KING IVOROL TANDPASTA Oxtra schuimend TWEE GOEDE HUISMIDDELTJES Tegen Rheumatiek en Spierpijnen Een middeltje legen Griep en Verkoudheid 29 Ze merkte, dat hij glimlachte. „Ik heb geen oogenblik gedacht! dat u al veertig was." „IJ zult er waarschijnlijk mijn zuster ontmoeten." „Aha de goede keunis van Freddie? Ik zal naar haar uitzien." Zij drukten elkaar de hand hij flink en krachtig, zij zachtjes en eenigszins aarzelend. „Wel te rusten." Het zou overdreven zijn om te beweren, dat Kate in adern- looze spanning stond te wachten, maar toch herhaalde ze eenige malen bij zich zelf: „Ik hoop, dat hij me weer wil ont moeten en een afspraak met mij maakt." Hij liet haar hand los en zei„Ik kom de volgende week weer. bij de Harridges." „Dat is prettig." Meer spraken zij niet, doch waarschijn lijk achtte hij het vanzelfsprekend, dat zij elkaar bij de familie Harridge weer zouden ontmoeten. Ze zag, dat hij wachtte, tot ze veilig en wel binnen zou zijn. Terwijl ze de voordeur sloot, hoorde ze hun eigen auto hijgend en puffend het hek binnen rijden. Zonder licht aan te draaien sloop ze naar boven het schijnsel van de maan, dat door de vensters naar binnen viel, was voldoende. Ze behoorde niet tot de naturen, die bij voorkeur hun hartsgeheimen verborgen houden, doch in dit geval.... Ze zou haar moeder alles kunnen ver tellen, dat door een oudere generatie kan worden begrepen. En ook Helen zou ze van haar schokkende belevenis op de hoogte hebben willen stellen, als Helen in het openbaar maar even vriendelijk was als in een intiem gesprek tusschen hen beiden. Doch Kate had reeds meermalen ondervonden, dat de minzame en welwillend adviseerende zuster uit den huiselijken kring zich iu een gezelschap dikwijls veroorloofde om het jongere zusje min of meer „in 't zonnetje" te zetten blijkbaar met de bedoeling, om den schijnwerper der algemeene belangstelling op zichzelf te richten. En Kate voelde, dat zij zulks in dit bijzondere geval niet zou kunnen verdragen. En daarom moest zij het geheim houden. Den volgenden ochtend bij het ont waken vroeg ze zich af of het mogelijk zou zijn, zoo'n ervaring verborgen te houden of de huisgenooten niet zou den merken, dat er iets met haar was gebeurd. Doch op datzelfde oogenblik was haar moeder binnengekomen en Kate nam het besluit te handelen vol gens de ingeving van het oogenblik. „O, ja," riep ze uit, boven het geluid van het stroomende water in de bad kamer. „Ik heb een heerlijken avond gehad. Mijnheer Harridge is zoo aardig. Ik wou, dat vaders vrienden allemaal zoo waren." En haar moeder toonde zich onmid dellijk bereid om de goede eigenschap pen van haar overleden echtgenoot te bespreken. Terwijl Kate zich kleedde, verdiepten zij zich in de opmerkelijke gave van wijlen den heer Lattimer om zich vrienden te verwerven en - ze te houden. Alles ging prachtig; er werd geen enkele toespeling gemaakt op den vorigen avond, tot de deur openging en Helen binnenkwam. Helen zag er uit, alsof zij door een miniatuurschilder op porselein was ver eeuwigd. Zij vormde een harmonische eenheid van rose, witte, gouden en blauwe kleuren. De wit zijden ochtend japon, die zij losjes had aangetrokken, verhoogde het effect van betooverende schoonheid. „En?" vroeg zij met bijzonderen nadruk. Niets meer dan dat, doch Kate begreep onmiddellijk, dat het ergste was gebeurd.... De telefoon waarom had ze niet eerder aan dit duivelsche instrument gedacht Een van de andere meisjes moest Helen hebben ge beld. „Wat en?" vroeg Kate, die haastig alle strategische overwegingen liet varen en zich in haar wapenrusting hulde. „Ik heb gehoord, dat je gisteravond een groot succes hebt geboekt. Mijn geluk wen sch." „Ik heb een buitengewoon prettigen avond gehad." „Je hebt de anderen leelijk in het vaar water gezeten." Nu zag Kate in helaas te laat dat Helen aan haar kant stond; dat zij er zich over