WE GAAN BREIEN \Tnolia KOLYNOS ^J)z icUaJïjz Ivjdjd/öehaatging wot dag zri nauoht 41 Praciische kniewarmers Op velerlei verzoek plaatsen wij hier onder de beschrijving van een pa$ir gebreide kniewarmers. Benoodigdheden ervoor zijn125 gr. jaegerwol en 4 stalen breinaalden nr. 6. We beginnen met een opzetrand van 60 steken en breien hierboven 60 toeren in de rondte (dus op drie naalden). Dan begint het kniestuk. Hiervoor nemen we 20 steken op een hulpnaald en breien boven deze steken afwisselend 1 recht, 1 averecht. Bij het begin en op het einde van iedere 2e naald nemen we er telkens 1 steek van de andere naalden bij. Deze steken worden verdraaid gebreid. Na 80 naalden moeten we bij een op zetrand van 60 steken en een aantal van 20 steken, die op een hulpnaald gezet worden, de steken weer in de rondte gaan breien. Nu nog 60 toeren breien en daarna de steken afkanten. Desverkiezend kunnen we den boven sten en den ondersten rand van de knie warmers met 1 toer vasten afwerken. We moeten er echter voor zorgen dat het werk onder het haken wordt uitge rekt, daar de kniewarmers anders niet meer voldoende rekbaar zijn. Heerensokken Eveneens op verzoek plaatsen wij hieronder de beschrijving van de gebreide heerensok. Het aantal steken dat moet worden opgezet is afhankelijk van de dikte van de wol en van de naalden. Daarom breien we eerst een proeflapje ter breed te van 20 steken en ter hoogte van 10 toeren. Dan met een centimeter de dikte van het been meten en nu bereke nen we met behulp van het proeflapje, dat eveneens gemeten wordt, hoeveel steken er in het geheel moeten worden opgezet. Voor een heerensok van nor male grootte en met niet te dikke wol gebreid, zal dit aantal ongeveer 80 bedragen. We breien het patroon voor het been bestemd afwisselend 4 recht, 1 averecht, daar dit het mooiste aansluit. We kun nen natuurlijk ook eerst een boord breien van bijv. 2 recht verdraaid, 2 averecht, maar in dit patroon is het niet noodig. Hebben we de vereisclite beenlengte, dan nog 10 toeren recht breien (1 toer is 3 naalden in de rondte), waarna begon nen wordt met den grooten hiel. Hiervoor de helft van het aantal steken en nog 1 steek op de naald zetten (in dit geval dus 41 steken). De hiel wordt aan den averechten kant begon nen en met 2 naalden gebreid. We breien dus eerst 1 naald averecht. De volgende naald: 1 steek afhalen, 1 recht, 1 averecht, 17 recht, 1 averecht, 17 recht, 1 ave recht, 2 recht. Daarna weer 1 naald av. Vervolgens weer geheel r., behalve bij de beide naadjes vooraan en achteraan op de naald. Zoo telkens 1 naald r. en 1 naald av., totdat we zooveel naadjes hebben als er steken tusschen de naadjes op den grooten hiel zitten (hier dus 17). Nu volgt: De kleine hiel: Deze begint ook aan den averechten kant. We breien tot 2 steken voorbij het middelste naadje, dan 2 steken av. te zamen breien en nog 1 av. Omkeeren en vervolgens 1 steek afhalen, breien tot 2 steken voorbij het middelste naadje, 1 steek afhalen, 1 steek r., den afgehaalden steek over den gebreiden steek halen en nog 1 r. Omkeeren. Vervolgens 1 steek afhalen en breien tot 1 steek voor de opening, daarna weer 2 steken te zamen breien, 1 r., omkeeren. Dit herhalen we telkens tot ten slotte de geheele naald moet worden uitgebreid. Dan de lussen opzij van den hiel opnemen. Hierbij moeten we er voor zorgen, dat de steek rechts naast de groote naald, waardoor een draadje zit, ook opgenomen wordt en dat deze steek ook bij de groote naald wordt gevoegd door hem verdraaid ai te breien. We voorkomen hierdoor dat er op die plaats een gaatje ontstaat. Nu hebben we hier weer 40 steken. Zijn de lussen aan weerszijden opge nomen dan begint de: minderingvoet, die weer in de rondte gebreid wordt. Ie toer: geheel r. breien, daarna bij het begin van de ïe hielnaald: 2 r., 1 steek afhalen, 1 r., den afgehaalden steek over den gebreiden steek halen en de naald geheel recht uitbreien. Zoo ook de volgende naald tot op 4 steken na. Dan 2 steken te zamen breien en nog 2 r. Nu weer 1 toer r. en vervolgens weer 1 toer met minderingen. Dit zoo lang herhalen totdat er zich op de beide hielnaalden weer evenveel steken te zamen bevinden als op 'de groote naald ofwel voetnaald, dus in ons geval weer 40 steken. Nu geheel recht breien tol i aan den teen. Hoe lang dit gedeelte1 moet zijn, hangt af van de grootte van den voet en het beste kunnen we dit even meten (het zal ongeveer 80 toeren zijn). Ten slotte volgt dan de: Teen. Hiervoor wordt eerst een be rekening gemaakt. We moeten bij het afhechten van de sok op de groote naald 10 steken en op de kleine naalden ieder 5 steken overhouden. Er moeten dus in het geheel 60 steken weggemin- derd worden. Dezen minderingentoei maken we als volgt: Vooraan op de groote naald 2 steken r., dan een overhaling maken (1 steek afhalen, 1 steek breien, den afgehaalden steek over den gebreiden steek halen), dan de naald uitbreien tot op 4 steken na en 2 steken te zamen breien en nog 2 steken r. De twee kleine naalden wor- den samen juist gebreid als de grootr naald, dus vooraan op de le kleine naald overhalen en achteraan op de 2e naald minderen. Bij eiken toer worden zoo doende 4 steken geminderd. We moeten 60 steken minderen, dus moeten er 15 minderingentoeren worden gebreid. De eerste 8 toeren breien we telkens met 1 toer recht er tusschen (dus 1 toer over breien), de laatste 7 minderingentoeren volgen op elkaar. Daarna de sok aan den verkeerden kant afhechten door de steken te zamen te breien en over elkaar heen te halen. Volgens deze beschrijving kunnen we een sok, kinderkous, kindersokjes e.d. allemaal breien, daar de grootte van den hiel geheel afhankelijk is van het aantal opzetsteken. VERTROUW UW TANDARTS HIJ zegt Duizenden tandartsen bevelen Koly- nos aan om zijn beproefde antisep tische, reinigende werking. Gebruik Kolynos en bescherm Uw tanden en tandvleesch. Wees zuinig Koop de groote tube Verhelder Uw glimlach met Kolynos 733 H Vroeger Was het witte wasgoed elke week een teleurstelling. Geen enkel wasmiddel reinigt zo grondig als Radion, doordat Radion een zuurstofhoudend sop geeft, dat diep in het weefsel doordringt. En dat is de enige manier om vlekken en diep inge drongen vuil te verwijderen. Als U het witte goed in een Radion-sop kookt, komt het er altijd schitterend helder uit en U behoeft het niet verder te boenen en te wrijven! Door de nieuwe, verlaagde prijs is Radion thans ongelofelijk voordelig. Ën dan op elk pak nog een bon voor geschenken! VC 50-0306 VANISHING CREAM en COLD CREAM extra fijn geëmulgeerd GEWONE TUBE 35 CT. GROTE TUBE 60 CT.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 41