SCHUDT UW LEVER WAKKER goed verzorgd uitzien, goed-gekaptzijn RHEUMATIEK EN SPIERPIJNEN? VERKOUDHEID EN HOEST? Hef blikken tikkertje SHAMPODOR ZWARTKOP 26 WAT TE DOEN TEGEN HOE BESTR11DEN WI] Twee gemakkelijke receptjes, die U zeil kunt klaarmaken. Rheuiuatiek-olie. Deze thuis gemaakte rheumatiek-olie zal U snel verlichting bren gen in alle gevallen van rheumatiek en spier pijnen. Het dringt zonder wrijven of mas- seeren in de huid door en verdrijft de pijn onmiddellijk. Haal hiervoor bij Uw apotheker of drogist 15 gram Rheumagic-olie (gecon centreerd) en 85 gram terpentijn. Een 15 grams-flesehje Rheumagic-olie kost 65 cent dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Dit middeltje is heel zuinig in het gebruik en werkelijk goed. Hoestsiroop. Deze thuis gemaakte siroop, samengesteld uit 30 gram Yervus (dubbel ge concentreerd) en een kwart liter heet water met een eetlepel suiker is het allerbeste mid del tegen verkoudheid en hoest. U zult ver baasd staan hoe groot de onmiddellijke ver lichting is die het brengt en hoe gauw U weer geheel in orde zult zijn. Haal een fleschje Yervus van 30 gram voor 75 cent bij Uw apo theker of drogist en maak zelf een flesch van dit ouderwetsche huismiddeltje. Het is een beproefd receptje. Bewaar deze twee receptjes jjocd. door John Peacock EN U ZULT 'S MORGENS „KIPLEKKER" UIT BED SPRINGEN, lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER PILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen, en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter s Leverpilletjes bij apothe kers en drogisten, f 0.75. Neemt een gratis proef met Carter's Lever- pilletjesdoor inzending van onderstaandenbön. f Dépöt Carter's Products - Oen Haag Mijnheer J Zend mij gratis een flink monster Carter's r Leverpilletjes. 5 Naam 5 S Straat J Woonplaats l John Stone stond in een onverschil lige houding tegen de toonbank van „The Green Hat" geleund en luis terde zonder merkbare aandacht naar het gesprek, dat de barhouder voerde met een luchtig gekleeden jongeman, die een grooten. donkergekleurder] bril droeg. „Drie flesschen is het genoeg, mister Markham?" „Ruim voldoende, daar houd ik er gewoonlijk nog een van over," ant woordde de jongeman, drie gevulde tliermosflesschen in een tasch pakkend. „Men weet echter nooit hoe een beetje water te pas kan komen en daarom heb ik er liever te veel van dan te weinig. Wel, mister Donovan, tot morgenavond dan maar weer." Het jongmensch verliet dei]bar.pakte de tasch op den bagagedrager van zijn motor die buiten stond en reed een oogenblik later weg. „Verkoop je ook water. Tom?" vroeg John Stone spottend, toen het geknal van den motor niet meer hoorbaar was. „Verkoopen is het woord niet," lachte Tom Donovan, „hij krijgt het gratis. .Tim Markham is elke veertien dagen een vaste klant voor drie fles schen. Hij is onderweg van Lincoln naar Furnace Ranch, dc boraxmijn. Elke veertien (lagen, zeg ik. Den eeuen (lag lieen en den anderen dag terug. Ruim driehonderd kilometers rotswoestijn en zoutmeren, waar geen druppel vocht te vinden is. Hij maakt dien rit 1111 al vier jaar en altijd komt hij hier water halen." „Vier jaar niet voor zijn plezier zeker?" grinnikte John Stone. Toni Donovan haalde zijn schouders op. „Hij laat er zich nooit over uit wat hij er te doen heeft. Maar ik geloof dat hij aan een bank is en de loonen voor de Indianen naar Furnace Ranch over brengt." „O." zei Jolm Stone onverschillig en daarop bracht hij het gesprek op een ander onderwerp. De enorm uitgestrekte zoutvlakte lag te blikkeren en te schitteren in den gloeienden zonneschijn. De grauwe troos- telooze aanblik van de magere vegetatie werd verlevendigd door het geflonker van de zoutkristallen, dat hier en daar als een weerschijn van vloeibaar vuur boven de vlakte hing en beefde. In het holst van den nacht was John Stone met een muildier van Lincoln vertrokken. Sinds het gesprek met Tom Donovan in „The Green Hat" was er een plannetje bij hem opgekomen, aan de uitvoering waarvan hij thans bezig was de laatste hand te leggen. John Stone kende de zoutwoestijn meermalen had zij liem tijdelijk tot toevlucht ge diend. als de politie van Ivanpah of Preseot een al te hinderlijke belang stelling voor zijn doen en laten begon te toonen. Voor de uitvoering van zijn plan liad hij een plek gekozen in de nabijheid van een diep ravijn. De zoutwoestijn begon bier pas: hij bevond zich nog aan de grens van de bewoonde wereld en niet verder dan twintig kilometer van Lin coln verwijderd. Voor hem strekte zich een breed, hard "gereden spoor uit. dat in een tamelijk rechte lijn naar het westen liep, (1e richting, waarin de boraxmijn gelegen was. Het was liet spoor van Jim Markham's motor. John Stone was ijverig bezig dit spoor over een lengte van eenige meters uit te graven. Het was een warm werkje, maar tegen een beetje moeite zag hij niet op, als hij een winstgevend zaakje op het oog liad. Hij had een flinken kuil ge graven, dien hij weer vulde met fijnge stampte zoutkristallen. Het was een ge vaarhjke val, die hij met een