Zelfs een Zeeuw wordt eens lief wachten moe! M?* i'tJV Voorloopiq zijn de Middelburgers van den regen in den drop, nu de statwnsbrug naar de werf ran l J J sche scheepjesbrug haar plaats vervangt. de statiansbrug naar de werf van De Schelde is verhuisd voor de vernieuwing en ae y iissmg- «jou ja, haast, haast dat hoort nu een- maal bij een ander dan een Zeeuwsch tem perament. En: lukt 't vandaag nie, dan lukt 't mèrge, mag dan al geen eerbiedige ver taling zijn van Euctor et Emergo, het fiere Zeeuwsch devies karakteristiek is ze zeker wél. Haast die hoort niet op onze droonie- rige polderdijken, in onze stille haventjes, in de nauwe, oude straatjes van onze steden. Haast, dat hebben die drukte makers van Hollanders, voor wie we rechte, gladde wegen moeten bouwen, om ze ons gewest te kun nen laten doorracen om in de gauwigheid even wat aan ons-te komen verdienen. Maar zooveel is er toch van den tijdgeest wel in ons gevaren, dat wach ten, oponthoud ons toch ook begint te ergeren. En de onverzadelijk- ste klapbankwellusteling wordt een getergde hyena, zoodra zijn weg versperd wordt door oen van die menigvuldige openge draaide bruggen, die nog als in overgrootvaders tijd leven en verkeer in stad en dorp geremd houden. En dus hebben we in eens en alom onze brug- genkwesties. Elke stad heeft de hare. Middelburg voor het station. Goes aan de haven. Vlissingen bij het haventje van Meier. Neuzen aan het Kanaal. In Middelburg, daar zijn ze ineens van do voortvarendsten. De oude stationsbriig wordt er radicaal gemoderniseerd, elect,risch beweeg baar: in een handomdraaien moet 't moge lijk worden, het scheepsverkeer door te laten, zonder dat de treinreizigers en het De scheepjesbrug, die door de Vlissingers aan de Middelburgers is uitgeleend, wordt nu in Vlissingen vervangen door een motorbootje, dat het oversteken tot een spelevaart maakt. Nu zijn er onder de icachtenden wel enkelen die we ervan verdenken, dat ze enkel om de sensatie de scheepjesbrug eens passeeren willen. Zware vrachten torst de scheepjesbrug niet, maar een leege wagen kan passeeren. t

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16