S\ m mstmst 27 Zoolang er nog geen vorst in den grond zit, gaat 't ploegen den heelen herfst nog lustig door hier onder 's Heer Arendskerke. En als 't landwerk is gedaan, dan wordt er eerst voor de rust van het paard gezorgd, eer de hoer er zelf van nemen kan (St. Kruis). tf De Thoolsche mosseh •s wachten gunstig hj De Neuzenaars en met hen heel wat meer Zeeuwseli- Vlamingen krijgen een nieuw wachtlokaal hij den steiger van den Provincialen Stoombootdienst op de Westersehelde. En in Anna Jacobapolder poetsen ze het oude waehtlokaaltje nag maar 'ns wat op dat moei nog maar een poosje mee Men meldt ons uit Middelburg, dat na de jongste raadsvergadering de spraakwatermeters een nieuw record cijfer aanwezen. Ter beveiliging van de personen op de publieke tribune zullen de raadsleden, die er het dichtst bijzitten, uitgerust worden met spatborden. Nauwelijks ligt de schipbrug te Mid delburg over het Walchersche kanaal of in het plaatselijk blad is gepubliceerd, dat het openen en dichtdoen bij kalm weer vier minuten vergt en bij storm- vlagerigheid zes minuten. Te Vlissingen, waar het gevaarte jarenlang aanwezig was, heeft men dit nog nooit officieel geregistreerd. Niet voor niets is de Zeeuwsche hoofdstad de zetel van het genootschap der weten schappen Uit de aloude Ganzeiistand bereikte ons het bericht, dat een ondernemend Goesenaar, die vooruit wilde in de wereld, na enkele dagen reeds zesdui zend gulden aan een vreemden oplichter kwijt was. Voor den goeden naam der stad wordt gehoopt, dat de internationale flesschen- trekkers voortaan alleen slachtoffers in Domburg of Simpelveld zullen zoeken In verschillende tijdschriften vonden wij hooggestemde artikelen over de vele kwaliteiten van onze Zeeuwsche Scheldestroomen. Volkomen juist. Nog deze week is een bakker uit Ellewoutsdijk op een tentoonstelling te Utrecht bekroond voor zijn inzending waterbrood! Men meldt ons uit Sluiskil, dat een zanger, die zijn 40-jarig jubilé in die kwaliteit vierde, door zijn medeleden werd begiftigd met een ligstoel. Onze berichtgever zag hierin 'n hate lijkheid, doch zoo erg is het o.i. niet. Het zou pas beleedigend zijn geweest, wan neer men den man 'n vat smeerolie met 'n baal hoestballetjes geoffreerd had Na Goes krijgt ook het politie-bureau te Middelburg zijn centrale verwarming en meerdere van deze hervormingen zullen volgen. Men hoopt het in deze inrichtingen zoo genoeglijk te maken, dat er 'n eind komt aan den toestand, dat iemand maar 'n steen door de ruiten behoeft te gooien om 'n agent naar buiten te zien komen Uit Borssele ontvingen wij de belang'- rijke tijding, dat de raad om het dokters- geschil te beslechten besloten heeft, twee gemeente-artsen aan te "stellen. Er schijnt kans te bestaan, dat Am sterdam, Rotterdam en Den Haag dit voorbeeld nu zullen volgen. Men seint ons uit Krabbendijke, dat een volontair, die ook het paardrijden wilde leeren, van zijn vervoermiddel af viel en enkele vingers brak. Ook 'n volontair is er nog niet altijd, wanneer hij eenmaal in het zadel zit. Oefenen met een goeden kruiwagen lijkt ons voor deze categorie nog altijd het meest aanbevelenswaardig Uit Veere telefoneert men ons, dat eenige groepjes militairen van de S.D.O.A., die in normale omstandig heden in hun garnizoensplaats liggen, heel naar Veere kwamen loopen, waar zij eerst het stadhuis van binnen en daarna van buiten bezichtigden. Niet aardig, dit laatste. Net of zij binnen de muren niet veel zaaks gezien hadden Tot de volgende week, dames en heeren!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27