RHEUMATIEK FYNNON SALT LUX TOILET ZEEP ye cv» C V» t* C »- '1939' Cjcsclyerxli VÖÖV ^-0t. C/Vicol Het yerwenschte Paardenspoor door Ked mttock 40 moet in de kern bestreden worden, lederen dag dien ge hiermee wacht, lijdt U noodeloos langer pijn. Is dit noodig? Neen! Fynnon Salt, het eenige uit 7 geneeskrachtige minerale zouten samengestelde nieuwe preparaat, brengt uitkomst en verlichting voor rheuma- tieklijders, dus ook voor U! Een V» theelepeltje op een glas warm water, iederen morgen op de nuchtere maag ingenomen, zal na korten tijd z'n resultaten toonen. U mag niet langer wachten. Begin morgen met Fynnon Salt, het uit 7 geneeskrachtige minerale zouten opge bouwde middel ter bestrijding van rheumatiek. Het eenige zout dat Lithium bevat. Fynnon Salt is ver krijgbaar bij apothekers en drogisten a f 1.25 per grooten flacon. Mevr. A. te C. schrijft: Ik heb jarenlang in hevige mate aan Rheumatiek geleden en heb verschillende middelen geprobeerd, doch niets hielp totdat ik FYNNON SALT ging gebrui ken. Reeds na een week waren de pij nen zeer sterk af genomen. Ik kon mij bijna niet meer buk ken doch thans gaat het weer zeer ge makkelijk zonder eenig spoor van pijn. Ik acht mij ver plicht U te vertellen van de groote wel daad welke FYN NON SALT mij bewezen heeft. e€St\>e\ \*<St oeu Voor ieder, die U een prettige verras sing wilt bereidenl Een uiterst fijn crêpe georgette .zakdoekje, uitgevoerd in de fraaiste, tere pasteltinten, teza men met 4 flinke tabletten Lux Toilet Zeep en dan nog een smaak vol uitgevoerde kalender voor het jaar 19391 Wie van Uw kennissen zou zulk een prettige verrassing niet waarderen 1 Een drievou dige verrassing, die U toch slechts 50 o*y*o Sheriff Holborn had pech. Na besloot hij het spoor te volgen en sloeg eindeloos veel moeite en on tel- de richting in naar het westen. Mis bare teleurstellingen was het hem schien had hij geluk en zat hij Guy Coo- cindelijk gelukt de hand te leggen op per of een van zijn medeplichtigen op de Guy Cooper, een der beruchtste schapen- hielen. Hoopvol gestenul zette hij zijn dieven van het Mc. Connelldistrict. paard in draf en ging nauwlettend het Zeer ingenomen met zijn succes was hij paardenspoor na. den vorigen dag met zijn gevangene Urenlang reed sheriff Holborn voort, van Sandy vertrokken, de hoofdplaat s Zijn paard kon bijna niet meer vooruit van zijn district, -met. de bedoeling en liij zelf moest moeite doen, om niet hem af te leveren in Amadeus. Wijl hij in slaap te vallen in het zadel. Het spoor de reis niet in één dag kon halen, had was nog altijd goed zichtbaar, maar dat hij den nacht, doorgebracht op de stemde hem niet tot voldoening. Als Zwartvoetranch, een eenzaam gelegen het hier of daar onzichtbaar was gewor- schapenfokkerij in het hartje van het den had hij met zekerheid vast kunnen Australische Alexandre-land. stellen, dat de berijdenvan het paard de Hier was de gerechtigheid helaas bij bergen in was gegaan en dat hij dus een den neus genomen. Toen hij 's morgens schapendief achterna zat. Thans leek opstond bleek zijn gevangene, dien hij het veel waarschijnlijker, dat het spoor stevig geboeid in den stal had opgeslo- op de ranch van Reggie Till uitliep, ten, spoorloos verdwenen te zijn, met Het begon reeds te schemeren, toen achterlating van zijn paard en van de hij eindelijk zekerheid kreeg. In de verte lasso, waarmee hij gebonden was ge- vertoonde zich de hoeve van Reggie weest. Elk spoor van den vluchteling Till en het spoor scheen er recht op toe ontbrak in de rotsachtige woestijn en na te loopen. Hij verwensehte zijn onge- zijn hart lucht te hebben gegeven in lukkig gesternte: als hij dezen omweg een reeks verwenscliingen aan het adres niet had gemaakt, was hij thans allang van Guy Cooper en zijn schurkachtige thuis geweest. Voor de laatste maal gaf medeplichtigen, had hij in arren moede hij zijn paard de sporen en tien minuten den terugtocht naar Sandy aanvaard, later reed hij het erf op van de Bontkop- Op den terugweg naar zijn woonplaats hoeve. Reggie Till verscheen aan de hield sheriff Holborn zijn paard in aan deur, toen hij van zijn paard steeg, den