'Vacumatic molia Het geschenk, dat zi| zullen DRAGEN OP HUN HART! Oji juirbi VANISHING CREAM COLD CREAM \JxbvoL fijn go&riulgeeXjdL Vicks Va-tro-nol en vandaar naar de kamer terug. Af en toe gluurt zij achter de gordijnen naar den donkeren landweg. Frits kan nu ieder oogenblik hier zijn. Enkele lichtjes komen slingerend den weg afzetten. Maar zij gaan één voor één voorbij. Geen enkel lichtje houdt er bij het tuin hek stil, of wordt gevolgd door het knerpen van het grint en het dicht slaan van de schuurdeur. „Frits moet zich verlaat hebben," denkt zij, als "het na half acht geworden is. Zij is genoodzaakt in de keuken het gas uit te draaien en maatregelen te nemen voor het geval hij nog langer wegblijft. Jammer, het eten zal er niet smakelijker door worden. Allengs begint een vreemde onrust zich van liaar meester te maken. Zij probeert die onrust te verdrijven door haar werk weer op te nemen. Zij kan de aandacht en de rust van daarstraks niet meer terugvinden. Haar aanvanke lijk gevoel van vrees gaat over in angst. Er moet iets gebeurd zijn. Zij denkt terug aan het ongeluk, dat haar een jaar geleden overkomen is. Ook Frits kon door een heftigen rukwind. Neen, het is belachelijk zooiets te denken. Frits is groot en sterk, gewend dien eenzamen weg te gaan. Hij kent hem volkomen en zal zich niet door dien nijdigen wind laten beetnemen. Maar er kan op kantoor iets gebeurd zijn. De laatste weken was Frits stil. Ja, nu herinnert zij zich goed, dat hij erg stil is den laatsten tijd. Vaak heeft hij stom voor zich uit zitten staren, maar op haar vraag, of er iets was, telkens ontkennend met het hoofd geschud. Kan hij zorgen gehad hebben? Heeft hij misschien iets voor haar verzwegen? Deze gedachte, natuurlijk een dwaze gedachte, houdt haar gevangen. Zij wordt gekweld door een gevoel van eindelooze verlatenheid. Zij werpt wilde blikken op de klok, die met angstwek kende zekerheid voortgaat de uren in te palmen. Een oogenblik denkt zij er aan naar huis te gaan, naar haar ouders. Zij duwt dit verlangen weer weg, ten eerste omdat zij hen niet bevreesd wil maken, en ten tweede omdat zij niet uitgelachen wil worden. Zij zullen haar angst kinderachtig vinden. Iedere man komt toch wel eens wat later naar huis. Maar al haar pogingen om het heftig kloppend hart tot rust te brengen struikelen over haar intuïtie, welke haar vertelt, dat er iets gebeurd moet zijn. Rusteloos, voortgedreven door die on verklaarbare zekerheid, dat er iets niet in orde is, dwaalt zij door het huis en luistert om de paar minuten naar het geluid van den in kracht blijkbaar toenemenden storm. Alleen het gerucht van zjjn machtige stem dringt tot haar door, geen kraken van het grint, geen dichtslaan van de schuurdeur. Alleen deze geluiden kunnen haar onrust tot bedaren brengen. Opeens geeft zij gehoor aan een dwa zen impuls. Zij ijlt naar de vestibule, opent de voordeur en gaat naar buiten. Midden op den landweg staande, rond om haar heen de majestueuze stem van den storm, in den neerpletsenden regen, tuurt zij den langen, donkeren landweg af. Geen enkel lichtje straalt haar hoopvol tegen. Natuurlijk, niemand waagt zich met dit weer buiten, iedereen is al thuis, behalve Frits, haar man. Rillend van kou gaat Tine weer naar binnen. Aan den kapstok in de vestibule ziet zij Frits zijn jas hangen. Verbijsterd staart zij naar dit kleedingstuk. Waarom heeft hij, als gewoonlijk, deze regenjas niet aangetrokken? Onwillekeurig neemt zij de jas in de handen. Zij probeert uit te denken, waarom Frits zijn beste jas aangetrok ken heeft. Moest hij ergens heen? Een vergadering, een bijzondero samen komst, waarop hij behoorlijk gekleed verschijnen moest? Heeft liij haar dit verteld en is zij misschien die afspraak vergeten? Maakt zij zich misschien noodeloos ongerust? Tine wil de jas weer aan den kapstok hangen. Haar zenuwachtige handen laten het kleedingstuk vallen. Het oprapen en weer aan den kapstok han gen kost haar eenige moeite. Het gevolg van dat gescharrel is, dat uit een der zakken een brief valt en als een witte vlek blijft liggen op den rooden tegel vloer van de vestibule. Hoewel Tine weet, dat deze brief niet voor haar bestemd kan zijn, daar Frits hem dan allang gegeven zou hebben, kan zij den lust niet bedwingen er een blik in te