VEqSTUi«\*&$ het zuur in uw maag GEEN ONTWAPENING BEWAPEN CTHAWIJN VAM OUD KLOOSTERBALSEM NEEN- ONKOSTENBRIEFJES KNEUZINGEN *CK M'WT«3^ 7(111 FFM GAT IN HET AKKER'S ZOU EEN GAT IN HET VLOERKLEED KUNNEN BRANDEN 12 Bij verstuikingen zijn de spieren plotseling gerekt, uit hun verband geweest en daar door stijf en pijnlijk. Bij kneuzingen is de huid gewond of gebarsten: het vleesch gekneld en beleedigd, vaak tot op het been. Elke beweging hindert. Alles doet zeer. is stijf en opgeloopen en heeft rust en goede verzorging noodig. Doe een goed verband met flink Klooster balsem erop en vernieuw dat dagelijks. Kloosterbalsem heeft gelijktijdig een dub bele werking. Kloosterbalsem dringt diep in de beschadigde weefsels e«i verricht daar zijn weefsel-herstellende werking. Kloosterbalsem maakt tevens de spieren soepel en lenig en bevat bovendien stoffen, die de gewonde huid genezen. Onovertroffen bij oude tn nieuwe wonden. Ongeëvenaard als wrijfmiddel bij rheuma- tiek, spit, stramheid, ischias, spier- verrekkingen en spierpijn. Onontbeerlijk hij gesprongen handen, wintervoeten. Origineele foto van een vloerkleed, v er b ra nd door maagzuur. Wanneer Uw spijs vertering U pijn be zorgt, ligt de oorzaak hiervan meestal in een teveel aan zuur in Uw f maag. Weet U, dat dit zuur zoo krachtig is, dat het een gat zou kunnen branden in een dik pluche vloer kleed Dit is bewe zen door scheikundi gen. Zij druppelden wat zoutzuur (dat de zelfde samenstelling heeft als maagzuur) op een karpet en dit zuur brandde hierin inderdaad een «gat van dz 15 cm. Indien dit reeds het geval is met een vloerkleed, zult U zich kunnen voorstellen, welke uitwer king dit zuur heeft op Uw maag. Bevrijdt 1 U zelf van dit zuur door na den maaltijd i - of steeds wanneer U pijn voelt - Digestif Rennie pastilles te nemen. Rennie is een pastille, die gemakkelijk in den mond i oplost, zich dan met het speeksel ver mengt en daardoor een onmiddellijke uit werking heeft. Het bevat bestanddeelen, die het zuur absorbeeren en neutraliseeren, en andere bestanddeelen, die de spijsver tering krachtig bevorderen en zoodoende voorkomen, dat zich weder overtollig zuur vormt. Digestif Rennie pastilles zijn zeer smakelijk en dan ook bijzonder prettig te nemen. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40 per pakje en f 1.25 per groot pak. Per pot van '25 Gr. f 0.62V», pot van 50 Gr. t 1.04 Bewapening tegen Griep en Kouvatten en die an dere kwalen van 't natte, gure jaargetijde. Ook U moet zich in acht nemen! Kweek weerstandsvermo gen tegen de aanvallen van dezen tijd van 't jaar. Neem regelmatig Kina wijn van Oud (Tonicum), een -smakelijke zachtzoete wijn, getrokken op de aller fijnste kinabast en genees krachtige kruiden. Die geven U de noodige weer stand „van binnen uit". Kinawijn van Oud (Tonicum) wordt verkocht in goede zaken. Per Liter-flesch f. 2.20 115 floor Paul Gallico I „Zal niet gaan. Honderdvijftig." De secretaris, meneer Dodd, kwam „Ik heb maar vijfentachtig dollar bij naast het bureau van den hoofd- me," zei Brown. _De kapitein schudde redacteur staan en liet een droog het hoofd. „Wacht even." zei Brown, kuchje hooreu. Hoofdredacteur Wvatt „Heb jij geld bij jet" vroeg hij aan Vogel. Court keek hem aan. „Jat" ,,'n Dollar of acht," zei de fotograaf. „Eh. die oukostenbriefjes van de „Zal niet gaan," zei de kapitein, naar ramp van de Columbia - die hebt n den zwarten hemel kijkend, ,,'t Zal afgeteekend. spoken buiten. Ik moet de risico be- ^,Ja, die heb ik af ge teek end. U kent taald hebben. Honderdvijftig." mijn paraaf tocht" Zij hoorden een auto aankomen, „Ja," zei meneer Dodd scherp, „maar zagen de koplichten. De revolver kwam u hebt waarschijnlijk een paar dingetjes weer te voorschijn. Er stapte één man over 't hoofd gezien, 't Is geen ge- uit den auto. Browu ging naar hem toe woonte, dat de krant flesschen whisky en praatte met hem. voor de redacteurs betaalt, of 'u nieuwen „Dit is Ed Smallens van de Gazette, hoed voor een verslaggeefster. Ik heb kapitein. Samen kunnen we honderd een paar posten aangestreept...." vijftig betalen. Maak u maar klaar." Court drukte een sigaretteneind uit De kapitein keek verbaasd. „Is hij en keek. „Boothuur van de kust, Atlan- van een andere krant?' tic City.... $75" en: „auto Noord- „Ja," zei Brown. „Wat hindert dat? Atlantic C. Atlantic C. S 3.80." Alleen komen we er geen van beiden, en: „1 I.. Scotch (verdraaid slecht)'t Is een beste kerel, en hij