Lilac Tartan NAMIDDAG JAPONNEN UraltCaoenöfl MoU voor- cte ehfboge otaai... CORRESPONDENTIE 47 470. Japon van lichte wollen stof met tresgarneering, hooge col, schouderpat en rugstuk. Benoodigde stof: 3 m. 140 cm. breed. 471. Japon van dunne wollen stof, kraag met klokstuk, lange mouw, gladde rok. Benoodigde stof: 3 m. 140 cm. breed. 472. Japon van wollen geor gette, donker vest en strik, klokkende kraag, klokkende rok met voorbaan. Benoodigde stof 3 m. 1 40 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42-44-46-48 VTan alle in deze rubriek afgebeelde ge- V nummerde kostuums, die ontleend zijn aan 't modealbum „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels cn japonnen, 20 ets. voor rok ken en blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral op geven het gewenschte maatnummer. Be stellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631aoor toezending van net bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR ..PANORA", NASSAU PLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan 't bureau van dit blad. Mevr. H. de L. te Hilversum. Bouillon blokjes zijn zoowel voor het aanbrengen van een pikanten smaak als voor het maken van gewonen drinkbouillon, soepen en dgl. bestemd. Men rekent voor het verkrijgen van 1 liter bouillon 4 a 5 bouillonblokjes, terwijl men voor drinkbouillon 1 pond vleesch in 1 liter water moet laten trek ken. Voor soep kan men meer water (1 y2 2 liter) op 1 pond vleesch nemen. Wanneer u busgroenten wilt gaan sto ven, wordt het blik open gemaakt, dan in een warmen oven of een pannetje met warm water gezet tot de groenten door en door warm zijn, vervolgens worden ze in een vergiet gedaan om uit te lekken en daarna worden ze met zout, een stukje boter en zoo noodig nog wat andere ingrediënten gestoofd. Op deze manier blijft de kleur (b.v. van doperwten) veel beter behouden, terwijl ook de smaak beter tot zijn recht komt dan wanneer men de groenten eerst in een vergiet laat uitlekken en dan, wanneer ze dus nog koud zijn, met boter gaat stoven. Voor het marineeren van haring (8 stuks) gebruikt men: plm. 8/4 liter wijn azijn, 1 grooten ui, 2 Spaansche pepers, 3 laurierbladen, 8 kruidnagelen, desver- kiezend 1 citroen. Uw verzoeken om patronen hebben wjj genoteerd. Mevr. C. V. te Noordwijk. Een lijst van een eenvoudigen, zij het royalen baby-uitzet volgt hieronder: Drie dozijn onderluiers (tetra of oogjesgoed), drie dozijn molton of wollen bovenluiers, een dozijn onderleggers, een dozijn navelbandjes, zes eerste hemdjes, zes tweede hemdjes, zes flanelletjes, zes truitjes, drie luierbroekjes, drie luier- lijfjes, twaalf lakentjes, zes kussen sloopjes, een zeiltje, twee of drie niet te dikke wollen dekentjes, een warm waterkruik, een slaapzak, een badther- mometer, waschlapjes, drie badhand doeken, een stukje kinderzeep, een waschkommetje en twee groote kom men, een strooibusje met poeder, een fleschje slaolie, een stukje veterband, veiligheidsspelden, zes slabbetjes. Voor de wandeling eventueel babycape, jasje met mutsje, wantjes, sokjes. Een wieg met matrasje enz., plus de benoodigd- heden voor de moeder. Wij maken er u nog even op attent dat per dag noodig is: een flanelletje (onderhemdje), een hemdje, twee navel bandjes, twaalf luiers en twee onder leggers. Als het goed veel wordt ge- wasschen, kan natuurlijk met een klei neren uitzet worden volstaan. Dit kunt u zelf gemakkelijk bepalen. Mevr. D. Z. te Amsterdam. Gepoli toerde meubelen worden geregeld stof vrij gemaakt en zeer dun in de was gezet. Gebruikt u te veel was, dan wor den de meubelen vet en streperig. Bij een groote beurt kunt u ze afnemen met een spons en zeem met lauw water en ze daarna weer in de was zetten. Vlek ken bewerkt u met een kurk en een papje van slaolie en sigarenasch. De vetvlekken uit uw cocosmatten kunt u verwijderen met een warm sopje van een goede zeepsoort. Om zeker te zijn dat al het vet wordt opgenomen, giet u een scheutje benzine in het sop. U spoelt de vlekken na met water en azijn om alle zeepresten te verwijderen. .«w» -s< 7^ /risdi i als de natuur V zelve en U zoekt naar een aardig ge schenk, denk dan aan Lohse Uralt Lavendel. Als op St. Nikolaas- avond de mooie, groene flacon uit het pakje komt, glanzend in het licht, dan spreekt deze een eigen vroolijke taal. En de zuivere, na tuurlijk frissche geur van echte lavendel wordt door dames èn door heeren steeds bijzonder ge apprecieerd. De mooie, han dige zakflacon kost slechts 7C D ct. U kunt spelenderwijs met eén enkelen draad doorbreien en vanzelf ont staan de mooiste Schotsche ruiten. Vraagt nog heden bij het NOMOTTA-Agentschap, Valeriusstraat 141, Amsterdam-Z. om gratis toezending van het NOMOTTA-boekje met gekleurde afbeel ding en nauwkeurige beschrijving van een pullover uit deze nieuwe wol.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 47