CORRESPONDENTIE Cen geus*, cUe 1MJ2U ^raajo^ u&ee^ oidmoet FL 0.35 FL 0.50 KANTBLOUSES VOOR DEN NAMIDDAG 43 Uralt Caotnöi iralt Caocnöei 538. Blouse van kantstof, V-hals met kraag, voor pand met grooten jabot, korte mouw met manchet. Benoodigd2.25 m. 90 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46-48. VTan alle iu deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zjj'1 het modealbum „Wintenveelde", zyn patronen verkrijgbaar tegen den pry< van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. By bestelling vooral opgeven het gewenschte maatuummer. Bestellingen kunnen geschieden by uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631 door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 et.) aan het PATRONEN KANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. N. te Arnhem. Voor het pa troon van het gehaakte kleed 'willen wij u even verwijzen naar nr. 38 van 22 September 1938. Wanneer dit kleed met fijner garen en 'n hooger nummer van liaaknaald gewerkt wordt zal het aan de door u gevraagde afmetingen voldoen. N. te Zwaagdijk. U schrijft ons niet of uw poes last heeft van luizen of vlooien, wat voor de bestrijdingsmetho- de wel eenig verschil uitmaakt. Zoowel tegen luizen als vlooien zijn goede poe ders in den handel, welke tusschen de haren van het dier moeten worden ge strooid en het aanwezige ongedierte dooden. De groote moeilijkheid bij de bestrij ding van ongedierte is echter gelegen in het feit, dat door bedoelde poeders wel de diertjes zelf, doch niet de eitjes ge dood worden. En hier krijgen we dade lijk een verschil tusschen luizen en vlooien. De eerste leggen nl. hun eitjes op het dier zelf, welke eitjes zeer spoedig een nieuwe generatie opleveren. Daarom is het noodig, dat het poeder enkele malen na elkaar met een tusschenruimte van eenige dagen tusschen de haren wordt gestrooid, om er zeker van te zijn, dat ook de jonge dieren worden vernietigd. Wat de vlooien daarentegen betreft, deze leggen hun eitjes in de mand en op de deken of 't kussen, waar het dier geregeld ligt. Daarom is het noodig, de mand en het kleedje een paar keer per week met kokend water af te boenen. Gebruikt u een kussen, dan is het misschien verstandiger, dit heele- maal weg te doen. Verder raden wij u aan, de kamer ge regeld zeer nauwkeurig te stofzuigen, is Lohse Uralt Lavendel. Zwoele, bedwelmende geuren vervelen gauwmaar van Lohse Uralt Lavendel zult U steeds meer gaan houden, hoe langer U het gebruikt, nergens vindt U een zoo weldadigen, frisschen geur. De mooie, handige zakflacon kost slechtsO vooral bij de kieren en plinten, daar ook hier eieren kunnen voorkomen. Me], M. L. te Lochem. Uw wit suède ceintuur kunt u opknappen met magnesiapoeder en tetra. U maakt van het poeder met de tetra een papje en wrijft de ceintuur er mee af, tot deze weer droog is. Het overtollige poeder kunt u daarna wegborstelen. Het kindermanteltje zal waarschijn lijk wit blijven, als u het bewaart in een wit laken. Mocht u echter niet ze ker van de zaak zijn, wikkelt u het dan in donkerblauw kastpapier. Dit houdt de lichtstralen volkomen tegen, zoodat er van geel worden geen sprake kan zijn. Mevr. D. J. d. H. te Hoog Blokland. Waarschijnlijk is de koperen lamp ge vernist. Dat vernis verwijdert u met een doekje, dat vochtig gemaakt is met aceton. Daarna poetst u de lamp met koperextract, wrijft ze zorgvuldig uit, zoodat er geen vet meer op het metaal achterblijft en vernist ze daarna weer opnieuw, met een kopervernis, dat u bij een drogist kunt krijgen. Wij raden u aan met dat vernis vlug te werken, daar het direct droogt. Den witten wollen babydoek kunt u wasschen in een lauw sopje van een goede zeepsoort. U spoelt zorgvuldig na tot het water geheel helder is. Mocht de gele kleur niet geheel verdwenen zijn, bleek den doek dan in een bleekvloeistof van 1 liter water, 3 dl. waterstofsuper- oxyde en dl- ammonia. U laat den doek er eenige uren instaan en spoelt daarna goed na. U laat den doek liggend drogen. Wat uw derde vraag betreft: hiervoor raden wij u aan een goed middel te koo- pen, dat in den handel is en verwijzen u verder naar het antwoord aan N. te Zwaagdijk. Per pr. Voor smalle loop middelmatige loopers Uitvoering: Bruin Brons GEEN OUDERWETSCHE TRAPROEDEN MEER! Kijkik heb ze vervangen door deze "Clippor"-traplooperk]eminen. Geen overbodig- werk meerHet is uit met die plaag van roeden poetsen Zie eens hoe mooi ze zijn! Zii doen het patroon van den looper beter uitkomener komen geen krassen op het is altijd schoon en netjes. Geen stofnesten meer!... Ik ben er verrukt over Maar, zeg eens, houden ze den looper goed op zijn plaats? En ofIk heb gezien, dat de •'CLIPPER1'- traplooperklemmen in cinema's, hotels, restaurants, café's, loopers op hun plaats houden, die breeder zijn dan de mijne... en ondanks het voortdurend heen en weer geloop. Die "CLIPPER'*- traplooperklemmen uit één stuk. zonder scharnieren, vee- ren.krammen...worden door een enkele schroef vastgezetzij kunnen dus onmiddellijk geplaatst en wegge nomen worden. EISCH DE ECHTE "CLIPPER"-TRAPLOOPERKLEMMEN. Zij zijn voorzien van dit fabrieksmerkeen "boot". De "Clippcr'-traplooperklemrnen zijn verkrijgbaar in bruin brons, gepolijst koper, verchroomd. Verkrijgbaar bij alle behangers en ijzerwinkels. Zoo ge ze niet indt, vraag dan het adres \an dichtstbijzijndeu winkelier aan W. A. TOLEDO Bilderdijkstraat 125, 's-Gravenhage Telefoon 394221 TRAPLOOPERKLEMMEN 532. Blouse van kant stof, kraag met strik, korte mouw met man chet. Benoodigd2 m. 90 cm. breed. 535. Blouse van kant stof, bolerovorm, voor pand met jabot, lange mouw. Benoodigd 2.25 m. 90 cm. breed. 536. Blouse van kant stof, V-hals met revers, ruim voorpand, korte mouw met manchet.Benoodigd: 2 m. a 90cm. breed. 537. Eenvoudige blouse van kantstof, ronde hals met kraag, voorpand met bies, het geheel gegarneerd met plissé. Benoodigd: 2.25 m. 90 cm. breed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 43