Halitran Halitran 4» VOLGENDE WEEK: êczeem met succes best/eden 33 tien jaar oud, doch reeds lang beroemd over de geheele wereld. wel, dat zij dan zeer rijk zal zijn. Wij ontvangen van haar verdiensten niet meer dan het deel, dat de recht bank heeft vastgesteld voor haar onderhoud en om haar opvoeding te bekostigen. Voorts betaalt de Fox-film mij persoonlijk een salaris uit van vijfhonderd dollar per week, om toezicht op haar te houden en haar te begeleiden. Overigens is zij precies een ster in minia tuur. Op het studioterrein bezit zij een kleine bunga low, waar zij kan spelen met haar poppen. Het meu bilair en alle andere voor werpen, die er zich bevin den, zijn evenredig aan haar grootte. Men heeft haar zelfs een kleinen, elec trischen auto ten geschenke gegeven, waarmee zij heel serieus de wegen op het terrein berijdt. Behalve van de film heeft zij ook nog groote inkomsten van handels firma's, die haar naam koopen voor hun produc ten. Alles wat er bestaat voor het gebruik der kin deren wordt in de Veree nigde Staten „Shirley" ge spellen. Op een avond brachten mijn noemd. Het is het eenige merk, waar man en ik haar terug naar de studio, naar gevraagd wordt. Er zijn Shirley- toen onze wagen moest wachten bij een poppen, Shirley-jurken, Shirley-meel- viersprong. Shirley keek uit het portier, soorten van alles. En haar popu- Haar blik verstrakte, zij werd rood en lariteit groeit nog met den dag. ik zag dat zij ingespannen met iets bezig Intusschen verstrijken de dagen, was. Toen stond zij eensklaps op, strek- Weldra zal zij tien jaar worden. Maar te haar hand uit, alsof zij een spookbeeld zij is slechts drie centimeters gegroeid af wilde weren en barstte in snikken uit. de laatste twee jaar. De rollen waarin „Dat ben ik! 0, dat ben ik," zij optreedt zal zij dus nog eenigen tijd schreeuwde zij luid. kunnen blijven spelen. De Fox-film Op den gevel van een bioscoop had heeft echter een veeljarig werkprogram zij in enorme vurige letters haar eigen voor haar gereed liggen. De directie naam ontcijferd: Shirley Templegelooft niet, dat Shirley zal ophouden Die ontdekking bracht haar zoo van met spelen. Zij zal een groot meisje streek, dat de film, waaraan zij bezig worden op het witte doek, daarna zal zij was, eenigen tijd onderbroken moest jongedamesrollen spelen en ten slotte worden. Met een verbijsterende in- vrouwenrollen. Zij heeft talent en er is tuïtie had zij begrepen, dat het onhe- geen reden voor de vrees, dat zij dit zal zorgde leven van andere kleine meisjes verhezen met het verstrijken der jaren." voor haar verloren was, dat haar geluk Ik weet nu alles van Shirley, wat ik een ander was dan dat van gewone wenschen kan. Zij is gereed met haar kinderen en dat zij voorbestemd was maaltijd en ik neem haar even op mijn voor een taak, die zij niet zelf gekozen knie. had. Langzamerhand echter kalmeerde „Shirley, herinner je je dat kleine zij. Ik verraste haar soms in diep na- Fransche meisje nog, dat zoo op je denken verzonken en met lichte fronsen leek en dat daarom twee jaar geleden op -haar kleine voorhoofd. van Frankrijk mocht overkomen, om Thans weet zij ook, dat zij actrice is kennis met je te maken?" en zij houdt van het werk. Wel heeft Shirley rimpelde haar voorhoofd en haar spel iets van het natuurlijke van plooide haar lippen, vroeger ingeboet. Haar levenswijze „0 ja, dat herinner ik mij nog zeer heeft sindsdien echter geen enkele ver- goed. Zij was erg lief. Toen zij weer andering ondergaan. Zij blijft een klein moest vertrekken, schreide ze. Ik heli meisje en wij voeden haar zeer zorgvul- -haar mijn liefste pop meegegeven, dig op. Zij heeft een eigen onderwijzeres Aan mijn bezoek is'n einde gekomen, en kleine vriendinnetjes, die geregeld Shirley legt haar kleine armen om mijn met haar spelen. Zij gaat slechts uit hals en omhelst me. Ik weet niet wal om zich naar de studio te begeven en zij in mijn blik heeft gelezen tijdens dii ik verlaat haar nooit. Als zij draait, zit bezoek, maar zij brengt eensklaps haai ik in