MAAG-BEZWAREN GEBISMUREERD TWEE GOEDE RECEPTJES. Jeugdige Lippen DOOR TANGIER 's nachts kan hij niet slapen valt hij in slaap T 32 U KUNT ZE ZELF THUIS MAKEN. Hoestsiroop. Dit nieuwe receptje tegen hoest, verkoudheid en bronchitis zal U zeker goed voldoen. 1' kunt het gemakkelijk zelf klaarmaken. Neem een kwart liter heet water en los hierin op een eetlepel suiker. Voeg hierbij den inhoud van een 30 grams- flesehje Vervus ('dubbel geconcentreerd), dat U hij eiken apotheker of drogist tegen den vastgestelden prijs van T5 cent kunt koopeu. Na even roeren is Uw kwart liter hoestsiroop gereed. Dosis: volwassenen: 1 eetlepel; kin deren van 8 tot 12 jaar een dessertlepel en van 3 tot 8 jaar een theelepel na eiken maal tijd en vöor het naar bed gaan. Het is doel treffend en zeer voordeelig. Liniment tejjen rheumatiek. Het tweede receptje, dat U ook zelf kunt klaar maken is een beproefd middel tegen rheuma tiek. spierpijn en stijfheid. U heeft hiervoor noodig 8ö gram terpentijn en 15 gram Rheu- magic-olie (geconcentreerd). Een 15 grams- fleschje Rheumagic-olie kost U bij eiken apotheker of drogist 65 cent, dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud deze twee bestanddeelen in een schoone flesch goed door elkaar en Uw rheu- raatiek-olie is gereed. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede niet wrijven of massee- ren en de pijn verdwijnt direct. Zelfs wanneer U al lang last heeft van rheumatiek is het de moeite waard dit middeltje eens te probeeren. Het zal U goed voldoen. Bewaar deze twee receptjes goed. Ze komen U te pas. acteurs bij gevaarlijke oefeningen. Hij 23sten April 1929 het levenslicht aan- duikt van hooge, steile oevers te paard schouwde. in de rivier, springt van een vliegenden Zij was vijf jaar, toen haar ouders auto in de vlammen, laat zich aan haar op een avond voor den eersten zijn tanden hoven afgronden hangen keer meenamen naar een bioscoop, waar en werpt zich pardoes door glazen een korte kinderfilm vertoond werd. Na paneelenafloop, toen zij de zaal verlieten, snelde Mijn gids wijst me alweer op een er een meneer op hen toe, nam Shirley andere tafel. Daar zit, omringd door in zijn armen, beurde haar van den tien secretarissen, die opgetogen naar grond en keek haar lang aan. hem luisteren, een man met grijze haren „Ik ben Jay Cowey, de musicus," zei en sobere gebaren. Het is de regisseur hij tegen de verbaasde en verontruste Cecil B. de Mille. Hij maakt slechts ouders. „Wij zijn bezig aan een film, films, als hij er vijf millioen dollar aan waarvoor wij een klein meisje noodig kan besteden en minstens drieduizend hebben. Dit kind lijkt mij geschikt toe; figuranten kan commandeeren. Hij is wilt u morgen eens met haar in de studio het, die „Cléopatra" heeft gemaakt, komen"?" „Het teeken des Kruises" en „De Dit is dlles van Shirley's eigen ge- Kruistochten". De hoofdfiguren, die hij schiedenis de rest behoort tot de op het witte doek tot leven wekt, geschiedenis van haar films. Met één moeten minstens historische helden zijn, slag veroverde zjj haar eigen plaats in halfgoden of oude keizers. Mindere de wereld van het witte doek, het personages verfilmt hij niet. Zelf laat hij zich te midden van de onmetelijke décors vervoeren in een draagstoel. In zijn privé-leven heeft hij zich omringd met een nederig-eerbie dige hofhouding. Een eind verder, aan een rond tafeltje in 'n hoek, zit een zaam, 'n anderè kleine grijze man. Niemand houdt zich met hem bezig, de serveer meisjes haasten zich zelfs niet, om hem te bedienen. Met half gesloten oogen staart hij voor zich uit. Het is Adolph Zukor, de directeur en mach tigste man van de Paramount en de eenvoud zelf. De emdelooze siapelooze nachten, het moeilijk opstaan, met hoofdpijn en een bitteren smaak in den mond, de dagen, waarop men van vermoeidheid bijna in slaap valt, zijn maar al te dikwijls te wijten aan een slechte spijsvertering. Het voedsel, dat gedu rende de maaltijden verorberd wordt, gist en brengt een overmatig zure afscheiding der maagsappen te weeg, waardoor de teergevoelige vliezen der maag geprikkeld worden. Om zich te ontdoen van maag- bezwaren, gebruikt men na eiken maaltijd een kleine dosis Gebismureerd Magnesium. Door de hinderlijke overmaat van aciditeit onschadelijk te maken doet Gebismureerd Magnesium in drie minuten de zure oprispingen, drukking in de maagstreek, opstijging van voedsel in de keel en alle aandoeningen der spijsvertering, die te wijten zijn aan over matige aciditeit der maagsappen, verdwijnen. Onver schillig of U overdag of 's nachts gekweld wordt, Gebismureerd Magnesium zal U verlichting ver schaffen. