(bid CoIIaac DE GEBROEDERS WISKOTTEN Grossiuiths laucnderlUaler enJeep 4 ■s^ Het veertiende boek der Kennemer Serie: door Rudolf Herzog 10 -f% 1 Grossmith brengt thans naast den be kenden typisch-groenen flacon een geheel nieuwe creatie met witte stop van onderstaand model, verpakt in fleurige cartonnages. De echte Engelsche, zuivere, niet ge parfumeerde Grossmith's-Lavender is óók in Grossmith's fijne toiletzeep verwerkt. De nieuwe serie Lavender-flacons in prijzen van 75 cent tot f2.25. .1ST»46 Jongens! Dit is juist datgene, waar je naar zoekt I Een Meccano Uitrusting zal je steeds In span ning houden, vanaf de eerste minuut, dat je haar In huls hebt. Je ondergaat de eerste sensatie, zoodra je begint te bouwen. Er zijn geen Ingewikkelde aanwijzingen, die het •e lastig maken. Je doet de handleiding, die bij de uitrusting verpakt Is, open, kiest het model wat je lijkt en gaat aan het werk. Dit jaar zijn de uitrustingen beter dan ooit en nog nooit tevoren zijn er zooveel modellen in de instructlehandleldlngen aan getoond Vraag je leverancier om je de nieuwe Meccano Uitrustingen te toonen Meccano Uitrustingen vanaf f 1.40 JongensVraag om het nieuwe Meccano prospectus Vraag je handelaar om een exemplaar of schrijft heden aan ons depót voor engros FA. HAUSEMANN HOTTE, Kremboomisloot 59, Amsterdam. Gefabriceerd door MECCANO LTD., LIVERPOOL ENGLAND Het groeiende succes run onze Kennemer Serie heeft ons doen besluiten als veertiende boek iets zeer bijzonders te kiezen en teel den beroem den roman van Rudolf Herzog: De gebroeders Wiskotteneen werk, dat in zekeren zin reeds klassiek is. De ouderen onder onze abonné's zullen zich dit boeiende, levendige boek van diepe menschelijkheid zeker nog herinneren. In ieder geval zal de naam hun bekend zijnen ongetwijfeld zullen zij de verschijning van dit kloeke werk in de Kennemer Serie met groote mengde begroeten, teneinde het nu in per soonlijk bezit nog eens te kunnen herlezen. Maar wij zijn er van overtuigd, dat ook de jongere abonné's zich zullen haasten het boek te lezen, te meer, waar het nu in een nieuwe, voortreffelijke Neder- landsche bewerking in zulk een kostelijke uitvoering en tegen zoo'n geringe vergoeding onder ieders bereik wordt gebracht. Het is een ge legenheid, die niemand kan laten voorbijgaan.' De hoofdpersonen in dezen roman zijn de zes gebroeders Wiskot ten, fabrikantenzonen te Bar men. Hun ouders hebben de textiel fabriek opgericht, die den achtergrond vormt van een groot en belangrijk deel der handeling, en nu hun zonen volwas sen zijn. vertrouwden zij de praetische leiding, de verdere ontwikkeling dei- zaak aan dat zestal toe. De zes gebroeders zijn zes verschil lende menschen. met zes verschillende karakters; maar in alle zes zit diep en vast geworteld de familiezin, en de liefde voor het bedrijf, dat de schepping en de trots der familie is. Die liefde'spreekt bij ieder volgens zijn eigen aard. Die liefde moet strijd doormaken strijd met persoonlijke neigingen, strijd met normaal-mensche- lijke behoeftenen langen tijd schijnt die tegenstrijdigheid onoplos baar. Het botst in het leven van die menschen, die toch zoo van harte hetzelfde willenhet kraakt en het barst en het brèekt! Of schijnt te breken. Want de oprechte wil van rechtschapen harten is onwrikbaar en maakt onwrik baar. wat hij werkt. Hier hebben wij gewezen op de diepte van dezen roman, die zoo makkelijk leest en zoo boeit, dat hij met Alle diepte toch ontspannende lectuur blijft. De diepte van dezen roman is, dat hij een stuk bruisend, krachtig bruisend leven niet alleen schetst, maar er de problemen van blootlegt en den weg naar oplossing wijst. Een krachtig bruisend stuk leven is de groei en de bloei van een groot bedrijf, ondanks de menschelijke zwak heden, die het van binnen, de vijandige krachten, die het van buiten belagen. Een krachtig bruisend stuk leven is de onwilligheid van een zoon, die in jeugdigen drang iets anders najaagt dan het „juk" van saamhoorigheid en zakenleven. Een krachtig bruisend stuk leven is de stil ontluikende liefde tusschen dien oproerling en een jeugd vriendinnetje. waar schrijnend tegenover staat de bittere ontgooche ling, die de oudste zoon in zijn huwelijk vond. Die stukken leven bruisen en klotsen door en tegen elkaar in dezen roman, en lang weten we niet, of de kracht der golven vernieling zal bren gen, dan wel vervloeien tot een sterker, mooier, vruchtbaarheid brengenden stroom. Moesten we één persoon noemen ten antwoord op de vraag: „Wie speelt dé voornaamste rol in dit boek?" dan zouden we zeggen; de oudste der ge broeders, Gustaaf. Hij brengt in beeld den grooten, pijnlijken strijd, die in het leven van honderdduizenden goede sterke mannen ontstaat tusschen hun werk en hun huiselijk geluk. Hij is dooi den schrijver het zuiverste, het stevigste geteekend. We zien hem leven en hard zijn en week zijn, zooals een man lééft, die met vaste hand zijn zaak leidt en daar in opgaat, maar die toch tevens (en wie is dat niet?) een mensch is met alle menschelijke nooden en gevoeligheden. De schrijver heeft hem niet móói ge maakt liij is gevoelig maar niet wee; hij is een baas maar geen tiran; hij is rechtschapen, maar geen model van schoolboekjesdeugdhet is een bonk en een groote jongen tegelijk het is een kerel. Gij krijgt een fiksclien, smakelijken. voedzamen hap lectuur te genieten. Strijd en liefde in mensehenwerk en mensclienziel, pakkend en puur en soms poëtisch afgeteekend. Volledigheidshalve vermelden wij nog. dat de uitgaven van de Kennemer Serie bedoeld zijn als een premie voor de lezeressen en lezers van onze tijdschrif ten. De prijs van deze met groote zorg gekozen en vertaalde en keurig ver zorgde boeken, die het beste vertegen woordigen van wat op dit gebied ver schijnt, bedraagt daarom slechts DERTIG CENT per ingenaaid exemplaar. De luxe-uitgave gedrukt op extra zwaar papier en gebonden in een geheel linnen prachtband, kost EEN GULDEN Rechtstreek sche toezending volgt alleen na ontvangst van 40 cent (in postzegels, per postwissel of per giro no. 142700) voor 't ingenaaide en f 1.15 voor 't luxe-boek aan het hoofdkantoor. j Dit nummer van PANORAMA is uitgebreid met acht pagina's tot een totaal van achtenveertig, exclusief j „De Humorist'' ,Sjors". m

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 10