een hoekje en houd mij bezig mond aan mijn oor en fluistert me toe: met breien. Tot het bijwonen van fees- „U hoeft mij niet te beklagen, hoor. Ik ten hebben wij nooit toestemming ben echt gelukkig." gegeven. En daarna, met een hooge stem en in het Fransch, neemt zij afscheid: „Tot Miniatuur-ster wederziens. Omhels iedereen voor Shirley." Melken avond om acht uur doet zij haar avondgebed en gaat slapen. Zij verdient veel geld, maar niemand raakt het aan. De wet verbiedt het. Haar verdiensten worden op een bank ge plaatst en pas bij haar meerderjarigheid kan zij erover beschikken. U begrijpt (Copyright by Agence Littéraire international Pans. Nadruk - ook gedeeltelijk - verboden) Paul Bringuier besluit zijn repor tage-reeks met een bezoek aan het Chineesche theater. ui+ de lever van Heilbo De Gezondheid van Uw kind ligt in Uw hand Mwtout-faeft-vitamuieK hoodco .zegt de dokter. De Eskimo's., die welhaast het geheele jaar van de zon verstoken zijn, hebben bij instinct gevonden, wat hen beschermt en weerstand geefttegen ziekten, hen gezond houdt en den krachtigen groei van hun kinderen verzekert. Ze nemen de oliën in uit de levers van zekere visschen en geven ze ook hun kinderen. De geheimzinnige substanties, waaraan de olie haar kracht dankt zijn door de geleerden geïdentifi ceerd als vitaminen A en D. Halitran wordt ingenomen op een schijfje sinaasappel, in melk, op suiker of brood. 60 maal sterker en 100 maal gemakkelijker in te nemen, dan levertraan. Je ouders, die niets doen, om den groei van hun kinderen te bevorderen, nemen een zware verantwoording op zich. Het is vaak hun schuld, wanneer de kinderziekten nadeelig zijn voor den bouw van het jonge lichaam, wanneer de lichamelijke ont wikkeling gebrekkig blijft en het kind, als het straks is volgroeid, niet de noodige kracht en gezondheid bezit, om in den strijd om het bestaan overwinnaar te blijven. Niet alleen voedsel heeft het lichaam van het kind en dat van den volwassene noodig tot de vorming en het behoud van levenskracht, maar mede in de eerste plaats de geheimzinnige sub stanties, de vitaminen, die nog maar vrij kort geleden door de wetenschap zijn ontdekt. Het meest onmisbaar zijn de vitaminen A en D, die door de inwerking van de stralen der zomerzon in groente en andere voedingsmiddelen en in fruit ontstaan, alsmede in het lichaam zelf. In het gure jaargetijde kunnen de ultra- viollette stralen van de zon niet door de grauwe atmosfeer heendringen en de vorming van de vitaminen houdt welhaast geheel op. Dan lijden Uw kinderen gebrek aan vitaminen en kunnen ten prooi vallen aan allerlei ziekten. Laat de natuur U dan helpen met haar vita minebronnen. Bescherm Uw kinderen tegen verkoudheden, bronchitis, griep en besmettelijke ziekten. Voor kom, dat zij een offer worden van de Engelsche ziekte. Versterk hun teere organisme. Geef hun Halitran, de welsmakende gouden olie uit de lever van heilbot, uiterst licht verteer baar, 60 maal sterker en 100 maal gemak kelijker in te nemen dan levertraan. Halitran bezit een grooten rijkdom aan Vitaminen A en D. Vitamine A bevordert den groei en geeft aan het lichaam het noodige weer standsvermogen tegen ziekten. Vitamine D is onmisbaar voor de vorming van een krachtig beenderstelsel, sterke tanden en kiezen en ter voorkoming van Engelsche ziekte. Flacon voor een maand ƒ1.25 In alle Apotheken en Drogisterijen. Uw kind komt aan door Hét kwaad in rijn oorzaak l»estrijden door een hygiënische behandeling. Dit is de manier om te worden verlost van de folterende jeuk en de dikwijls ondragelijke last bij Eczeem en andere huidaandoeningen. Het D.D.D.-Reeept van Dr. I). Dennis wordt met succes aangewend tegen het voortwoekerende kwaad. D.D.I). is een heldere vloeistof, die diep in de poriën dringt en onder de huid de ziekte kiemen doodtReeds de eerste drup|>els geven onmiddel lijk verlichting en overwinnen den aandrang tot krabben, flacons a 75 cl. f lJjO en f 2.50 bij Apoth. en Drog.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 33