BAARLAND HEEFT EEN NIEUWEN B URGEMEESTER Feestcom ité, bloemen, muziek en de eerste toespraak waren aan de grens van de gemeente gereedgehouden om er den nieuwen burgemeester op 'n stortbad van welwillendheid te onthalen. Baarlandsche kinderen in Zuid-Bevelandsche kleederdracht boden den burgemeester en zijn echtgenoote bloemen als welkomstgroet. Burgemeesters-installatie op onze dorpen dat is een idylle. Dat is iets aartsvaderlijks en roerends. Dat is iets, dat iedere inge zetene persoonlijk aangaat, en waarbij baast iedere ingezetene persoonlijk een rol speelt. Bij muziek, zang, bloemenhulde, toespra ken, feeststoet. De beele gemeente maakt vandaag op de meest per soonlijke wijze kennis met den nieuwen magistraat. En de intimiteit van die ontvangst is een symbool van de verstandhouding in de toekomsteen vlot en gemoedelijk contact, een volledige bekendheid van den bestuurder met ieders persoonlijke omstandigheden, wenschen en wrokken. Zoo was 't weer in Baarland, waar verleden week burgemeester Vogelaar zijn entrée maakte. Och, veel fantasie en ori ginaliteit kenmerkt 't geijkte feestprogram niet. Maar de stemming, de sfeer bepalen bet welslagen en den indruk op den nieuwen functio naris. Die sfeer van hartelijkheid, die stemming van tegemoetkoming en vertrouwen waren er. En ze beloofden den nieuwen burgemeester een werkkring, waar voldoening aan te beleven zal zijn. Dan volgde een met zorg en inspanning samenge stelde feeststoet. Eerst moest voor het schoolgebouw de nieuwe magis- traat door de schooljeugd worden toegezongen. En in het kleurig versierde schoollokaal vond dan de officieele plechtigheid plaats, waarbij in buiten gewone raadszitting de loco-burgemeester den heer Vogelaar den ambtsketting omhing. De installatieplechtigheid werd gehouden in het gebouw van de openbare school, dat daartoe de geschiktste ruimte bood. De omgeving was er bij de aankomst van het burgemeesterlijk paar feestelijk versierd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16