slaan. Zijn wij genoodzaakt u met in gang van vijftien November te ontslaan. Ineens weet zij, dat het vandaag de vijftiende is. Een schok van ontzetting gaat door haar heen. Haar armen vallen omlaag langs het lichaam. Den brief, dien zij eerst krampachtig vastgehouden heeft, laat zij los. Zig-zag wappert het stuk wit papier naar omlaag, om roer loos op den steenen vloer te blijven liggen. Plotseling maakt zich een krankzin nige haast van haar meester. Zij holt naar binnen en begint de tafel af te ruimen. Frits komt toch niet, Frits durft toch niet thuis te komen. Die ontzet tende boodschap van zijn ontslag zal hij niet aan haar durven overbrengen. Juist nu, nu in de nabije toekomst de zorgen om het nieuwe leven, dat ver wacht wordt, grootere uitgaven zal vragen. Doch dit benauwt haar niet het meest. Zij is nimmer zonder geregeld inkomen geweest; kan zich niet inden ken wat dit beteekenen kan. Haar grootste zorg is Frits, liaar man, kaar liefde. Wellicht zwerft hij nu buiten in den storm, zinnend op een manier, waar op hij de ellendige tijding kan ver zachten. Zij moet hem tegemoet gaan. Hem zeggen, dat zij zijn zorgen met hem deelen wil, desnoods zijn armoede, zoo als zij den korten tijd van hun samenzijn geluk en weelde hebben gedeeld. Als zij bijna met het ruimen van de tafel gereed is, laat zij dit werk in den steek, neemt hoed en mantel en stort zich naar buiten. Onberedeneerd, on berekend, impulsief, alleen gedreven door de teedere gevoelens voor den man, aan wien zij haar hart gegeven heeft. Voortgejaagd door den stormwind snelt Tine den weg af, den langen, don keren weg. De storm duwt haar in den rug. Het is of zijn machtige stem haar toeroept: „Vooruit, schiet op! Er is iemand, die op je wacht." Zoo trotseert Tine de Graaf den joelenden wind, den kletterenden regen, den donkeren, mod- derigen, luguberen landweg, om den man tegemoet te gaan, dien zij meer liefheeft dan zichzelve. Aan de overzijde van de rivier loopt Frits de Graaf rusteloos in zijn kantoor op en neer. Het is vandaag de vijftien de November. Wekenlang heeft hij op den kalender niets anders gezien dan dien fatalen datum, met bloedroode letters geschreven door de data, die er aan voorafgingen. Alles wat mogelijk was heeft hij geprobeerd om aan den ijzeren greep van het noodlot te ontko men. In overleg met den directeur heeft hij een plan gemaakt, dat de kwijnende fabriek weer nieuw leven in kan blazen. Samen hebben zij het mes gezet in de gewoonten, gebruiken en verplichtingen, die het bedrijf in den loop der jaren topzwaar gemaakt hebben. Zelf zal hij vijftig gulden per maand moeten missen, als zijn plan doorgaat. Maar liever dit, dan Tine te moeten zeggen, dat hij geen inkomen meer heeft. •AViiiïo EN Q GEWONE TUBE ??CT. - GROTE TUBE 60 CT.J VC*1 - 03O6 A Als U wilt, dat zij, die van U houden, verrukt zullen zijn over Uw Sinterklaas cadeau, zet dan deze "millionnairs-pen" op Uw lijstje, voor jong en voor oud. Zij zullen Uw ge schenk op hun hart d ragen, hun leven langals een prettigeherinneringaan U. Een pen, betooverend van kleur en van lijn, glanzend en ...doorschijn end. Daardoor is de inkt- voorraad zichtbaar over de geheele lengte, te allen tijdey zoodat de pen nim mer onverwachts leeg zal zijn. De gouden pen met punten van kostbaar Osmi- ridium keuze uit tien soorten penpunten!—wordt 25 jaar gegarandeerd. GEGARANDEERD MECHANISCH PERFECT Ga naar Uw dichtstbijzijnde Parker Dealer. PARKER SERVICES (Oir. Wm. R. Rikkers), Beurs, Damrak 48a, Amsterdam C. ZICHTBARE voorraad 25.00 19.50 16.50 13.50 12.50 P of I o o d en Fl. 10, 7.50 DANK U MAMMIE, NU IS MIJN HOOFD VERKOUDHEID BETER! JA, SCHAT, MAAR VOORTAAN VA-TRO-NOL EERDER GEBRUIKEN, DAN VOORKOM JE VELE VERKOUDHEDEN! £en feit-Een paar druppels Vicks Va-tro-nol in de neusgaten verhelpen snel de prikkeling, verwijderen het slijm, ver minderen de gezwollen slijmvhezen eo i-iten U weer vrij ademen. Nog beter wacht niet tot Uw neus verstopt is! Va-tro-nol is speciaal om de Natuur te hel pen bij het bestrijden van infecties in neus en keel, waar de meeste verhoud- heden ontstaan. Gebruik het SJ\ direct als IJ mest of snuift en J W voorkom vele verkoudheden. Een paar druppels in ieder neusga Priit II -90 P«-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39