Sport van de week Onze Zeeuwsche tweede-klussers. De Zeeuwendie Zondag LI. een gelijk spel uit Tiet vuur konden sleepen tegen Zeelandia. Het werd 1-1. Een moment uit dezen wedstrijd. De keeper van Zeelandia onderschept een aanval. Ziezoo, dat heeft Middelburg hem eens fijn geleverd. Men kreeg zoo den indruk of de Brabanders de Zeeuwsche ploegen één, twee. drie onder den voet zouden loopen en dan onderling gaan uitmaken, wie nu eigenlijk het kampioen schap zou behalen. Het is de Zeeuwsche tweede-klasser met de meest roemrijke historie, welke aan T.S.C. de ülusie van een ongeslagen kampioenschap heeft ontnomen en getoond, dat ook Zeeland nog wel een woordje wensclit mee te spreken. En in welk een wedstrijd legde Middelburg aan T.S.C. zijn wil opf Wel een wedstrijd, welke spannender en aantrekkelijker was dan alle tot dusver gespeelde wedstrijden. Er zat bijwijlen nu eens werkelijk spel en tempo in zooals het behoort in wedstrijden van naar een kampioenschap strevende tweedê-klassers. Al moet er direct aan worden toegevoegd, dat geen van beide in een promotie-competitie thuishooren. Ze zouden daarin al een zeer matig figuur maken. Voor de rust was Middelburg heel erg ongelukkig met schieten en kreeg over het algemeen minder dan het toekwam, daar T.S.C. bij oogenblikken totaal overspeeld werd. De blanke stand bij de rust was dan ook geen weer spiegeling der verrichtingen. Na de rust kwam met één doelpunt het succes van Middelburg's taai vasthouden. Jammer dat korte oplevingen toen met zulke geweldige inzinkingen afwisselden. Een blijvend snelle aanval, welke keer op keer even fel was terug- j- gekomen, zou tenslotte de prachtig werkende T.S.C.- I verdediging hebben doen zwichten. Op het eind moest de scheidsrechter nog een strafschop aan Middelburg toestaan, welke keurig en kalm genomen werd en den stand op 2-0 bracht. Het is opmerkelijk, dat de Brabantsche clubs zoo slecht tegen verlies kunnen. Niet zoodra merken zij, dat de tegenpartij de beste of althans even goede papieren heeft, of het gansche arsenaal van minder mooie trucjes komt voor den dag en vindt toepassing. Men mag dan wel een goeden scheidsrechter hebben om de zaak in toom te houden. Overigens was het weer een Zondag, welke het geringe krachtsverschil bevestigde. Baronie en R.C.S. deelden de winst (1-1), wat ons van de Souburgers iets tegenvalt. De Zeeuwen en Zeelandia deden het zelfde (3-3) in een harden wedstrijd op laag peil. Ook hier hadden we de thuisclub iets hooger ge- Een schermutseling voor het-doel van Zeelandiadat even hierna werd boordwelk doelpunt echter wegens buitenspel werd geannuleerd. Middelburg-T.S.C. 2-0. Eindelijk werd het onoverwinnelijke T.S.C., dat nog geen enkelen wedstrijd in deze competitie liad verloren, door Middelburg geslagen. Een moment uit dezen wedstrijd. Corner op het doel van de Oosterhoutsche club. taxeerd.Ten slotte konden Goes en Breda het tegen- resp. Vlissingen en R.B.C. nog niet tot winst bren gen. Goes verloor met 3-0 en Breda met 5-2. Het be looft aan spanning in de komende weken niet te ontbreken. Nummer één en nummer acht hebben eigenlijk slechts een verschil van drie punten en het zou heel normaal zijn als die nummer acht de nummer één versloeg. Als het een beetje meeloopt kan het eind van deze competitie een spanning brengen als we nooit tevoren hebben gekend. En nu de derde-klassers. Dat Hoofdplaat van Hulst zou winnen ha'dden wij niet verwacht, al is het dan ook geen abnormaal resultaat. Sluiskil liet zich met liefst 3-6 in eigen huis door Axel slaan. We hadden Sluiskil tot grooter prestaties in staat geacht. Bres- kens ging voort op het pad der overwinning en klopte De keeper van Middelburg keert een gevaarlijk schot van T.S.C. IJzendijke met 3-0. Tenslotte moest in die 3e-klasse- afdeeling Corn Boys de meerderheid van Biervliet erkennen met 1-2. De thuisclub, Corn Boys, is tot beter in staat te achten, wat de waarde van Bier- vliet's prestatie slechts kan verlioogen. Middelburg 2 won gemakkelijk van E.M.M. met 3-0, terwijl Burgh Eiland Boys versloeg met 2-0, wat voor Burgh een aardige prestatie is. Zeelandia 2 kon liet tegen Goes 2 niet tot winst brengen en de Goesenaren gingen met den vollen buit naar huis. Terneuzen 2 won thuis met 5-3 van De Zeeuwen 2. Zijn onze gegevens uit het verre Brabantsche juist, dan verloor Zierikzee van Set met 6-2. Zou Zierikzee, dat we nu natuurlijk geheel uit het oog verliezen, zoo verzwakt zijn? En wat te denken van Hans- weert, dat met een 7-2-overwinning op Dosko ge noteerd staat? Het roemruchte Dosko met 7-2 door Hansweert geslagen? We moeten een bevestiging hebben aleeer we dat gelooven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38