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Dro gisten 4/1.— per flesch, of 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is. MAGNESIUM Adolph Zukor, directeur en mach tigste man van de Paramount. eerste beeld dat men van haar zag, verzekerde haar de overwinning. Het was zelfs niet noodig dat zij tweemaal glimlachte, om de harten te veroveren. Terwijl zij bezig is een snede geboterd brood in een kopje chocolade te doopen, staar ik haar aan. Zij is niet groot voor haar leeftijd, doch wel gespierd, bol- wangig en tamelijk dik. Haar gezicht draagt bijna altijd een ernstige, naden kende uitdrukking. Doch plotseling gaat haar gelaat soms open, het verdraait en plooit zich, haar lippen gaan van elkander en zij kijkt u aan met een glimlach en een on deugende uitdrukking in haar half gesloten oogen, die haar onweerstaan baar maken. Zij speelde om te spelen Tangee's wonderlijke eigenschap der kleurverandering, verzekert U de best passende kleur. Het oranje van Tangee Lippenstift ver andert op Uw lippen in een aantrekkelijk frisch roze, de natuurlijke jeugdige kleur Parijs schrijft een natuurlijke make-up voor. Tangee's speciale crème-basis houdt de lippen zacht en Tangee geeft niet af. Gebruikt Tangee rouge en gelaats poeder voor een volmaakte kleurharmonie. Indien U een donkere kleur prefereert voor 's avonds, vraagt dan Tangee Theatrical. Hei-rood geverfde lippen. Met Tangee natuurlijke lippen. T Worlds Most famous Lipstick ENDS THAT PAIMTED LOOK den naar») Tangee op de metalen huls. Bij Shirley Temple ^Jhirley Temple is niet alleen het be- roemdste kleine meisje van de we reld. Zij is ook het meest beminde en daarenboven de koningin van de film. Haar films brengen verreweg 't meeste I angen tijd heeft Shirley niet gewe meld op in de Vereenigde Staten. Zelf ten, dat zij voor de film speelde," verdient zij meer geld dan een van de vertelt haar moeder. „Zij was onkundig andere sterren. Liefde en talent, Garbo, van de film. Na dien eersten keer namen Gary Cooper, Joan Crawford, niets en wij haar niet meer mee naar de bioscoop, niemand kan het winnen van de kleine, Als zij draaien moest, bracht ik haar ondeugende oogen, het frissche lachen, vier of vijf dagen te voren naar de studio, de kinderlijke stem en de blonde lokken ten einde haar vertrouwd te maken met van Shirley Temple. Zoodra zij op het haar omgeving, den regisseur en de witte doek verschijnt, worden de be- technici. Zij beschouwde hen allen als groote vrienden, met wie zij prettige spelletjes deed. „Laten wij nu eens spelen van het kleine meisje, dat haar grootvader niet wil verlaten," zeiden we tegen haar. En Waar met verkrijgbaar vraagtimporteur Fa. Jacq. Mot Jr., Sarphatistr. 115. A'dam C. Een rol KING Een rol gezondheid KING is goed voor iedereen, leder houdt van KING. woners van Massachusetts Dakota smelt en Texas vergiet tranen van vreugde. Ik geloof, dat als zij de i verkiezingscampagne zou leiden van 'n president van haar eigen keus, zij van stad tot stad zonder slag of stoot de Shirley wierp zich terstond met vuur overwinning voor hem zou behalen. »r het spel, weende en klampte zich Ik heb haar bezocht in Palm Springs, wanhopig vast aan de knieen van een waar zij ter verpoozing 'n heele maand gebaarden acteur. verbleef Het was volmaakt, maar het kostte oneindig veel tijd en geduld, om haar Een gewoon klein meisje telkens weer opnieuw voor haar rol op te voeden. Toch hielden wij deze In de hal van „Desert Inn" werd ik werkwijze vol uitsluitend met het ontvangen door 'n eenvoudig gekleede doel haar zoo lang mogelijk onkundig dame, die een klein meisje aan de hand te laten van haar roem. Wij vreesden hield in een blauw jurkje, met witte sok- dat haar spel het natuurlijke zou ver- jes en een strik in de goudblonde, ge- liezen, als zij wist waartoe het diende, krulde haren. Daarom streefden wij er naar haar zoo Zoo is Shirley. Een gewoon klein lang mogelijk in het bezit te laten van meisje, dat als alle andere kleine meis- haar kinderlijke onschuld, haar rust en jes in de wereld wijselijk aan de hand haar geluk. Tot dat doel namen wij de van haar mama wandelt. meest dwaze krijgslisten te ba,at en Temple, haar vader, was een be- inderdaad bleef zij lang onkundig van scheiden beambte in dienst van een haar populariteit. bank in Santa Monica. Haar ouders Wij hadden echter één gevaar over hadden reeds twee groote jongens, het hoofd gezien. Men leerde haar name- Jack en Sonny, toen Shirley den lijk lezen en weldra kon zij woorden ter opwekking en verkwikking Firma TONNEMA Ge. Sneek HB

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32