WAARVOOR GEBRUIKEN WE TOMATENPUREE? 40 De ingrediënten voor den kouden tomatenpudding zijn: tomatenpuree, roode gelatine, bananen en suiker. De gestoofde kabeljauw met tomatenpuree is een welkome variatie op de reeds bekende kabeljauwgerechten. Deze vischsaus wordt gepresenteerd bij gekookte visch en kan meteen als saus voor aardappelen dienst doen. De toinatentijd is weer bijna voorbij en we kunnen niet lang meer van de sappige vruchten profiteeren. Toch hoeven we ze in den winter niet heele- maalte missen, want de tomatenpuree, die het geheele jaar te verkrijgen is, geeft aan verschillende gerechten den heerlijken tomatensmaak en de frisch- roode kleur, waardoor ze zulk een smakelijk uiterlijk krijgen. Wij kunnen de tomatenpuree koud en warm gebruiken, zoodat zij zoowel in een voorgerechtje als bij vleesch op haar plaats is. Tomatenpuree, met enkele andere ingrediënten tot een kouden pudding verwerkt, lijkt mis schien vreemd, maar zal zonder twijfel bij velen in den smaak vallen. RAGOUTmetTOMATENSAUS (4 PERSONEN) 4 ons gehakt, 1/i liter bouillon, 2 lepels boter, 4 lepels bloem, 1/l fleschje tomatenpuree, peper en zout, gehakte peterselie. Vermeng het gehakt met de peper en het zout, voeg de gewasschen en fijngehakte peterselie er bij. Maak van dit mengsel kleine balletjes en kook ze gaar in water. Stoelt voor de saus de boter, voeg de bloem toe en roer het tot een glad papje. Giet er onder voortdurend roeren het vocht bij en laat het sausje ongeveer 5 minuten doorkoken. Koer de tomaten puree er door en maak het af met zout en peper. Schud er daarna de balletjes door. Presenteer dit gerechtje met aardappelen en groenten of bij de bo terham. GESTOOFDE KABELJAUW (4 PERSONEN) 4 mooten kabeljauw, peper, zout, 60 gr. boter, paneermeel, fijngehakte peterselie, 2 eetlepels tomatenpuree. Wasch de mooten kabeljauw goed schoon en zet ze Deze vleeschragout is een smakelijk en hartig hapje, dat zoowel bij de boterham kan worden gegeven als bij het middagmaal. eenigen tijd weg met peper en zout. Besmeer 'n vuur vast schoteltje met wat boter en leg er de mooten visch in. Strooi over de visch de goedgewasschen en fijngehakte peterselie en giet de tomatenpuree er bij. Bestrooi het geheel met paneermeel en leg er hier en daar een klontje boter op. Laat het schoteltje in een warmen oven stoven en bruin worden in ong. 20 minuten. KOUDE TOMATENPUDDING (4 PERSONEN) 1 fleschje tomatenpuree, 120 gram suiker, 10 blaad jes gelatine (roode), 2 bananen, 1/g liter slagroom. Week de gelatine in ruim koud water, knijp ze daarna goed uit en smelt ze met de suiker op den stoom van een ketel kokend water. Koer dit mengsel door de tomatenpuree, laat den pudding dan staan tot hij geleiachtig begint te worden. Schil de bananen en snijd ze in schijfjes. Voeg ze bij den pudding. Klop den slagroom stijf en voeg dezen eveneens er bij. Giet de massa in een met koud water omgespoelden vorm en laat den pudding geheel stijf wor den. Stort hem op een schotel, die tevoren in koud water is vochtig gemaakt, zoodat de pudding als het noodig mocht zijn ver- De gestoofde aardappelen zijn een smakelijke restver- werking, die weinig werk vraagt. GESTOOFDE AARDAPPELEN <4 PERSONEN) iy2 kg. aardappelen, x/4 liter bouillon, peper en zout, 20 gram boter, 30 gr. bloem, gehakte peterselie, 1/1 fleschje tomatenpuree. Kook de aardappelen en snijd ze in dikke schijven of blokjes. (Voor dit gerecht kunnen wij ook resten gekookte aardappelen gebruiken). Maak van de boter en de bloem een papje en giet er onder goed roeren den bouillon bij. Laat het sausje doorkoken. Breng het op smaak met het zout, de peper en de gehakte peterselie. Roer er vervolgens de tomatenpuree door. Schud de aardappelschijven of blokjes door het sausje en laat alles samen even smoren. schoven kan worden. Geef er des ver kiezend vanillesaus bij. VISCHSAUS 1/i liter vischwater,fleschje toma tenpuree, 30 gr. boter, 25 gr. bloem, peper, zout, gehakte peterselie. Smelt de boter en voeg bloem toe met de tomatenpuree. Laat het samen even op een zacht pitje smoren. Roer het mengsel goed door, zoodat het niet kan aanbranden. Giet het vischwater erbij en blijf steeds roeren, zoodat er geen klontjes in de saus achterblijven. Laat ze ongeveer 5 minuten doorkoken. Voeg vlak voor het opdienen de fijn gehakte peterselie toe. Presenteer de saus bij gekookte visch.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 40