KINKHOEST EN LUCHTVAART ia sap i ■WÉÉHfiÉli Een lucht huur in P hoogere sferen Los van don grond on boron do wolken! Heerlijk vindt de peuter dit verblijf in hoogere regionen, maar zoo dadelijk zal hij wel in slaap soezen en eerst weer wakker worden, nadat de machine veilig is geland. t- v .Sttgèf- Verandering van lucht is 'n recept, dat ook al in vroeger tijden tegen kinkhoest werd aangewend. Onze lezers zullen zich nog wel herinne ren, dat ook in ons land nog vrij kortgeleden proeven werden ge nomen om deze kinderziekte te bestrijden door de patiëntjes op 3 a 4000 meter hoogte te trans porteeren. Onze fotoserie laat u zien hoe het bij zoo'n kuurvlucht gewoonlijk toegaat. Geen enkele voorzorg wordt nagelaten. Zou er iets aan 't toestel komen te haperen, dan kunnen moeder en kind .-.et behulp van 't valscherm, dat op hun rug wordt vastgesnoerd, veilig den beganen grond bereiken. Klaar voor den start. Moeder en patiëntje zijn flink ingepakt. De kleine kleuter heeft geen angst. Waarom ookf Hij heeft alleen ontzettend veel belangstelling voor alles wat er thans zal gebeuren. De vlucht is volbracht. De kleine puk is al op eigen houtje uit het toestel geklauterd en zal, voor het eerst sinds langen tijd, weer eens een rustigen nacht hebben, zon der die benauwende hoestaanvallen. Een heilzaam resultaat wordt gewoonlijk na twee of drie vluchten bereikt. Men maakt gewoonlijk gebruik van 'n sportvliegtuig met twee vlak achter elkaar liggende zitplaatsen. Het valt echter niet altijd mee om moeder en kind in die miniatuurcabine onder te brengen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 36