Lord Jeff 38 Lord Jeff bekijkt in een juwelierewinkel een hals ketting, als geschenk voor zijn moeder, doch in wer kelijkheid om aam zijn zoogenaamde gouvernante gelegenheid te geven, na een van zijn appelflauwtes, een kostbaar medaillon te ontvreemden. In 1861 slichtte Dr. Thomas John Barnardo in Engeland een school voor jongens, die op een ol andere manier met de politie in aan raking kwamen, doch die een te goede in borst hadden, om de zwaarte der wet direct in volle kracht op hen toe te passen. Thans zijn er in Engeland reeds 112 van deze scholen en daaronder neemt Russell Cotes een eerste plaats in. Daar speelt deze film zich af en het is ook aan de nagedachtenis van dezen dokter, dat de Metro Goldwyn haar opdraagt. opleidingsschool voor marinemensclien. Hoe en op welke wijze nu van dit lioogstbedorven kereltje een manneke met karakter gemaakt wordt, is de inhoud van deze film, welke in al haar eenvoud van con structie toch een zeer interessant kijkspel is. Het is dan ook best te begrijpen, dat, gezien de wijze, waarop met deze mensclijes wordt omgesprongen reeds in het jaar 1905, toen de stichter dr. Barnardo stierf, niet minder dan zestigduizend bruikbare leden aan de maatschappij waren afgeleverd. Toch is dit in geen enkel opzicht een documentaire film. Het is een ge woon scenario, waarin de belangrijke rollen door jonge menschen zooals Freddie Bartholomew en Mickey Rooney worden vervuld. Eigenlijk zijn het alleen deze twee jongens, wier naturen zoo sterk verschillen, die de belangstelling voor zich opeischen. De een hooghartig, trotsch, en door zijn misdadige opleiding geslepen en onverantwoordelijk, en de ander een ambitieus en flink kereltje met veel eer gevoel en een groote dosis kameraadschap. Vrouwen komen er in deze film bijna geen voor. Slechts twee, en haar taak is betrekkelijk nog onbe langrijk, terwijl eèn harer aan het einde nog wordt gearresteerd op den koop toe. Al is het geheel ook een verhaal dat aan jonge menschen iets te zeggen heeft, grooteren zullen er met. minstens evenveel interesse en plezier nota van nemen. Mickey Rooney en Freddie Bartholomew respectieve lijk (ils het plichtsgetrouwe en het onhandelbare lid van Russell Cotes in 'n knokpartijtje, dat dringend noodig was, om laatstgenoemde de schoolwetten te doen eerbiedigen. De jongens van Russell Cotes in het want, een der vele zeer geslaagde opnamen uit deze film. Afgezien nog van het aardige verhaal is het bezig zien van deze jongens op zichzelf reeds een prettige ontspanning. Als deze film begint, maakt men kennis met een aller - miserabelst kereltje, dat door zijn lamlendig en ingebeeld gedrag iedereen uit zijn omgeving en waarschijnlijk ook de toeschouwers zeer tegen zich inneemt. Hij is dan hekend als de kleine lord Jeff, doch al spoedig blijkt, dat zijn geheele titulatuur de dekmantel is voor schurkenstreken, wrelke in hoofdzaak door anderen worden geïnspireerd. De jongen komt spoedig in contact met de politie en deze plaatst hem in Russell Cotes, de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38