ZEEUWSCHE SPORT T De leidende clubs in-2A moesten alle een veer laten en verloren een punt aan de middelmoot- clubs. Om te beginnen T.S.C., dat in Vlissingen op 011 verwachten tegenstand-stuitte en slechts een gelijk spel (3-3) als resultaat wist te behalen. Dat was een schoone kans voor R.B.C. geweest om den achterstand van een punt in te loopen, als niet Zee- landia den voet had dwars gezet en ook aan nummer twee van de ranglijst een punt- had ontfutseld. R.B.C. speelde ongetwijfeld beter voetbal dan Zeelandia en was misschien voldoende in de meerderheid om de partij te winnen. Het gelukte echter niet de betere positie in het veld in winst om te zetten. Het was zeer jammer, dat R.B.C. zich liet gaan toen het er op een oogenblik op ging lijken, dat de Zeelandianen de leiding zouden nemen. De scheidsrechter, die niet feilloos, doch evenmin onverdienstelijk leidde, liet het moment, waarop hij had moeten ingrijpen, on opvallend, maar afdoende, voorbijgaan. Toen werd hij genoodzaakt om tot strenger maatregelen over te gaan en de aanvoerders ter waarschuwing bijeen te roepen. Een demonstratie, welke wij niet zoo kunnen appreeieeren, omdat ze toch feitelijk aan het gansche publiek laat zien, dat de scheidsrechter ^tekort is geschoten. Hij moet ruw spel voorkomen en kan dat doen zonder de medewerking der aanvoerders daar voor in te roepen, als hij maar het psychologisch juiste moment weet te treffen om in te grijpen. Niettemin wist de arbiter ten slotte het kwaad te bezweren en de zaak op het laatste oogenblik binnen de perken terug te brengen en ook dit is al een ver dienste. R.B.C. was de aanleiding en het zij gezegd, dat de Zeelandianen zich best, gedroegen, in dien zin, dat zij niet verder gingen dan men van een flinken jongen kerel in het vuur van zijn spel kan ver wachten, als men hem te na komt. De Zeeuwen moesten aan De Baronie een puntje afstaan en speelden gelijk met 2-2. Middelburg ver pletterde Dóes met 5-1 en speelde zoo'n beetje met de Goesenaren. Hoewel we een Middelburg-over winning verwachtten, hadden we Goes toch in staat, gerekend om op eigen veld wat meer last te bezorgen. En dan deed ten slotte R.C.S. het niet minder en be wees, al staat deze ploeg dan ook op de derde plaats van onder af, bij de middenmoot te behooren. Breda, de club, welke het gelid sluit, kreeg met 5-1 klop van de Souburgers, die nu toch wel voldoende bewezen hebben op oude kracht terug te zijn. De laatste Zondag bracht geen verrassingen, maar het bewijs, dat 2A een minimalen kop, een heele groote middenmoot en een minimalen staart bezit en dat die middenmoot en die kop elkaar bijzonder weinig ontloopen. Het kon er nog wel eens gaan spannen! In vogelvlucht de derde-klassers nog, waarbij wel verrassingen te memoreeren zijn. Onder voorbehoud van de juistheid van onze gegevens, welke officieel heeten te zijn, doch niettemin niet steeds juist blij ken te zijn. De grootste tegenvaller is wel de eenzijdi ge uitslag van Axel-Terneuzen, welke wedstrijd met niet minder dan 6-.0 in het voordeel van Ternenzen eindigde. Wij hadden felleren en zwaarderen strijd verwacht en zien deswege met belangstelling het gedetailleerde verslag tegemoet. Ook de stadgenoo- ten yan de Terneuzen-ploeg, te weten de Terneuzen - sche Boys, hadden een productieve bui en sloegen Vlissingen-T.S.G3-3. Het elftal van Vlissingenwaaraan het Zondag bijna gelulcte tegen T.S.C. de beide puntjes te bemachtigen. Thans moest de kopelub in 2 A een puntje in Vlissingen laten, waarmee ze zeer tevreden kon zijn. (ioes-Middelburg 1-5. Het elftal van Goes, dat ondanks hardnekkig verdedigen aan Middelburg de overwinning moest laten. Hoofdplaat, dat toch anders ook niet voor de poes is, met liefst 4-1. Hulst weerstond amper Corn Boys en wón met 1-0. Voor Hulst een mooie uitslag, waarmee men tevreden mag zijn. Breskens zette den zegetocht voort en klopte Oostburg met 9-1. De Bressiaanders schijnen te denken: nu of nooit en als ze in de promotie-wedstrijden hetzelfde in hun mars hebben als nu in de competitie, dan kon het den degradatie-candidaat wel eens niet mee- Een moment uit dezen wedstrijd. Het doel van Goes in gevaar. De keeper tracht door uitloopen te redden. vallen. IJzendijke liet zich op eigen grond door Sluiskil de kaas van het brood eten en verloor met 2-0. Sluiskil is altijd een kranig ploegje geweest en komt dit jaar weer sterk naar voren. Volgend jaar kon het wel eens een concurrent zijn, waarmee nog meer te rekenen valt. De Zeeuwen 2 kon Goes 2 wel aan en deed het met 3-1. Eiland Boys en Zee landia 2 ontliepen elkaar niet veel en de Boys won nen met 3-2. Terneuzen 2 en Vlissingen 2 deelden de eer met 1-1 en ten slotte wist Middelburg 2 na een 3-1-achterstand in de laatste twintig minuten een 5-3-overwinning te bewerkstelligen tegen E.M.M. Een productieve bevlieging, welke nog juist op tijd kwam dus. Het Middelburgsche doel beleeft een moeilijk moment. Nog een moment uit dezen wedstrijd voor het doel van Middelburg. De keeper onderschept een aanval.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 21