Het PANORAMA-KERSTBOEK is er weer Het overtreft alleswat tot dusverre op dit |n den loop der jaren verkreeg het A gebied verscheen Laat dit Kerstboek uw St. Nieotaasgescheuk zijn 39 Kerstboek van Panorama een uit stekenden naam. En niet ten onrechte! Doch het Kerstboek, dat thans onze persen verlaat, overtreft alles, wat tot dusverre in ons land verscheen. Rijk gevarieerd is de inhoud, bijzon der fraai de uitvoering. Tal van illustra ties, waarbij niet minder dan dertien in kleurendruk, verluchten de uitgave, die wij ook dit jaar weer tegen een uiterst matige vergoeding ter beschikking van onze abonné's stellen. Uit den inhoud noemen wij het volgende: Het Kerstlied, een bijdrage van den musico loog en toonkunstenaar Jos de Klerk. Muziek en tekst der voornaamste Kerstliederen zijn in dit artikel opgenomen. De prentenschat van het Japansche leven, voor ons Kerstboek geschreven door B. Mod derman, een bij uitstek deskundig publicist op het gebied der Japansche prentkunst. De tekst wordt met talrijke fraaie illustra ties, waarvan vijf in kleurendruk, aangevuld. Jonkvrouwe dr. C. H. de Jonge, conserva trice van het Centraal Museum te Utrecht, koos de Vrouwenmode der 19e en 20e eeuw in Nederland tot onderwerp. Ben kerncollectie schilderijen wordt bij dit artikel gereproduceerd. Een vlotgeschreven artikel over de dieren wereld van Zuid-Afrika, geïllustreerd met tal van interessante foto's, is van de hand van G. de Josselin de Jong. De fraaie gravures van Jan Luyken, voor komende in zijn „Spieghel van 't Menschelijk Bedrijf", worden door Jan D. Voskuil toegelicht. Herman Moerkerk illustreerde met vlotte krabbels en een drietal in kleur gereproduceerde aquarellen een artikel over de Yolendamsche jeugd door Fred Thomas. Kaar aanleiding van het eeuwfeest der foto grafie wordt in een rijk verlucht artikel de ont wikkeling der foto-kunst behandeld. Uit den verderen inhoud memoreeren wij nog een aantal vertellingen, waarvan er een werd geïllustreerd door den bekenden teekenaar Doeve. en enkele boeiende Kerstverhalen. Bovendien bevat het Kerstboek als gratis bijlage een losbladigen Kunstkalender, die een sieraad voor uw huiskamer zal vormen. Dit in alle opzichten op hoog peil staande Kerstboek wordt voor onze abonné's verkrijg baar gesteld tegen de geringe vergoeding van slechts 75 ets. bij onze bezorgers, agenten, hoofdkantoor of bij den boekhandel. Franco toezending per post volgt na ontvangst van 85 cent per postwissel, in postzegels of op ons gironummer 142700 aan ons hoofdkantoor Nassaulaan 51, Haarlem. Spelmoment uit den dameshockeywedstrijd Nederland- Ierland (0-5). net eerste doelpunt. De N ederlandsche doélverdedigster (op den grond) is gepasseerd. Te Amsterdam vonden Zaterdag nationale zwemwedstrijden plaats, tijdens welke Iet van Feggelen op de 3 x 100 m. wisselslag het wereldrecord 100 m. rugslag dames, dat op naam stond van Cor Kint, met 1 min. 13.5, wist te brengen op 1 min. 13.2. Iet van Feggelen middenheeft juist de finish aangetikt. In de Biltsche Duinen heeft de Ned. Reisvereeniging Zondag een generale ski-les gegeven, welke werd geleid door den heer v. Tongeren (midden met bril). Zondag werd te Rijswijk de dameshockeywedstrijd Nederland-Ierland gespeeld, welken de Iersche dames met 5-0 wonnen. Vóór den aanvang overhandigde de Nederlandsche aanvoerster haar Iersche collega bloemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39