FYNNON SALT Sterk r Het vijfde rad aan den wagen DAGGETT RAINSDELL ZOO 22 FynnonSalt bevat zeven genees krachtige mine rale zouten. Daarom zal Fynnon Salt U verlichting brengen van de pijnen, die rheumatische pijnen genoemd worden. Fynnou Salt brengt daadwerkelijke hulp en verlost U als bij tooverslag van de pijnen die Uw leven vergallen. Laat U overtuigen en begin morgen met op de nuchtere maag één half theelepeltje Fynnon Salt opgelost in een glas warm water in te nemen. Ook U zult en thousiast zijn. Fynnon Salt is verkrijgbaar per grooten flacon a f 1.25 bij iederen drogist of apotheker. De Heer F. G. R. te P. schrijft ons het volgende: „Gedurende de laatste 2 jaar had ik heftige rheuma tische pijnen in arm en schouderzoodat ik in Sept. 1937 m'n ontslag moest nemen. Een mijner vrienden zei: Wat jij noodig hebt, is Fynnon Salt". Hoewel ik in hel geheel niet optimistisch was, besloot ik het toch te gaan probeeren. Na de eerste flesch voelde ik mij reeds stukken beter, had geen pijnen meer en liep weer zoo recht als een kaars. Na vier maanden was geen spoor meer van pijn merkbaar. Ik hoop dat U mijn onder vinding zult publiceeren, zoodat rheumatieklijders, die misschien ook ten einde raad zijn, weten wat zij moeten doen om van hun rheumatische pijnen verlost te worden. Een rol KING Een rol gezondheid KING is goed voor iedereen, leder houdt van KING. door Ked IHttock ter opwekking en verkwikking Firma TONNEMA 8. Cie. Sneek Harry Smith was een ouderwets degelijk jongmensck. Hij rookte niet, dweepte niet met sport, dansen of filmsterren en blonk letterlijk nergens in uit tenzij men hem zijn grenzenlooze aanbidding voor Elly Braine als een verdienste mocht willen aanrekenen. Meneer Hughes noemde hem schamper het vijfde rad aan een goedloopenden wagen. Harry was de jongste bediende op het kantoor, waar van meneer Hughes boekhouder en chef de bureau was. Harry had een hartgrondigen hekel aan meneer Hughes. Hij vond hem een pedanten kwast, die liep te commaii- deeren als een veldheer en den brani uithing als een filmster. Driemaal daags verwisselde hij van sokken en das, zijn haar lag stijfgeplakt op zijn schedel en als hij met den baas sprak, lag er een bevroren glimlach op zijn glad ge zicht, die hem op een etalagepop deed lijken. Bovendien was hij in alles zijn tegenvoeter hij liet het geld rollen en ging druk uit en maakte op het kan toor veel werk van Elly Braine. Harry was hopeloos verliefd op Elly Braine. Hopeloos, want hij had geen schijn van kans. Zeker, zij was vrien delijk genoeg voor hem en soms, als Hughes het smalend over het vijfde rad aan den wagen had, meende hij zelfs meer in haar oogen te lezen dan alleen maar vriendelijkheid. Maar wat betéékende hij voor een meisje naast een meneer Hughes? Op zekeren dag merkte Harry iets ongewoons op in de gedragingen van zijn chef. Meneer Hughes kon geen vijf minuten achtereen op zijn stoel blijven zitten, sloeg het eene oogenblik een levendigen en opgewekten toon aan, verviel het volgend moment in een somber zwijgen en verzuimde tusschen den middag van sokken en das te ver wisselen. Herhaaldelijk zag Harry hem een blik op Elly werpen en hij vergat zich zelfs zoover, dat hij hem hij het verdeelen van de middagpost vriende lijk op den schouder klopte en zijn ge wone hatelijkheden achterwege liet. Toen stond het bij Ilarry vast, dat meneer Hughes een gewichtig plan in den zin had, een plan dat natuurlijk Elly betrof. Dien avond hield Harry het in huis niet lang uit. Een ongelukkig gevoel dreef hem de straat op. Het was donker en een paar uur lang liep hij doelloos rond. Toen bespeurde hij dat hij dicht in de buurt van het kantoor was. Hij keek naar de vensters en zag in het privé-kantoor licht branden. Het vol gend oogenblik werd het echter uitge knipt. Meneer Luicke scheen ook 's avonds nog te werken. Harry bevond zich juist aan de over zijde van het groote kantoorgebouw, toen hij de deur zag opengaan en een heer te voorschijn komen. Aan zijn slanke gestalte herkende hij tot zijn verwondering meneer Hughes. Voor hij de deur dichttrok, wierp hij links en rechts een blik door de straat en ver wijderde zich met haastige passen. Ilarry bleef staan dat late bezoek bracht hem tot nadenken. Wat deed Hughes nog zoo laat op kantoor? Waarom keek hij zoo voorzichtig de straat in en waar ging hij heen? Zijn huis lag precies in de tegenovergestelde richting en zóó liep hij naar het station. Harry dacht aan de onrustige ge dragingen van zijn chef en bracht het in verband met dit ongewone bezoek. Hij zag Hughes nog juist den hoek om slaan en rende hem achterna. Hughes liep stevig door. Hij volgde de richting