h Zeeu N i e wsc u w s ZEEUWSCHE OMROEP Wij vernamen uit 's Heer Abtskerke, dat de vergadering van den raad door den burgemeester één uur is uitgesteld, omdat er op Baarsdorp brand in een hooiklamp was uitgebroken. In den raad heeft men nooit bran dende kwesties! 32 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Te Kolijnsplaat, aldus onze corres pondent, heeft de ijsclub „Ons genoe gen" bij zomersch weer vergaderd. Om de aanwezigen wat in de stem ming te brengen werden zij door het bestuur getracteerd op een consumptie. Aangedrongen werd op het bestellen van een portie ijs, om zoo de critiek, dat men in jaren geen ijs gezien had, te smoren. Het gerucht, dat men de vereeniging wegens het bestendig uitblijven van wintervermaak „Half ons genoegen zou willen noemen, kunnen wij tegen spreken! Uit Sint Kruis bericht men ons per telegram, dat daar het personeel der P.Z.E.M. druk bezig is, palen voor het electrisch net te planten. Hoewel No vember de beste maand is voor planten, kunnen wij niet voetstoots aannemen, dat deze palen direct wortel zullen schieten En ook achter in de Vlamingstraat wordt nu de doorgang versperd door <len bouw van een nieuwe constructiehal. Een groepje Zuid-Bevelandsche genoodigden onderden indruk ra» de openingsrede, die jhr. Quarles van Ufjord hield bij de opening der 's-Heerenhoeksche B.K. Landbouwschool. Uit Goes ontvingen wij vele mededee- lingen over het hooge bezoek, (lat een internationaal zwendelaar aan de Gan- zenstad bracht. De berichten spreken elkander tegen, zoodat het ons niet dui delijk is, of de Pool oplichterij heeft willen plegen met verduisteringslampen, dan wel of hij verduistering van licht gevende verf op het oog had! Uit dezelfde plaats seint men ons, dat het bestuur van het Roode Kruis, dat te Goes een verpleegsterscursus wil organiseeren, de lumineuze gedachte heeft gehad, de ongehuwde dames, die daarvoor in aanmerking komen, uit te noodigen tot een bijeenkomst in de trouwzaal van het stadhuis. De opkomst was overweldigend en de neiging tot heengaan gering! Zuid-Bevelandsche boerinnetjes serveerden de koffie aan het officieele gezelschap na de opening der Landbouwschool te 's-Hee- renhoek. Het is de vroegere openbare school van 's-Heerenhoek, die thans is ingericht tot B.K. Landbouwschool. In de oude Ganzenstad is dezer dagen in den nacht een jongen met een paard op het politie-bureau gekomen, dat hij in een winkelstraat gevonden had. Na het bezoek van den Poolschen oplichter had men eerder nachtmerries mogen verwachten De werven van de Koninklijke Maatschappij De Schelde eischen steeds meer van het Vlissingsche gebied voor de noodzakelijke uitbreidingen op. De Kleine Kerkstraat is bijvoorbeeld voorloopig als doorgangsstraat komen te ver vallen en met een hek afgesloten. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren! Men meldt ons uit Hengstdijk hoe historici vermoeden, dat Hengist, die in de vijfde eeuw Engeland veroverd heeft, een Hengstdijker is geweest, ge zien de overeenkomst der vier begin letters van beide namen. De vreugde over dit vermoeden is ontzaglijk in onze provincie. Oud Vos meer is reeds de bakermat van Roose velt; Ierseke, waar de Chineesche wol- handkrab gevonden werd, kwam aan spraak maken op innige verwantschap pen met het Hemelsche Rijk, en waar officieel vaststaat, dat onlangs een in woner van Zierikzee in één week drie maal de zon heeft zien opgaan, is het niet onwaarschijnlijk, dat deze stad uitein delijk iets met Japan, het land van „de rijzende zon", te maken heeft. Laat ons het beste hopen 's-Heerenhoek heeft zijn B.K. Landbouwschool gekregen, die uit verren Zuid-Bevelandschen omtrek leerlingen trek ken zal. De commissaris der Koningin in onze provincie, jhr. mr. Quarles van Ufjord, heeft het instituut de vorige week plechtig geopend. Ook de Wagenaarstraat is in de knel gekomen bij de voort schrijdende uitbreiding der werven van De Schelde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32