Van zwart Flimweel Welhaast geen enkel materiaal, dat zoo flatteus is als zwart fluweel. En dat vooral, als een bescheiden stukje witte kant, een speld of clip van strasz ofwel het thans zoo moderne goudleer het geheel een vroolijke noot verleenen. Voor degenen, die zich niet graag aan zwart wagen, en in dit opzicht is de Hollandsche vrouw nu eenmaal veel conservatiever dan haar Fransche zuster, komen dit seizoen vooral bordeaux-rood, diep-paars, flessclien- groen en donkerbruin fluweel in aanmerking. De eerste japon is van een mooi velours chiffon, dat voor een groot deel in biezen op zwarte tule genaaid is. 'n Buitensporigheid, die echter absoluut niet noodzakelijk is om dit ja ponnetje; dat gegarneerd is met inzet en manchetten van Vene- tiaansche kant, tot een geslaagd geheel te maken. Ook het tweede jurkje is met kant versierd en even geschikt voor het visite-uur als voor avond-vermaak. De ruimvallen- de corsage en de wijde mouwen gebieden eenige voorzichtigheid voor degenendie haar silhouet lie ver niet zwaarder doen schijnen. Het derde japonnetje met strak aangesloten en gex'impeld lijfje kan slechts van een uiterst soepel velours gemaakt worden. Hoewel het uiteraard slechts geschikt is voor meer plechtige gelegenheden zal menigeen toch een lange strakke mouw prefe- reeren. Als eenige garneering enkele fantasie knoopjes van sterk schitterende strasz. Ten slotte een voornaam toilet, dat zoowel voor diners, schouwburg, concertzaal als gala-gelegen heden kan dienen. Het strak aansluitende lijfje wordt van voren door vrijwel onzichtbare rits gesloten. Zoowel kraagje als rok zijn met kleine glinsterende steentjes versierd. Öp wijnrood fluweel zouden gekleurde steeneu het uitstekend doen. Dit klassiek toilet is niet alleen geschikt voor wat langere vrouwen, maar zal daarenboven ook nog menig gebrek als bijvoorbeeld wat zware heupen met den mantel der liefde bedekken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 46