„ïUUende- lfinHCh," RINGERS RINGERS' ALBUM m TOT BESTUIT 33 Louise Rainer. Gloria Swanson. dwingen hem voor te stellen. Als hij voor den vierden keer binnentreedt, grijpt Allen hem geërgerd bij den arm en verzint een naam. „Hallo, vrienden! Hier McCarthy, kampioen van het Arkansas-Russisch biljart. Onmiddellijk daarop duwt hij den acteur zonder complimenten naar bin nen, terwijl er uit de menigte 'n scha terlach opgaat. Het défilé gaat door. Hier is Al John son, de held van de eerste sprekende film, met zijn vrouw, de kleine, bevende Ruby Keeler, vroeger tap-danseres, en beroemd geworden door de muzikale films. „Hallo, lui, hier is Louise Rainer," stelt Pred Allen een volgende verschij ning voor. „Hollywood verwacht dit jaar nog veel van haar. Wij zullen niet toestaan, dat zij naar Oostenrijk terug keert. De heer, die in haar gezelschap is, heet Gilford Odeth. Hij is haar echtge noot, een socialistisch schrijver. „Hallo! Hier zijn de jongste actrices van de wereld. Twee Californischen, die pas tot ster verheven zijn. Het zijn zus ters van Havilland, de brunette heet Olivia Fontaine en het blondje Jean Fontaine. Zij dragen dezelfde japon en hebben geen cavalier. Kom nader, Olivia en Jean, en spreek een paar woorden De beurt is aan ons TPhans komt Mariene aan de beurt. De witte Packard stopt langs het trottoir. Ik stap uit en reik Mariene de hand om haar behulpzaam te zijn. Mariene treedt naar voren bleek, koud en met een hooghartigen blik. Het gejuich zwelt weer aan. Fred Allen zwaait met zijn microfoon. „Hier is Mariene. Zij is vergezeld van een onbekenden heer. Zij komt pas uit Europa en heeft daarginds het laatste blosje van haar wangen achtergelaten." Het gejuich zwelt opnieuw aan. Mar iene is gered en nog niet uit de gratie. De glimlach van haar collega's daar binnen is zuurzoet. De vuurproef be hoort weer voor een paar maanden tot het verleden. Verlost van hun geheime vrees ontspannen de sterren zich, feliciteeren elkaar en begluren elkander. Men hoort gemompel en gefluister de resultaten van de ont vangst gaan van mond tot mond en men ver scheurt elkander met mooie tanden. „Heb je het gege neerde uiterlijk opge merkt van Fred, toen hij Gloria Swanson voorstelde? Het is ook een dwaasheid op haar leeftijd, zich hier nog te vertoonen. „Het publiek heeft Ann Sothern niet herkend. Als Fred zijn naam niet had gezegd.Een veeg teeken. „Ik vond de ontvangst van Katherine Hepburn bepaald koel. Enfin, tegen drie slechte films achter elkaar is ook de populariteit en de roem niet be stand...." „Die arme Mary Astor. Dit is het einde voor haar geweest. En zij heeft er zich rekenschap van gegeven ook. Dat was wel aan haar gezicht te zien....!" Verwende kinderen l\Ju de filmpremière daarbinnen be- gint, is de voorstelling voor het publiek geëindigd. Maar de muzikanten blijven doorgaan met spelen en de menschen denken niet aan vertrekken. Zij verorberen sandwiches, drinken geconserveerd bier en kraken pinda's. Geduldig wachten zij op den afloop van den gala-avond. Als de sterren weer verschijnen zullen de ovaties en de kwinkslagen opnieuw opgaan en de jacht op handteekeningen zal worden hervat. En intusschen weiden zij uit over hun afgoden, die zij bij hun voornamen noe men met een vertrouwelijkheid zonder eerbied, maar ook met die diepe, op rechte genegenheid, die een jong en kin derachtig publiek koestert jegens hen, die dag aan dag met hun spel hun zorgen in slaap wiegen. „Heb je gezien hoe aardig onze Joan er vanavond uitzag? En zag je Kathe rine tegen mij glimlachen, toen zij haar handteekening in mijn boekje zette? En heb je op de oogen van Gary Cooper gelet. 's Avonds heel laat verstrooit het publiek zich eindelijk en valt het doek voor de meest tragische van alle voor stellingen in Hollywood: de revue der sterren in het Chineesche theater. (Copyright by Agence Littéraire international Paris. Nadruk - ook gedeeltelijk - verboden) Met medewerking van de groote cultuurinstelling, de NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ is een standaardwerk verschenen over zoetwatervisschen, zoetwatervisscherij, visehkweek, vischwaters, vijvers, aquaria, waterplanten en watervogels. Het alhuin werd vlot en geestig geschreven door A. J. L. Looyen, die vooral hekend is door zijn belangwekkende radio-ver handelingen over dezelfde onderwerpen. De 125 schitte rende, gekleurde platen werden naar de natuur ontworpen door A. Beel tink, den hekenden kunstenaar van de Nederlandsche Heidemaatschappij, wiens prachtig werk thans in ruimen kring bewonderd kan worden. Natuurliefhebbers, aquariumhouders, bezitters van vijvers en heugelaars, biedt dit album zóóveel wetenswaardig heden, zóóveel dat nog weinig bekend is, dat de verschijning van dit werk zal worden toegejuicht. Zooals RINGERS in zijn artikelen slechts eerste kwaliteit brengt, zoo is het ook met dit album. De plaatjes, die volgens de nieuwste reproductie methoden werden ver vaardigd, strekken de drukkerij tot eer. Het album zeil is een Iraai geheel, met vele wit-zwart illustraties, terwijl een zeer mooie groote plaat reeds ingeplakt is. Voor iedereeneen kostbaar bezit. Het album is tegen toezending vail 1 0.90 franco verkrijgbaar bij onze Reclame Afdeeling te Rotterdam. 13e plaatjes zijn verpakt bij onze artikelen, bij vele artikelen in meerdere exemplaren, zoodat liet verzamelen een vlot verloop kan hebben. Indien nog niet bijgepakt kan de verpakkingsbon geruild worden tegen een plaat je. Mariene Dietrich Met dit bezoek aan het Chineesche theater neemt Paul Bringuier thans afscheid van onze lezers. Het was Mariene Dietrich, die hem de film- stad Hollywood toonde, zooals zij werkelijk is, en Paul Bringuier ver werkte zijn indrukken in een boeiende reportage, die door onzen lezerskring blijkbaar op haogen prijs werd gesteld. Het succes van deze serie geeft ons aanleiding tot een belofte: over eenigen tijd komt de kundige reporter in ons blad terug met een nieuwe artikelen reeks over een dergelijk en stellig even belangwekkend onderwerp

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 33