ingang van den Mc.Connellbergpas. De rancher begroette hem luidruch- Hij had een rit van twaalf uren achter tiger dan gewoonlijk. „Hallo, John, je den rug en het dier was doodmoe, bent zeker gauwer terug dan je zelf ver- Sandy lag aan de overzijde van den wacht had?" steilen pas - een klauterpartij van Sheriff Holborn was veel te diep te- vier uren lang en over diepe ravijnen, leurgesteld, om zich terstond rekenschap overspannen door primitieve bruggetjes te kunnen geven van het bevreemdende van boomstammen met planken. feit, dat de rancher met den ongeluk- Languit op den grond gelegen liet kigen afloop van zijn tocht bekend was. sheriff Holborn zijn scherpe blikken „De dder zal alle schapendieven langs de rotsholen van de Mc.Coimell- halen," barstte hij los. „Die Guv Cooper keten gaan. Hier hadden Guy Cooper is vannacht uitgebroken van de Zwart en zijn kornuiten hun schuilplaats en voetranch. Ik had hem nog wel zóó goed het leek hem waarschijnlijk toe, dat de gebonden. Bij de Duivelskloof zag ik dat vluchteling hierheen in den aanstaanden verwensehte paardenspoor en voor alle nacht zou terugkeeren. Thans viel er, zekerheid besloot ik het te volgen. Maar waarheen hij zijn blik ook wendde, hier...." nergens een teeken van leven te bespeu- De rancher onderbrak hem met een ren. De inwoners van Sandy vertoonden glimlachje. „Bill Arrett liet het achter, zich nooit aan deze zijde van den pas hij heeft vanmiddag 'n paard afgereden, als zij naar de stad moesten, maakten Zoo, dus je hebt een langen omweg voor zij liever gebruik van het ongevaarlijker niets gemaakt, John?" wagenspoor, dat om de Mc.Connellket.en Sheriff Holborn liet zich opnieuw een heenliep. verwensching ontvallen. „Je schijnt er De namiddagzon bevloeide de berg- nogal plezier in te hebben," snauwde hij, wanden en ravijnen met een purperen terwijl hij zijn paard ontzadelde. Opeens gloed, toen sheriff Holborn opstond en scheen hem echter een licht op te gaan, zijn paard riep. Het werd tijd om op te want hij keek den rancher verbaasd aan. breken, wilde hij nog voor liet donker „Maar hoe weet jij," hernam hij lang- thuis zijn. Hij lieesch zich in het zadel zaam, „dat Guy Cooper me ontsnapt en vervolgde zijn weg recht op de is?" primitieve brug aan, die de Duivels- „Zei ik dat?" vroeg de rancher met kloof overspande. een effen gezicht. Hij was geen tien voet meer van de „Je zei dat, ik gauwer terug was dan brug vandaan, toen hij met een zacht ik zelf had verwacht en je moet er dus gefluit zijn paard inhield. Vlak voor hem, méér van weten evenwijdig met de McConnellketen, „Dat doe ik ook," knikte Reggie Till, liep een duidelijk zichtbaar paarden- „Tien minuten geleden kreeg ik een spoor. De bodem was hier zanderiger telefoontje van Sandy. De brug over de dan in de streek, die hij achter zich ge- Duivelskloof is ingestort. Allebei de laten had en het kostte hem geen moeite boomen de overlangsliggers waren vast te stellen, dat het spoor nauwelijks tot op de schors doorgezaagd. Guy's twee uur oud kon zijn. medeplichtigen hadden je langs den- Peinzend bleef hij de hoefindrukken zelfden weg in Sandy terugverwacht en beschouwen. Guy Cooper was te voet, je een kleine verrassing willen bereiden, ontvlucht, maar het was niet onmoge- Maar je volgde het paardenspoor en dus lijk, dat hij onderweg een paard had bleef het onheil bewaard voor een ander weten te bemachtigen. Was dit inder- slachtoffer daad het geval, dan was de schapendief Sheriff Holborn stond een oogenblik hem vóór en kon het spoor van hem als versteend. „Wie?" stiet hij schor uit. zijn. Het was echter evengoed mogelijk „Guy Cooper. Hij kwam te voet van dat Reggie Till hier pas gepasseerd was, de Zwartvoetranch en wilde naar zijn wiens ranch aan het einde van de schuilplaats terugkeeren. Zijn mede- McConnellketen gelegen was. In dit plichtigen zagen het ongeluk uit hun geval maakte hij een omweg van zes verborgen schuilhoek gebeuren en een uren en hij was doodmoe. kwartier geleden hebben ze zijn bloedig Sheriff Holborn aarzelde lang. Toen overschot in Sandy binnen gebracht."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 40