ZEEUWSCHE SPORT Zeelandia-Goes 2-1. Al wist Goes het eerste doelpunt te maken, het mocht dit elftal niet gelukken dezen voorsprong te behouden. Met 2-1 wist Zeelandia tenslotte te winnen in een niet al te aantrekkelijken wedstrijd. Een moment vit den strijd. Een schermutseling voor het doel van Goes. De Goesche verdediging keert Niet alleen met de beenen maar ook met een aanval van Zeelandia. het hoofd moest nu en dan verdedigd worden. Hockeywedstrijden te Middelburg. Onze eenige Zeeuwsche hockeyclub speelde Zondag een thuiswedstrijd en behaalde een zeer gemakkelijke overwinning op Forward 2. Links Een aanval op het doel der gasten. Rechts Nog een moment uit dezen voor Zeeland ongewonen wedstrijd. Zeeland zegevierde over de geheele linie. De Zeeuwen ontfutselden aan T.S.C. in een doel- puntenrijken wedstrijd een winstpuntje. Een fraaie prestatie om in Oosterhout (4-4) gelijk te spelen. De Zeeuwen hadden bovendien lang niet het slechtste deel van het spel en hebben in het grootste deel van den wedstrijd een vlug, open en technisch goed verzorgd spelletje laten zien. Jammer dat T.S.C. kort voor het einde uit een strafschop nog gelijk wist te maken. De Zeeuwen hebben weer eens bewezen, dat degenen, die nog steeds twijfelen aan de kracht der Vlissingers, ongelijk hebben. T.S.C. was over het algemeen minder dan de zwarthemden in dezen wedstrijd en dat bevestigt weer onze stelling, dat T.S.C. niet huizenhoog boven de rest uitsteekt, doch even sterk geacht moet worden als de rest. In den wedstrijd Baronie-Vlissingen vielen niet minder doelpunten, doch ook hier werd het een Zeeuwsche overwinning. Met 4-5 wonnen de Vlissingers, nadat zij met 3-0-achterstand de rust waren ingegaan. Het is zeker een woord van hulde aan deze ploeg waard, dat zoo kranig werd volgehouden en dat ondanks den grooten achterstand tot de laatste minuut voor de overwinning gevochten werd. Ais er zulk een geest over de Vlissingsche ploeg vaardig is, beteekenen 3 punten achterstand op de leiders niets. Laat het resultaat van dezen wedstrijd, dat zoo moeizaam bevochten is, voor hen een les en een spoorslag zijn. Toonen de beide hiervoor gememoreerde wedstrijden dat er pittige staaltjes vertoond zijn, de wedstrijd Zeelandia-Goes moet de stemming ten aanzien van het spelpeil wel in mineur brengen. Wat in dezen wedstrijd getoond werd, was van dien aard, dat men bij momenten den indruk kreeg, dat er een paar Z.V.B.-elftallen aan het werk waren. Goes, waarvan we begrijpen, waarom het onder aan de ranglijst bengelt, nam in den aanvang het initiatief en Zee landia moest zich op verdedigen toeleggen. Dat was niet zoo heel erg, want alles wat de Goesenaren voor het Zeelandia-doel klaarspeelden faalde in voetbal- technisch opzicht, 't Was voor Zeelandia 'n klein kunst je geweest om metéén slag dit Goesche over wicht te beëindigen. De middenlinie moest dan niet als een blok in de verdediging zijn blijven hangen, doch had zich moeten bezighouden met den aanval. De aanvallen van Goes hadden backs en keeper best kunnen keeren, wat trouwens wel niet noodig geweest zou zijn, want Goes zou bij een goed opgezet aanvalsspel van Zee landia niet meer aan het woord gekomen zijn. De eenige op leving in dezen zeer slechten en saaien, tempo- loozen wedstrijd kwam nadat Goes de leiding had genomen. Zeelandia kreeg spoedig daarop een vrijen trap te nemen wegens gevaarlijk spel (te hoog trappen). Janisse schoot den bal rechtstreeks en keihard in het doel, zonder dat er iemand aan te pas kwam. Het ontging den scheidsrechter blijkbaar, dat dit doelpunt ongeldig was, daar uit een vrijen schop voor deze overtreding niet rechtstreeks gedoelpunt kan worden. We hoorden niets van een protest, dus het zal ook aan de „Goes"-menschen niet opgevallen zijn. Zeelandia won ten slotte met 2-1 door een prachtdoelpunt in de laatste oogenblikken van den wedstrijd. Middelburg ging bij Breda op bezoek en hoewel de groen-witten een veel en veel beter spel te zien gaven heeft Breda het toch enkele malen tot eenig overwicht weten te brengen. Voor de rust onderbrak het buitenspel-fluitje elk oogenblik de wat voort varende aanvallen van de Middelburg-aanvallers, Nog een moment uit dezen wedstrijd. Corner op het doel van Goes. die bovendien slecht schoten. Ook na de rust begon Breda met een bezetting van het Middelburg-doel gebied, doch evenals voor de rust wist Middelburg al gauw voor de ontzetting te zorgen en het spel weer over te nemen. Door deze 3-0-overwinning komen de Middelburgers er weer beter voor te staan. T.S.C. is ingehaald en het is nu alleen nog R.B.C., dat een voorsprong van 2 punten heeft. R.B.C. is niet sterker dan Middelburg en het zal nog dikwijls genoeg plaats verwisselen worden, voordat het einde er is. R.B.C. heeft de leiding veroverd door een onverwachte groote 4-0-overwinning in Souburg. R.C.S. was hopeloos uit vorm en liet zich voor de rust geheel het spel opleggen door R.B.C., zoodat de 0-4-eindstand reeds met de rust verkregen was. Na de rust werd R.C.S. wakker, doch de geheel falende aanvalslinie kon toen de verdedigende R.B.C.-ers niet meer passeeren. Een wel verdiende, maar toch geheel onnoödige nederlaag van R.C.S., waardoor R.B.C. ongeslagen bleef en bovendien de leiding nam, T.S.C. onttroonende.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19