verheugde, dat Kate was bewonderd door een jongen man, wiens bewondering wel iets beteekeude. Ze zag in, dat ze, indien ze handig en snel genoeg was geweest, in Helen een bond genoot had kunnen vinden om het heele voorval geheim te houden. Maar nu was die kans voorbij. Mevrouw Lattimer informeerde over wien ze het eigenlijk hadden en spoedig kwam alles er uit: Kate had gedanst met niemand anders dan Ridley Crane en uren met hem in den tuin gezeten. Helen stak haar vol doening niet onder stoelen of banken: „Al de andere meisjes wachtten als katten bij een muizengat, tot hij weer binnen zou komen. Tevergeefs hij kwam niet. Ik gun het Gertrude Mason van harte; ze wist mij te overtuigen, dat ik niet moest gaan, omdat het waar schijnlijk een saaie boel zou worden natuurlijk heeft ze geweten, dat Ridley Crane onder de gasten zou zijn." „Ridley Crane," zei mevrouw Latti mer, wie de zaak nog steeds niet vol komen duidelijk was. „Ja, mams, ik heb u al eens het een en ander over hem verteld. Iedereen is verliefd op hem en heeft zich in het hoofd gezet om met hem te trouwen, hoewel hij van zijn kant nog geen enkele toenadering heeft getoond. Daarentegen heeft uw onschuldige jongste dochter die nog zoo ingetogen is, dat ze nauwe lijks alleen naar een feestje durft te gaan gisteravond van begin tot eind beslag op hem gelegd." „We hebben alleen in den tuin wat zitten praten," merkte Kate op; over wegend, dat Michel misschien zijn mond voorbij zou praten, voegde ze er voor alle zekerheid aan toe: „En I hij heeft me thuis gebracht." Wordt vervolgd Iii gevallen van rheumatiek, spierpijnen, stijl heid brengt dit eenvoudige recept voor een sterke rheumatiek-olie spoedig verlichting. Haal hiervoor bij Uw apotheker of drogist 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagic-olie (gecon centreerd). Een 15 grams-fleschje Rheumagic- olie geconcentreerd kost 65 cent, dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar en heeft U 100 gram liniment. Vermeng de twee bestanddeelen in een schoone flesch goed door elkaar. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede, zonder te wrijven of te mas- seeren, en de pijn verdwijnt direct. Ook een Rheumagic-olie-bad is uitstekend; voeg dan een theelepel rheumatiek-olie bij een heet bad. Geen enkel middel brengt spoediger verlichting in gevallen van griep en verkoudheid dan dit eenvoudige recept. Haal bij Uw apotheker of drogist een 30 grams-fleschje dubbel geconcen treerde Vervus (vastgestelde prijs 75 cent). Vermeng het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker. Het resultaat is een flinke kwart-liter-flesch doelmatige medi cijn, zoo aangenaam van smaak, dat zelfs de kinderen, die lastig innemen, het graag lusten. Dosis: volwassenen 1 eetlepel, kinderen van 8 tot 12 jaar een dessertlepel en van 3 tot 8 jaar een theelepel na eiken maaltijd en voor het naar bed gaan. Haal de 30 gram Vervus in huis en maak het vandaag nog klaar. Bewaar deze twee receptjes goed. ter opwekking en verkwikking KfNG Zacht en toch krachtig- heerlijk van smaak - opwek kend en verkwikkend. De kenmerken van het edele natuurproduct, waaruit KING pepermunt is bereid. Firma TONNEMA Cie. Sneek Dit nummer van PANORAMA is uitgebreid met vier pagina's tot een totaal van vierenveertig, exclusief een totaal van „De Humorist" en ,Sjors". PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezumcn met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 30540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telcf. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VL1SSINGEN. Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Schuim den aanslag van Uw tanden weg met lvorol,enziehoe het sluimeren de wit van Uw tandglazuur te voorschijn komt. Tube 60 - 40 - 25 cent. Doos 20 cent. Zeer zuinig in gebruik.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 29