paarden worden getemd! m Het africhten van wilde paarden is 'n werk, dat stalen zenuwen vereischt. Het paard verdraagt geen berijder en maakt de dolste sprongen om zich van den jackeroo te ontdoen. Tien seconden hoogstens kan de temmer het voor den eersten keer in 't zadel uithouden. dan wordt hij van den paarderug geslingerd en moet zich haastig in veiligheid brengen. Verstand en Tot de wedstrijden, die het - hoogst in de gunst van het wil tegen Australische volk staan, - behooren de „rodeo's" of brute Icracnl behendigheidswedstrijden in het berijden van wilde paarden of stieren. Duizenden slaan telkens dit boeiende schouwspel gade, waarin, zooals uit onze foto-serie blijkt, durf en uithoudings vermogen een groote rol spelen. Wie een eigenaar van een Australische paardenfokkerij de vraag stelt, uit hoeveel paarden zijn stal hestaat, zal op die vraag meestal geen ander antwoord krijgen dan een licht schouderophalen. Dit is te begrijpen, want slechts één-, hoogstens tweemaal in het jaar worden de dieren geteld en voor het overige loopen ze vrij rond en groeien op in het wild. Soms worden de wilde veulens toch bijeengedreven in apart daarvoor bestemde omheiningen of arena's. Hetzij voor de tel ling, hetzij om de spectaculaire verlangens der bevolking te be vredigen en een grootsche „rodeo" op touw te zetten. Dit is meestal het werk der cowboy's of jackeroo's zooals men ze in Australië noemt. Voor het gewone africhten maakt de jackeroo, in tegenstelling met zijn Amerikaanschen confrater nooit ge bruik van een lasso, wel echter van een halster, een zadel en een De onverschrokken temmer houdt vol en na veel mislukte pogingen lukt het hem om even in het zadel te blijven. Doch spoedig zal het dier den ongewenschten last weer afwerpen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 2