KRUSCHEN Hevige hoofdpijnen maakten haar hulpeloos Voedzaam, lekker en voordeelig, Nu SALTS «fir „Ik ga naar huis, Barnett," zei hij. „Vanavond kom ik nog even terug." „Goed, chef. Wie komt mij aflossen?" „Luke- om zes uur. Je hebt mor gen vroegdienst." Dorothy had geen reden nog langer te wachten. Zij verlangde het ook niet de houding van John Penn was zoo strak officieel, dat zijn gezelschap haar tegen begon te staan. Zij dankte hem voor zijn medewerking en gaf Rex een hand. Rex bracht haar naar de deur. „Gaat u nu terug naar Chicago?" vroeg hij met haar hand in de zijne. „Morgen," antwoordde zij. „Voor vandaag is het te laat. Ik blijf vannacht in Sint Paul. Ik dank u wel, mister Barnett, en wensch u het beste." „Dank u," zei hij hartelijk, terwijl hij haar hand los liet. Zij knikte hem toe en keek niet één keer om. Rex ging zuchtend naar binnen. Aardig meisje jammer slechts dat Chicago zoover van Sint Paul verwijderd lag. Dorothy had haar intrek genomen in het Victoriahotel. Dien avond begaf zij zich na het diner naar haar kamer en in het donker voor het venster gezeten genoot zij van den aanblik van de verlichte stad. Dezen dag had zij de haar opgedragen taak tot een einde gebracht een einde dat zij zelf welis waar niet in alle opzichten bevredigend achtte, doch dat niettemin zeker de goedkeuring van haar lastgevers weg zou dragen. Zij wist meer van den han del in verdoovende middelen dan de politie en aan de hand van de gegevens in haar rapport kon het den bevoegden autoriteiten niet moeilijk vallen de laatste verbindingsschakels in de ver boden organisatie op te sporen, die voor haar verborgen waren gebleven. Uit gewoonte ging zij in gedachten alle gebeurtenissen van den dag nog eens na. Zij dacht aan Rex Barnett en het speet haar, dat zij hem gekwetst had. Hij was trotsch en zeer gevoelig naar 't scheeneen karaktereigenschap, die zij niet kon veroordeelen in een man. Daarop dacht zij aan inspecteur*John Penn. Zij zag hem staan, hoorde zijn stem en zag dat opvallende litteeken weer in zijn hals. En toen was het haar plotseling, of haar een blinddoek van de oogen viel. Dienzelfden manja, dienzelfden man had zij in Chicago ont moet in smokkelaarskringen ergens in een deftig restaurant in gezelschap van Stanley Jones, waar hij half van haar afgewend zat. Daarom was hij haar zoo bekend voorgekomen, toen hij in het douanekantoortje met afgewen den blik naar den regen stond te staren... Eén oogenblik zat zij verbijsterd om die ontdekking. Doch eensklaps sprong zij op. Hij was de laatste schakel in de lange keten van geheimen, die van Stanley Jones tot ver over de grens reikte: John Penn was omgekocht en in zijn inspectie vond het verboden vervoer waarschijnlijk plaats. Hij effende de wegen voor de smokkelaars dat verklaarde óók, waarom er juist in zijn inspectie zoo weinig arrestaties plaats vonden. Het was vreemd dat het haar niet inviel de' politie van haar vermoeden in kennis te stellen. Z\j dacht aan Rex Barnett en liep plotseling naar de telefoon. Zij liet zich verbinden met de douane, vroeg naar Rex' adres en liet een taxi voorkomen. Eerst toen zij onderweg was naar zijn woning viel haar de ontstellende vraag in, welken waar borg zij eigenlijk had, dat hij niet eveneens in het complot zat van Stanley Jones. Maar neen, dat was onmogelijk. Rex Barnett was heel verbaasd, toen ''ij tegen acht uur het bezoek aange kondigd kreeg van een jongedame. En nog meer verbaasd was hij, toen hij ontdekte wie hem bezocht. „Miss Roberts," zei hij verbluft, met den knop van de deur in zijn hand. Dorothy was opgewonden en viel met de deur in huis. „Wie doet er op het oogenblik dienst aan het grens- kantoor, mister Barnett?" „Jim Luke waarom interesseert u dat?" vroeg Rex met oogen als vraag- teekens. „Ik zal het u zeggen straks," ant woordde Dorothy ernstig en haar op winding bedwingend. „Wees zoo goed en geef me antwoord op nog een paar vragen. Op welke uren is de grensstreek in deze inspectie practisch zonder be- „Nooit," zei Rex, opnieuw verbluft. „John Penn stelt de surveillance diensten zoodanig vast, dat zij in elkaar grijpen. Zoodra een patrouilleauto ge passeerd is, is de overgang naar de Canadeesche grens op dat punt welis waar gedurende eenige minuten vrij, maar daar hebben de smokkelaars weinig