zeker wel behagen beschouwde. Als Jim Markham hier zijn hals niet brak, dan zou hij dit meer aan zijn geluk dan aan zijn wijs heid te danken hebben. Het plannetje kon haast niet mislukken tenzij er een wonder gebeurde. En wonderen waren uit den tijd. beweerde John Stone altijd. De zon stond reeds boog aan (feu hemel, toen hij 'zijn arbeid staakte en zijn muildier in (le richting van het ravijn leidde. Hier bleef hij geduldig dc komende gebeurtenissen afwachten. Ei- verstreek een vol uur voor er beweging in hem kwam. Van den kant van Lincoln klonk het. zwakke geronk van een motor, dat allengs sterker werd en aanzwol tot een daverend geluid. Eenige oogenblik - ken later zag hij een motor naderen. Jim Markham reed met een flink vaartje en was in.een ommezien de gevaarlijke val genaderd. Eensklaps zag John Stone het voorwiel van den motor wegzakken, de wagen vloog over den kop en zijn be rijder beschreef een dubbelen salto mor- tale door de lucht. Hij kwam languit neer en bleef roerloos liggen. John Stone liet zijn ezel achter en rende op de verraderlijke plek toe. Zijn eerste werk was den knallenden en pui tenden motor af te zetten. De wagen was nog intact, stelde hij vast. Achterop zaten twee tasschen vastgebonden. Lu de eene zaten drie thermosflesschen water, in de andere, een dichtgebonden pakket, dat minstens een paar duizend dollar aan bankpapier bevatte. De buit viel niet tegen en loonde ruimschoots de moeite. Vervolgens keek hij naar Jim Markham om. Hij bloedde aan het hoofd en was bewusteloos, doch voor zoover hij kon zien mankeerde hij verder niets. Juist stond hij op bet punt zijn zakken leeg te halen, toen de gekwetste met een licht gekreun de oogen opsloeg. Hij keek John Stone aan en opende zijn mond. maar hij bracht slechts stamelende klan ken voort. „Wat. wat. „Houd je mond!" blafte John Stom- hem toe. Met een vlugge beweging greep hij zijn polsen en sloeg er een touw om. Daarna dacht hij even na. Hij had erop gerekend dat Jim Markham zóó'n smak zou maken, dat hij voorloopig van de wereld kwaad noch goed meer wist. Zijn plan was geweest den motor in het ravijn te werpen en hem zoodoende de gelegenheid te benemen nog vóór hem in de stad terug te zijn. Doch nu hij on tijdig tot bewustzijn was .gekomen, moest hij zijn plannen wijzigen. Stomme getuigen klaagden niet aan Jim Markham had hein wellicht herkend van „The Green Hat" en het was dus nood zakelijk, dat hij verdween. Maar hij had er een hekel aan zijn handen met bloed te bevlekken: een bloedschuld bekocht je meestal met den eleetrischen stoel. Plotseling viel hem een denkbeeld in. Een spoorloos verdwenen Jim Markham was ongevaarlijker dan een vermoorde Jim Markham. Hij bond zijn versuft .slachtoffer ook beide beenen vast, nam liem in zijn sterke armen en legde hem dwars over het zadel van den motor. Toen trapte hij den motor aan, nam plaats op de duo en reed met een kalm gangetje in zuidelijke richting. Jim Markham had opnieuw het bewustzijn verloren en bleef roerloos liggen. Twee uur lang reed John Stone in een richting (loor. Hij liad honderd kilo meter afgelegd en dat was meer dan vol doende voor zijn plannen. Hij bevond draagt er in betrekking toe bij, sym- phatie te wekken en vooruit te komen. Een aardig kapsel komt dan pas tot zijn recht, wanneer Uw haar mooi glanst, wat U bereikt met een was- sching met Zwartkop "Shampodor". "Shampodor" is zeep- en alkali vrij; kalkzeepneerslag en alkalische opzwel ling blijven dus achterwege. Uw haren krijgen een mooien, natuurlijken glans, blijven elastisch en gezond, wat zeer belangrijk is voor den goeden vorm en de houdbaarheid van het kapsel! "Shampodor" voor iedere haarsoort en Shampodor Blond" voor blondines, per pakje 20 ct. Beide soorten ook vloeibaar in flacons f wanneer U haast hebt\ kunt U in 3 minuten mooi haar bekomen door f Zwartkop Droogs hampoon, de spoedhaarwassching j zonder water. de gegarandeerd alkaiivrije shampoon! [de darm is schuldig! De darmtraagheid is de oorzaak wanneer het voedsel te lang in het lichaam blijft en deover- vloedige maaltijd waar- delooze vetmassa's in het lichaam ophoopt. .Men behoeft zijn dieet niet te wijzigen, het is oldoeude den darm tot normalen ar beid aan te zettenomhet kwaad tegen te gaan. Het middel, dat de darm functie weder in gezonde banen leidt, is Dragées ..Negentien". Zij bevatten natuurlijke'stoffen, welke het gezonde lichaam zelf voortbrengt om de voort stuwende beweging van den darm te regelen. Personen, die aanleg hebben tot zwaarlijvigheid, voorkomen aldus op de gezondste manier een gewichts vermeerdering. Dragées,,Negentien" samengesteld volgens de laatste on derzoekingen van Prof. Dr. H. Much voorkomen ook opgezetheid en het gevoel van oververzadiging. Dragées „NEGENTIEN" zijn een zuiver natuurproduct, veroorzaken geen krampen en kunnen zonder bezwaar dagelijks gebruikt worden. PrUs f 1.25 per flacon van 40 stuks. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. HoofddepótDen Haag. Dr. H. Nanning, Korte Poten 7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26