SPORT VAN DE WEEK De hertog van Kent begroet de spelers van het Continent vóór de match tegen Engeland. hoog opspringend had het druk op den Arsenal-grond. Hier ziet men hem een aanval der Engelschen onschadelijk maken. Sport van de vorige week" zou hier eigen lijk beter op z'n plaats zijn, want het onderwerp dat wij in deze paar regels willen behandelen vond reeds vorige week Talrijke aanvallen der vastelanders liepen dood op de sterke Engelsche verdediging. Hier ziet men keeper Woodley enden midhalf CuUis Piola in bedwang houden. Engeland bleef op Woensdag 26 October j.l. met vlag en wimpel meester over de ploeg van het Continent en hiermede is wel komen vast te staan dat Old Albion's voetbaleer voorloopig nog niet zal worden aangetast, door welke natie of door welke ploeg dan ook. Mogelijk waren de Zuid-Amerikanen in den tijd van de Olympische Spelen te Amster dam daartoe in staat geweest, doch zeker is dit ook niet. Voor ons is het resultaat van den wed strijd te Londen voor de Continentalen niet zoo teleurstellend geweest. Wij hebben dit team te Amsterdam in actie gezien en onze verwachtingen waren niet hoog gespannen. Dat de vastelandsvoorhoede er b.v. niet in is geslaagd de sterke Engelsche verdediging ook maar éénmaal voorbij te komen, zal niemand verwon deren die de match teAmster- dam heeft bijgewoond. Onge twijfeld zijn Braine en Piola spelers van groot formaat, doch wanneer dergelijke klas sevoetballers in een voor hen vrijwel vreemde omgeving worden geplaatst, gaat er vrij veel van hun kwaliteit ver loren. En dan had het elftal dat te Londen de Engelschen moest bestrijden nog het groote bezwaar dat het te heterogeen was. Weinig sa menhang en niet 't gevoel dat hier de voetbaleer van de natie op het spel stond. Dit laatste vooral schijnt ons een zeer belangrijke factor. Wanneer tegenover dit En gelsche elftal een Belgische of een Hollandsche ploeg had gestaan, welke kwalita tief natuurlijk ver beneden het vastelandselftal blijft, dan was er van zoo'n team heel wat meer uitgegaan, omdat de jongens voor hun land zouden hebben ge speeld. Wij willen hiermede maar zeggen dat er vele factoren aanwezig zijn, welke er toe leiden dat men van elf voetballers uit de superklasse nog niet een superteam kan maken. Maar Engeland blijft heer en meester in het gebied van king soccer, 't Zijn Italië geweest, Hongarije, Duitsc.hland en zoovele andere, die tevergeefs den handschoen hebben opgenomen. Straks volgt Noor wegen en wie weet wie later nog hun beurt krijgen van de Engelsche profs. En nu mogen de voetballers van het vasteland van Europa zoo nu en dan eens kunnen wijzen op successen tegen Engelsche profs in vacantie8temming, een feit is het dat Engeland door het winnen van den wedstrijd tegen Braine c.s. zijn superioriteit weer eens ten volle heeft bevestigd. De wedstrijd Engeland-Vasteland te Londen. Keeper Olivieri doet vergeefsche moeite om Nog een spelmoment uit den wedstrijd te Londen. Olivieri in een het eerste doelpunt der gastheeren te voorkomen. moeilijk duel met den Engelschen midvoor Lawton.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27