i UfW II iMi^in my*. w »T De stier wordt naar de arena gedreven waar de jackeroo's reeds klaar staan om hun rijvaardigheid te toonen. De grijze duivel heeft nog meer trucjes in zijn mars. Het is thans zaak buiten het bereik van die slaande voorbeenen te blijven. en trillende dier plotseling in een losgebroken furie. Het schiet vooruit, rent, tolt als een wervelwind om zijn eigen as, springt met de vier beenen in de hoogte en kromt zijn lichaam tot een halvemaan: de jacke- roo houdt vol. Eenige secon den ten minste. Tien secon den is bijna een maximum. Dan moet hij in het zand bijten en zich haasten om buiten het bereik van die klauwende hoeven te ko men. Geldt het een rodeo, dan komt er een nieuw paard aan de beurt en een nieuwe berijder. Wanneer het er echter om gaat, het wilde veulen inderdaad af te richten tot een bruikbaar rijdier, dan wordt de strijd voortgezet totdat alle weerstand is gebroken. Meer dan eens zal de jackeroo letterlijk in het stof moeten bijten,maar ten slotte zal hij het toch zijn die zijn wil zal opleggen aan dien dansenden en springenden bundel spieren. Er behoort moed en dapperheid toe om het zoover te brengen. Ook een ruime dosis bedrevenheid. Maar warmeer de jackeroo ten slotte naast het vol komen onderworpen dier staat en diens vochtigen snuit tegen zijn wang voelt, dan acht hij zich ook ruimschoots beloond voor allee wat die strijd hem heeft gekost aan inspanning, nederlagen en dies meer. Bij een echte rodeo maakt men ook gebruik van stieren, die door de jackeroo's worden bereden. Doch ook de stier is niet zoo log en loom als het lijkt en weet korte metten te maken met zijn berijder. flink touw. Dit is zijn eenige wapenrusting. Het schouwspel begint met een wilden ren, waarbij de jackeroo achter het wilde paard aanjaagt en het dier nu en dan even beroert met een langen stok, totdat het wat kalmer is geworden en hij het kan wagen met de vlakke hand over den dampenden nek te strijken. Nu begint echter ook het moeilijk ste gedeelte van zijn opdracht: het berijden. Een onverwachte sprong: en de jackeroo zit in het zadel. Maar thans verandert ook het bevende Het paard probeert het met allerlei woeste sprongen en onver wachte wendingen, doch thans is de jackeroo niet meer uit het zadel te krijgen, spoedig zal het dier zich geheel aan zijn berijder onderwerpen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 3