k k\*m Kb wc W fEESTVERP^ _Erre zakdoekje Hij heeft voortdurend aanrijdingen." Kate nam het gezelschap op, dat luch tig, bijna gekscherend den toestand be sprak en hij zat in de gevangenis. Gaven ze er iets om? Het kon niet waar zijn, wat ze vermoedde. Helen kon er niets mee te maken hebben, anders zou ze daar niet glimlachend zitten. Jane, de huishoudster, kwam over het grasveld aanloopen. Er bleek een heer uit New York op te bellen, die juffrouw Helen wenschte te spreken een zekere mijnheer Prince. Helen greep Freddie bij den arm. „Freddie, ik kan niet met hem spreken." Bedaard stond Freddie op. „Ik ga wel. Ik zal hem van alles op de hoogte stellen. Waarschijnlijk spreekt hij ook liever met een collega." Er heerschte diepe stilte onder het gezelschap. Ten slotte zei Gertrude: „Ik moet zeggen, Helen, dat ik niet graag in jouw schoenen zou staan. Ik zou liet verschrikkelijk vinden, om tegen Rid te moeten getuigen." Helen gaf geen antwoord. Kate kon het niet langer uithouden. Ze moest het verslag hooren over Fred die's gesprek met advocaat Prince. Ze ging naar beneden en voegde zich 'bij de jongelui. Dezen hadden vergeten, dat zij een week te voren in verband met Crane een soort heldin was geweest ze onderbraken nauwelijks hun gesprek. „Welk een effect zou een lange ge vangenisstraf hebben op een man als Crane?" „Denk je nou werkelijk, dat hij de gevangenis ingaat?" „Ik zou niet weten hoe hij er buiten kan blijven." „Door omkoopen of corruptie. Door de zaak voortdurend uit te stellen. Wat beteekenen vijftigduizend dollars voor hem?" „Ik geloof ook niet, dat ze hem achter de tralies zetten." Freddie kwam terug. Kate wachtte vol spanning op hetgeen hij zou zeggen. Hij nam ten minste de zaak ernstig op en verkocht geen kletspraat. „Prince wilde alleen weten, waaruit jouw verklaring bestond wat er eigenlijk was gebeurd. Hij vroeg in het bijzonder of je reden had om te denken, dat er iemand bij hem was op het oogen- blik, dat het ongeval plaats vond." „Hoe kan ik dat nu weten?" „Volgens hem heeft Rid gezegd, dat hij niet achter het stuur zat, toen de wagen Torrington raakte." „Wie was het dan wel?" „Dat kan hij zich niet herinneren. Hij weet alleen, dat hij het niet was. Zoo luidt zijn verklaring, maar ik vrees, dat de rechter daar weinig van zal ge- looven. Alleen de politie heeft de hak van een damesschoen in den auto ge vonden en Prince meende daaruit te kunnen afleiden, dat hij, nadat jij was vertrokken, nog een meisje uit Murani heeft meegenomen." „Dat is natuurlijk mogelijk." Kate keek naar haar zuster. Haar toon was volkomen belieerscht. En toch, hoe gemakkelijk had zij, Kate, haar moeder dien ochtend kunnen bedriegen. Dikwijls viel bedrog niet zoo heel moei lijk. Niemand bleek te denken aan de mogelijkheid, dat de hak wel eens kon behooren aan een schoen van Helen. Plotseling wees Osgood Baynes, die vlak bij Helen op het gras zat, naar haar voeten. „Ik hoop van ganscher harte, dat aan geen van jouw schoenen een hak ontbreekt, Helen," zei hij. Helen lachte. „Op het oogeublik zit ten ze er allemaal aan, maar er is wel eens een tijd geweest, dat ik zoowel de hakken als de teenen miste." Ze keek Kate midden in het gezicht en vervolg de: „Herinner jij je nog, dat we enkele jaren geleden naar een bal zijn geweest, waarbij we toevallig allebei een van onze avondschoentjes kwijt raakten? Toen durfden we liet mama den volgenden ochtend bijna niet te vertellen." Het w.as Kate, die het eerst voor zich keek, vol schaamte over haar achter docht. Plotseling stopte er een auto voor het hek met twee jongelui erin. Ze riepen haar toe of ze soms was vergeten, dat ze dien-middag op de club zou komen tennissen. Kate had deze afspraak bijna vergeten. Ze vloog naar boven, verwis selde snel van kleeding, reed met haar beide kennissen weg en beleefde zoo'n sportieven middag, dat ze de onheils tijdingen van dien ochtend eenige uren vergat. Helen dineerde dien avond niet thuis, ondanks de protesten van haar moeder. „Helen, na zoo'n dag behoor je vroeg naar bed te gaan." Helen toonde zich ongewoon prikkel baar. „Onzin, mama. Trouwens, ik ga alleen naar de Lees ik behoef me niet eens speciaal te kleeden na het diner gaan we naar de bioscoop om een nieuwe film te zien. Voor elven beu ik thuis." Kate was teleurgesteld, daar ze nog met Helen had willen spreken. Ze had den leeftijd, waarop ze nog geloofde, dat woorden een situatie kunnen ver helderen. Onmiddellijk na het eten ging ze naar boven, zette de deur tusschen de kamer van Helen en die van haar open en lag om negen uur reeds in een gezonden slaap. Even over elven werd ze wakker door het geluid van stemmen vlak onder haar raam. „Wel te rusten. Tot morgen dus. Vergeet aanstaanden Zondag niet, Fred die. Om vier uur bij mij thuis. Wel te rusten." Kate draaide zich om. Ze kon van avond niet met Helen praten ze voelde zich te moe toch lag ze te wachten, totdat het licht in de kamer van haai zuster op zou gaan. Het werd echter niet aangeknipt, hoewel ze zeker wist. dat Helen was binnengekomen. Ze ging rechtop zitten, klaarwakker. Helen bleek weer naar beneden te gaan in 't donker! In een oogwenk was Kate uit bed de avondschoentjes Helen bracht ze weg, vernietigde ze misschien. Z'e hoorde, dat haar zuster in de hal beneden bleef staan. Misschien ging ze een boek halen. Het maanlicht was sterk genoeg om Kate, terwijl ze zich over de leuning boog, te laten zien wat Helen eigenlijk uitvoerde. Het geluid weer klonk van metaal, dat tegen elkaar schuift - tuingereedschap, dat opzij werd gezet in de diepe lialkast. Kate kon niet zien wat Helen te voorschijn haalde. Hierna werd de voordeur zacht jes geopend Helen ging naar buiten. Kate sloeg een langen, donkeren man tel om zich heen en ging eveneens de trap af. Een spionne een minder waardige spionne, maar ze moest het weten Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland - f 1.62Yt per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal^ bij^ vooruitbetaling Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM. Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 26_ Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 5(b40. Giro ni. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT, Biltstraat 14 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Te lef. Interc. 121 v Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Tclef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81.De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. leder, die de Lux Toilet Zeep surprise ten geschenke ontvangt, zegt: ,,Wat heerlijk. Lux Toilet Zeepl" En even later: „Wat een prachtig crêpe georgette zakdoek je!" Tenslotte ontdekt men nog de prac- tische kalender voor 1 939 en men heeft zodoende een drievoudige verrassing ontvangen. En al deze vreugde kunt U Uw ken nissen bereiden voor slechts 50 cent, dus alleen de gewone prijs van 4 stukken Lux Toilet Zeep. Maak een lijstje van de ken nissen, die U met de Lux Toilet Zeep surprise wil verrassen. LTZ-F 2-ORiI/M

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35