van het station, stak het stationsplein over en verdween in de vestibule. Harry bleef staan en dacht een oogeu- blik na. Toen was zijn besluit genomen. Hij snelde naar een telefoon en belde meneer Luicke op. „Meneer," begon hij opgewonden, „ik moet terstond meneer Hughes spreken. Hij is niet thuis kan ik hem misschien nog op kantoor vinden?" „Weineen," kreeg hij onvriendelijk terug, „wat zou meneer Hughes 's avonds op kantoor moeten doen?" Harry bedwong slechts met moeite een schreeuw. „Hij is er toch geweest," liet hij alle terughouding varen. „Hij deed erg geheimzinnig en is regelrecht naar den trein gegaan. Ik weet niet of het u interesseert. De baas viel hem met een verbeten verwensching in de rede: „Deuk je dat twintigduizend dollar me niet inte resseeren? Houd hem in het oog! Bin nen vijf minuten ben ik bij je." Harry rende terug naar het station. Er reed juist een trein binnen en na eenig zoeken zag hij meneer Hughes instappen. Twee, drie minuten ver streken nóg een minuut,en de trein zou vertrekken. Hij stond op lieete kolen en juist dacht hij erover eveneens in te stappen, toen hij meneer Luicke zag verschijnen. Hij was vergezeld van twee politieagenten en zwijgend wees Harry h un den coupé, waar de ander inge stapt was. Een politieagent rukte de deur open en daarbinnen zat een doods- bleeke meneer Hughes, die gewillig op stond en gehoorzaam uitstapte. Toen hij Harry in het oog kreeg, knarste hij even op zijn tanden. „Jij?" zei hij minachtend. „Ik!" antwoordde Harry droog. „Het vijfde rad is toch nog ergens goed voor...' Hij genoot niet van zijn triomf hij dacht aan Elly. Toen Harry den volgenden morgen op kantoor kwam, was de geschiedeni- reeds in geuren en kleuren bekend. Allemaal bestormden- ze hem met vragen, doch Elly vroeg niets. Zij wa- bleek en deed zwijgend haar werk en als hij voorbij haar schrijftafel ging. keek zij niet op zooals anders. Zij had verdriet, dacht hij, en bijna speet hem de rol, die hij in het drama had gespeeld, 's Avonds, toen zij op het punt stond weg te gaan, kon hij haar zwijgen niet langer verdragen. Zij waren alleen en hij ging resoluut op haar toe. Maar zijn stem stokte telkens. „Het spijt me voor jou," zei hij ver ward. „Maar ik mocht niet anders doen, Elly. Ik hoop dat je er gauw overheen zult zijn, en dat je niet boos op me bent." Elly keek hem aan zij was niet groot en hij evenmin en nu zij zoo dicht bij elkander stonden, bleken zij even lang te zijn. „Ik ben heelemaal niet boos," antwoordde ze blozend. „Ik begrijp wel wat je denkt, maar dat was toch niet zoo. Hij heeft me een half jaar geleden al gevraagd, maar ik heb hem.... enfin, dat doet er niet toe," onderbrak zij zichzelf. „Het is erg pijnlijk, maar eigenlijk kon ik hem niet uitstaan. Alleen al niet om de manier, waarop hij jou. Zij raakte verward in haar eigen woorden en Harry Smith keek ver bijsterd. „Bedoel je....?" stootte hij uit en vreemd genoeg scheen Elly den zin van die twee woorden terstond te begrijpen. „Ja, dat bedoel ik," antwoordde zij rustig, terwijl zij rood werd tot in haar hals. r Vcrz.org Uv uiterlijk direct bij 't opstaan met de volgende tooverformule i° Druleen propje watten in water door drenk het daarna met Vivatone het bet gelaat ermede niet wrijven Breng een dun laagje Vanishing Cream aan. VIVATONE is een opvekkend gczichtsvater, het bevordert de bloedsomloop aan het huidvlak en versterkt de vecfsels. De D. R. VANISHING CREAM, die niet vet is en toch goed doordringt, maakt de huid geheel glad en geeft ze een nieuve glans van jeugd en frischheid. Tubes 0.40, 0,70. Potten 0.35, 0.5:5, 0.85, 1.75. Vivatone 0.50, 1.50, 2.50. Vanishing Cream Coldcream. Vivatone. Imp. N.V. CRF.MCO, Hoogstraat 30, Den Haag Die Levertraan Uw kind wel Ais Uw kind nooit levertraan wilde nemen, déze lust het. Ze mist den walgelijken traansmaak geheel, om= dat ze direct na de vangst uit de versche levers aan boord, van de schepen wordt gewonnfen. Levertraan is noodig om Uw kind ge. zond en sterk te houden, om het weer. standsvermogen tegen ziekten, griep, verkoudheden te versterken en om Engelsche ziekte te voorkomen. En Millioenen Levertraan is de beste le. vertraan. Doctoren schrijven ze voor. Millioenen Levertraan is buitengewoon rijk Eép-'lepe' aan vitaminen. Ze is MiHioenenle»«'£?an| geijkt op 3 maal zoo= veel eenheden vitamine A en D als gewone levertraan. Daarom ~[)rielepe's 1 is ze ook de meest gewone levertraan VOOrdeelige. Groote FleschÓOc. Dubbele Flesch 90c IIIII.IJ.I I.HL'J lili l l-l Uit VERSCHE levers en daardoor ZONDER den akeligen traansmaak Millioenenuv kracht als

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 22