buitenland Nieuwe uit bet Tijdens de groote Euro- peesehe rondreis, die koning Carol van Roemenië met z'n zoon kroonprins Michael maakt, heeft hij ook een be zoek gebracht aan Londen, waar hij door den Engel- schen koning officieel ont vangen werd. Tijdens een der ritten door Londen maakte onze fotograaf neven- - staande foto. Koningin Mand van Noor wegen is in den ouderdom van bijna 69 jaar te Ijonden, waar zij in een kliniek werd verpleegd, vrij onverwacht overleden. Koningin Maud werd geboren op 26 Novem ber 1869 als prinses van Groot-Brittanniè en Ierland. Zij was een dochter van koning Edward VII en koningin Alexandra van Engeland. Op 22 Juli 1896 trad zij in 't huwelijk met haar Deenschen neef, prins Karei van Denemarken, 'n broer van den huidigen koning van Denemarken, Christ iaan X. In 1905 werd haar gemaal tot koning van Noorwegen gekozen, na een voorafgaande volksstemming. Hij besteeg den Noorschen troon als koning HadkonVII. Koningin Maud was een vurige sportlief hebster voor al inde ski-sport en 't paard rijden was zij zeer geoefend. Koningin Farida van Egypte heeft het leven geschon ken aan een dochtertje. Het spreekt vanzelf, dat het land de geboorte van het prinsesje met groote feestelijk heden gevierd heeft. In het Palazzo Chiggi te Rome is het verdrag twgschen Engeland en Italië onderteekend. Het oogenblik waarop de Britsche gezant te Rome, lord Perth, zijn handteekening zet onder 't gewichtige document. Naast hem graaf Ciano, de Italiamische minister van Buitenlandsche Zaken- Een ontelbare menigte heeft het vurig vereerde Turksche staatshoofd Kemal Ataturk ten grave gedragen. Naar schatting zijn meer dan een half millioen Turken langs de statiebaar geschreden, toen deze in het Dolma Bagtsje-paleis te Istanboel stond opgesteld. Het oogenblik waarop diplomaten en andere officieele ver tegenwoordigers de laatste eer bewezen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 14