Zeeuwsch N i e u w s ZEEUWSCHE OMROEP 32 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Waarde op Zuid- Beveland, dat bij den dorpsslager een varken geslacht is, dat tot verbazing van heel de gemeenschap twee milten bleek te bezitten. Dit is het eerste bericht over groote milt-dadigheid dat wij ooit uit genoemd dorp ontvingen. Wij vernamen uit Terneuzen van onzen correspondent, dat een 15-jarige courantenbezorger bij het stoeien een been gebroken heeft. Het eere-diploma van den Journalis tenkring is hem uitgereikt. Op deze wijze te zorgen voor het „laatste nieuws", terwijl de courant reeds gedrukt is, mag toch wel heldhaftig heeten. Uit verschillende Zeeuwsche plaatsen bereikte ons de tijding, dat de "c-oen- makers een actie ryillen on urnemen om van de regeering te verkrijgen, dat het aanbrengen van rubberzolen op schoenen verboden wordt. Om veel arbeid in het parlement te voorkomen, adviseeren wij deze zaak te regelen middels de leer-plichtwet Men meldt ons uit Biervliet, dat het voormalige historische raadhuis door de gemeente verkocht is en nu dezer dagen als café werd geopend. Sommigen vinden dit een degradatie, maar zij, die de historie en den oor sprong van deze plaats beter kennen, oordeelen milder. Het is juist een daad van piëteit om, nu de oude biervliet verzand is, zorg te dragen dat in een eenigszins officieele omgeving het bier weer stroomen kan. Wij vernamen uit Ovezande, dat Maandagmorgen twee Delftsche stu denten door het dorp reden met een auto om even daarna uit de bocht en in een sloot te rijden. Naar wij uit welingelichte kringen te Delft, Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam vernamen, komt het wel meer voor dat studenten 's Maandags onder water blijven, maar tot nu toe werd daar nooit een Ovezandsche sloot voor uitgezocht. Inmiddels seinde de senaat ons, dat hier niets achter gezocht mag worden, omdat het eenvoudig een studiereis betreft op waterbouwkundig terrein Schokkender is de tijding uit Philip pine, dat de kommiezen een coxrranten- looper aanhielden, twee pakjes marga rine in beslag namen en de couranten vrij gaven. Wat meer begeerigheid naar geeste lijk voedsel was vleiender geweest. Uit Hoedekenskerke schrijft men ons, dat een ambtenaar van de verkeers- inspectie met zijn auto tegen den locaal- treixx is opgereden en daarbij 'n arm brak. Wij geven toe, dat sommige verkeers- kwesties een direct ingrijpen noodig maken, doch al te letterlijk moet dit natuurlijk door de betrokkenen weer niet worden opgevat! In den Krabbendijkschen gemeente raad is er over geklaagd, dat het zoo'n moeite kostte om de begrooting voor 1939 slxiitend te maken. Het p'as wat je noemt krabben en bijten te Krabbendijk! Tot de volgende week, dames en heeren Het romantische overzetveer, dat de 1 lissingers de laatste weken over een der havenarmen aan de Houtkade bracht, is nu weer vervangen door een vlot brug, die het verkeer wel wat ge makkelijker maar niet gezelliger maakt. l)e Goesche Itavenbrug begint langzamerhand al teekening te vertoonen. A De Vlissingsche buurtvereeniging Van Dishoeckstraat en Omgeving vierde in Britannia haar veertigjarig bestaan. Hier ziet u hoe die Dishoeckers gefeest hebben! Steigers en schuttingen zijn voor het nieuwe Axelsche raad huis weggenomen en voor het eerst krijgen %ve nu een indruk van het monument, dat het oude stadje daar rijker mee ge worden is. De nieuwe Vlissingsche brandweerkazerne is nu voltooid en beloolt een practische huisvesting voor materiaal en bediening. De dichte mist van de vorige week maakte de vaart op de Schelde niet ongevaarlijk: een der Engelsehe mailbooten op Antwerpen kon de reis niet voortzetten en nam ligging in de Vlissingsche haven. Zierikzee heeft zijn haven niet voor niets, en al laat de wereld handel ze ook links liggen, Schouwen en Duiveland zijn er nog mee geriefd. Nog een miststemming aan het kanaal NeuzenGent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32