de tortelduifjes?" zei Dave. „Dan ben je hier verkeerd. Ze zijn op 't oogenblik bezig met trouwen in 't kerkje om den hoek, en mijn teerge liefde wederhelft en Dikke Niek zijn getuigen. We hebben gistermiddag de huwelijkspermissie voor ze gehaald. Kun jij je indenken, dat een stel jongelui eerst de halve wereld rond wil toeren, vóór ze gaan trouwen?" 't Was natuurlijk in 't begin een heele opschudding over dien streek van de jongelui, maar 's Maandags namen me neer en mevrouw Conde en de jongelui en de zuster van madame de Stelt den trein naar Californië, om verder de wereld rond te toeren, en wij hadden nog maar één ding om over te praten, namelijk dat Rechter Blake en madame de Stelt zelf ook gingen trouwen, en dat ze naar Detroit gingen, waar Henry Blake beweerde, dat hij een broer in 't loodgietersvak had, die hem aan een baantje zou helpen, maar als je 't mij vraagt, geloof ik, dat Rechter Blake aan den kant van Canada wou zitten, omdat hij dacht, dat er altijd wel wat te ver dienen viel, als je heen en weer over de grens wandelde, 't Lijkt me ten minste niets voor Rechter Blake, om inde lood gieterij te gaan. Dus nu is er niets meer te vertellen alleen kwam Dave de Dandy een paar dagen later rond met een groot vel papier in zijn knuisten en een gezicht van vier dagen slecht vet. „Hier heb ik een lijst," zei Dave, „en alle artikelen, die daar op staan, moeten vóór aanstaanden Donderdagavond te rug zijn in de verschillende apparte menten in de Marberry, waar ze van daan zijn gehaald. Anders zal ik zorgen, dat er binnenkort heel wat lui zonder neus hier in de stad loopen. Ik schaam me ongelukkig, dat zooiets op een ge zellig avondje van mij gebeurd is," zei Dave, „en ik verwacht, dat alles dadelijk terug wordt gebracht. Vooral dat salon vleugeltje, dat uit appartement 9-D weg is gehaald." Dit nummer van PANORAMA is uitgebreid met vier i pagina's tot een totaal van vierenveertig, „De Humorist" en „Sjors". exclusief PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen uiet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12/, per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux i HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon fnterc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. fnterc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Telef. fnterc. 5851. Giro nr. 124690. VUSSINGEN, Bad huisstraat 5. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. ■fx 3-01*2

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 20