voordeel van. Op den dag zijn het de vliegtuigen, die hen kunnen ver rassen en 's nachts de patrouillebooten op de rivier." Dorothy haalde diep adem. „En als de smokkelaars nu eens een mede plichtige hadden in het douanekorps, zou het hun dan wél mogelijk zijn een goeden slag te slaan?" Rex maakte een onrustig gebaar. Hij begreep den zin van die vraag. „Wie?" vroeg hij kortaf en barsch. „Dat kan ik nog niet zeggen. Maar vertrouwt u mij?" Rex keek haar aan. Die geheimzinnig heid prikkelde hem, maar het zekere optreden van het meisje imponeerde hem. „Ja," antwoordde hij langzaam, „waarom zou ik u niet vertrouwen?" „Dan is het goed. Wilt u mij een groot genoegen doen? Zoudt u aan de hand van den dienstrooster na kunnen gaan, waar zich de zwakke plekken bevinden in de grensbewaking van dezen nacht?" „De zwakke plekken?" echode Rex, die van de eene verbazing in de andere viel. „Die zijn er niet, miss Roberts. Hij stond in gedachten en bracht plot seling een hand aan zijn voorhoofd. „Tenzijvoegde hij er langzaam aan toe, „John Penn vanavond tusschen elf en twaalf uur niet zou komen op dagen. In dit ondenkbare geval zou de grens en de rivier vanaf het grenskan- toor tot aan Long Peak onbewaakt zijn." In Dorothy's oogen kwam een zonder linge uitdrukking. „U zult er goed aan doen déér, waar u denkt dat het noodig zal'zijn, vanavond tusschen elf en twaalf een oogje in het-zeil te houden, meneer Barnett," hernam zij met nadruk. „Wat mij betreft: ik zou graag van de partij zijn Rex was bleek. Hij kon zich niet ver gissen die woorden hielden een dui delijke beschuldiging in aan het adre- van John Penn. De verdenking kwam hem monsterachtig voor nimmei was hem iets in het gedrag van John Penn opgevallen, dat voedsel kon geven aan het vermoeden, dat hij dubbel spel speelde. Er was echter nog iets anders, dat hem onbehaaglijk stemde John Penn was zijn chef en het leek hem niet fair een meerdere te bespion neeren. Hij aarzelde en schudde eens klaps krachtig ontkennend het hoofd. „Neen," zei hij kort. „Niet?" vroeg Dorothy, zonder hei minste teeken van Verrassing. „Wel. het verbaast me niet ik begrijp wat u denkt dat uw plicht is tegenover uw chef. Maar dat zal me niet weerhouden alleen te gaan, Rex Barnett." Slot op blz. 37 zoo'n heerlijke kop warme Droste Verpleegster Cacao I - Gezond en opwekkend vooral in deze kille dagen! ALTIJD WELKOM! Spaart bons voor kop, ketel, beker, blad of boraie. sinds maanden geen pijn meer ..Ik heb v>oeger aan ontzettende hoofd pijnen geleden. Het srheen dan of ik niet meer zien kon en ik moest uren achtereen gaan liggen. Toen ried een tante mij aan Krusehen Salts te probeeren. l)at deed ik en sinds maanden zijn die vreeselijke hoofdpijnen geheel opgehouden. Mevr. M.W." (Origineele brief ter inzage.) Meestal is de oorzaak der hoofd pijnen het ongemerkt achterblijven in het lichaam van afvalstoffen, welke het organisme verontreinigen en de algeheele gezondheid ondermijnen. Om U dus van Uw klachten af te helpen, is het in de allereerste plaats noodig, dat Uw inwendige organen op natuur lijke wijze hun plicht doen en alle afval stoffen geregeld uit Uw lichaam ver wijderen. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen aan deze stoffen ge regeld te verwijderen en voorkomt dat ze zich ooit weer vormen, zoodat de hoofdpijnen voorgoed verdwenen zul len zijn en tevens de oorzaak van ver schillende andere aandoeningen als rheumatische pijnen e.d., welke kunnen ontstaan, wanneer Uw afvoerorganen niet behoorlijk werken, wordt wegge nomen. De „kleine dagelijksche dosis" zal U verbaasd doen staan over haar wonderbaarlijke werking en ook U zult tot de trouwe, overtuigde Kruschen- gebruikers gaan behooren. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten. X 'O Om vlug en blijvend verlichting - bij zwaren hoest door verkoudheid te verkrijgen, smelt een lepel Vicks VapoRub in een kom kokend water en inhaleer gedurende eenige minuten de geneeskrachtige dam pen. Zij zuiveren het verstopte hoofd, ver wijderen het slijm, verlichten den hoest en vergemakkelijken de ademhaling, Wrijf tegen bedtijd VapoRub op keel, borst en rug en ondervind den weldadigen invloed van de directe werking door de huid, alsmede van de geneeskrachtige dampen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 7