EN VROUWENPOLDER ra^-ïï- Alvorens op het versierde gemeentehuis de plechtigheid der installatie zou aanvangen, werd de nieuwbenoemde voor den ingang door het feestcomité uit de ingezetenen verwelkomd. ef- Werken vandaag i Daar denkt in Vrouwenpolder niemand aan Maar in Vrouwenpol der was er nog een reden te meer tot verheugenis, omdat er een der ingezetenen zelf, oud wethouder Maas, tot bur gemeester werd benoemd volbloed voorvechter van Vrouwenpolders belang en van Walchersche traditie, die zelf het traditioneele costuum in volle eere houdt en het langzaam uitster vend getal van Zeeuwsch ge- kleede burgemeesters weer met één vermeerdert. Zoo wel Zuid-Beveland als Wal cheren bezitten nog slechts enkele burgemeesters, die zich de Zeeuwsche dracht niet schamener zelfs juist op hun post en door hun functie propagandisten voor zijn. Geen wonder, dat Vrouwenpolder zijn nieu wen dorpsbestuurder met geestdrift en hartelijkheid heeft ingehaald. En geen wonder, dat zelfs uit den omtrek de belangstelling groot was voor 't Vrouwen - poldersche burgemeesters- feest. Ze kennen elkaar daar, in Vrouwenpolder, en ze weten er voor uit, wat ze van elkaar te verwachtenhebbende bur gemeester van zijn dorps- genooten, de ingezetenen van hun oud-wethouder. En daarom is deze inhul diging er een van de op rechtste geweest, die we in ons gewest hebben beleefd. U et plechtige moment van den dag: het omhangen van de ambtsketen in de buiten gewone zitting van den ge meenteraad. Niets van de festiviteiten kan ons ontgaan, als we zorgen boven de anderen uit te kunnen kijken. Zou het waar zijn, dat het schoone geslacht van Vrouwenpolder zooveel belangstelling voor den nieuwen burgemeester aan den dag legt, omdat hij nog on- getrouwd is f De Vrouwenpoldersche boerenzoons escorteerden te paard den burgemeester bij zijn intocht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17