heeft geen S 6.50." Op het briefje van juffrouw fotograaf bij zich gaan we?" Jones stond maar één post: „Een model- De kapitein ging hen voor, naar hoed (alstublieft,)18.80." binnen, en stak een lamp aan. „Deen „Als ik 't wél heb," hernam meneer andere kleereu bij je dan dié?" vroeg Dodd, „waren onze verslagen over die Borrow. Zij schudden hun hoofden. „Ik luchtramp niet zoo buitengewoon, dat zal een paar truien en oliejassen halen, we er zulke extraatjes voor over hoefden en ik ga me meteen aankleeden. Wacht te hebben. Maar fotograaf Osgood maakt hier maar." Hij ging naar boven, en 't nog bonter. Die noteert maar eventjes kwam terug in oliejas en kaplaarzen. 119 dollars voor reparatie van zijn gebitToen bracht hij hen de keldertrap af, en Osgood kost ons veel te veel geld. Ik heb zij kwamen niet in een kelder, maar in van meneer Haley gehoord, dat hij weer het boothuis. Zij trokken de extra- een nieuwe camera ook heeft aange- kleeren aan, die de kapitein hun leende vraagd da's de derde in een maand en gingen op de banken zitten. Met een tijd. Als een fotogTaaf niet beter op zijn geweldig lawaai kwamen de twee mo uitrusting kan passen, zegt meneer toren op gang, en het vaartuig schoof Haley. eli. Meneer Dodd bleef naar buiten. De wereld was nu donker- steken. Hoofdredacteur Court, keek naar grijs, en er blies een snijdende wind uit hem óp niet een vreemden, onpeilbaren het noordoosten, trek in zijn kalme, koele gezicht, en er dreigde iets in zijn oogen. Maar hij boog zijn hoofd weer en keek op de onkosten - Fred Courvis, de luehtfotograaihad briefjes. Toen stak hij een nieuwe sigaret juist plaats genomen in het vliegtuigje aan en zei: van de Kling, en Spot Reilly, de piloot, „Er is iets van waar wat u zegt, wou al starten, toen er een auto aan- meneer Dodd. Zóó buitengewóón waren reed, waar Jenny Jones uit stapte, onze verslagen over die ramp niet. met een nieuwen voorjaarshoed op en een zak sinaasappels onder haar arm. II Het was zes uur in den morgen. „Hallo, Jen," zei Courvis, nadat hij de frons van zijn voorhoofd had weg- Uit de taxi, die voor het grijze huisje aan het eind van den weg stilhield, stapten Perrv -Brown, journalist, en de geduwd. dikke Al Vogel, fotograaf. Het was „Mmm," antwoordde Jenny. „Meneer nacht, donker, vochtig, koud, rauw. Court heeft me uit bed geklopt. De Vogel stond in zijn handen te wrijven jongens zijn allemaal in New London, en Brown klopte. Hij hoorde niets. Hij dus stuurt hij mij maar. Gaau we klopte harder, langer. Toen klonk er haast?" schril een vrouwenstem„Wie is daar? „Stap maar in, zei Reilly. „Je kunt Wat moet je?" naast me zitten maar overal af- „De stem der romantiek," zei Brown, blijven." en hij blies in zijn handen. Hij schreeuw- „Wat dacht je zei Jenny. „Ik ben de: „Is kapitein Borrow thuis?" veel te bang in een vliegtuig. Huil maar „Wat moet je van hem? Wie ben je?" niet, voor je naar beneden tuimelt." „We zijn van de krant!" riep Brown. Reilly keek op de kaart. Er stond een „We willen zijn boot huren. De Colum- kruisje een mijl of achttien buiten de bia is ontploft en in zee gevallen. Om elf uur gisteravond schip!" Barnegat-baai. „Daar is ie gevallen," zei t Groote lucht- hij, wijzend. Drie personen gered," zei Jenny. Er klonken voetstappen, de deur ging „De rest zal wel dood zijn. zegt Court." open, en er stond een korte, stevige man, „Wind vijfendertig mijl," zei Spot met een bruin rimpelig gezicht, slaperige Reilly bedenkelijk. „Wat er nog over oogen. een regenjas aan en een revolver in de hand. „Wel?" zei hij. „We komen van de Kling, het ge- illustreerde weekblad in New York.' zei Perry Brown, ,,'t Luchtschip Columbia is verongelukt, in zee gevallen. Waar- is zal wel al zoowat bij Atlantic City zijnKan 'n heel eind vliegen wordenAlles vrij!" schreeuwde hij naar buiten. Toen zij de lantaarns onder zich hadden, schreeuwde Courvis: „Wat scliijnlijk alle passagiers dood. Ik wou moet je maken, Jen?' uitvaren om te zien, of ik er bij kon „Roerend verhaal," zei het meisje. Ze komen." tv'as lang en mager, met asehblond haar, Kapitein Borrow keek, en vroeg, en en een naïef gezicht, maar pit en durf keek weer, en stopte toen zijn revolver had zij als haar beste mannelijke collega, weg. Hij polste: „Hoeveel?" „Waarover?" vroeg Courvis. Perry Brown zuchtte verlicht. „Vijftig „Al wat we te zien krijgen, dollar." zei liii. „Altijd optimist." bromde Spot.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12