ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de coöperatieve landbouwvereeniging „Eiland Walcheren" haar jaarvergade ring gehouden heeft in 't Militair Tehuis. Hoewel de voorteekenen inderdaad somber leken, moet het toch geenszins in de bedoeling liggen, den een of ande ren boerenkrijg te beginnen. Voor alle zekerheid hadden de auto riteiten echter bepaald, dat er alleen lauwe melk aan de deelnemers mocht worden geschonken! Onze politioneele medewerker te Ka- pelle seinde ons, dat inlichtingen bij den gemeenteveldwachter te bekomen zijn over een gevonden damesmantel- ceintuur en een schroevedraaier. Zoo'n vondst spreekt anders voor zichzelf! Duidelijk blijkt er uit, met welke paardenmiddelen de Kapelschen naar de slanke lijn streven! Wij vernamen uit Hansweert, dat het door het schip Saint Odile verloren anker niet opgevischt is kunnen worden door de hiermee belaste personen. De hoop, 't ooit te vinden, hebben zij opge geven. Dat je dit nu juist moet over komen met het symbool der hope! In het land van Hulst wordt weer geklaagd over kippendiefstallen. Komt er van als men monumentjes voor Reinaart de Vos gaat oprichten! De Kruiningsche peer van acht ons is niet langer kampioenhoudster zwaar gewicht in de Zeeuwsche fruit wereld. Uit Westkapelle bereikte ons althans de tijding, dat in iemands voortuintje een pompoen is gegroeid van 32% kilo met een omvang van 1.45 m. Daar de bewoners niet meer uit hun huis konden en de woning zelf naar achteren werd gedrukt, heeft de red dingsbrigade het monster verwijderd. Het zal dienen voor de verzwaring van den Westkappelschen zeedijk. Uit alle 106 Zeeuwsche gemeenten ontvingen wij enthousiaste berichten over de geslaagde luchtbeschermings oefeningen. De verduistering van de ge- heele provincie was zoo goed, dat geen enkel vliegtuig 'n lichtje heeft kunnen vinden. Het bericht, dat de machines niet zijn uitgevlogen omdat het te donker was, is natuurlijk uit de be wolkte lucht gegrepen. De autoriteiten, die als echte voor aanstaande personen op de gevaarlijke plaatsen in de eerste rij stonden, waren allemaal enthousiast. Slechts een pijn lijke vergissing is te Middelburg ge maakt, waar namelijk de mosterdploeg voor den maaltijd kwam opzetten. Als excuus kan natuurlijk gelden, dat men daar, om als hoofdstad uit te schit teren, reeds twee dagen in het donker had gezeten! De provinciale pers maakt met vol doening gewag van het feit, dat in de Oceaanpost een foto staat van twee Zeeuwsche boerinnetjes en een Zeeuwsch boertje, die zich aan één ijsco vergasten. De crisis in den boerenstand drijft tot ijselijke bezuinigingen! Onze correspondent te Terneuzen seint ons, dat twee paarden der marechaussee op hol zijn geslagen met den aankleve van dien, omdat zij schrokken voor 'n os. 'n Glimlach om die aanleiding kan niet veroorloofd worden! Met het Gondellied oogst de nieuwe Vlissingsche revue een harer dankbaarste successen. Hechts: Een drietal onweerstaan bare krachten van de cabaretclub Marine Sanatoriumfonds. Op de terreinen van de Vlismar te Vlissingen werden enkele tanks verplaatst: een karweitje, dat per schuit geschiedde en nogal de belangstelling trok. De revues, waarmee de cabaretclub van het Marine Sanatoriumfonds te Vlissingen regelmatig de kas tracht te spekken, hebben zich terecht langzamerhand een reputatie verworven. Zoo trok ook de nieuwste creatie, Blijf Iriever Gezond, weer volle zalen. 9

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26